Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) vyjadril počudovanie, že mu ešte niekto na Slovensku verí.

Predseda vlády Igor Matovič vraj voľby nikdy nechcel vyhrať, túžil robiť „nosiča vody“ aj naďalej a zostať v úzadí. Aj takéto vyhlásenie z jeho úst zaznelo v diskusii Denníka N, ktorú absolvoval po svojom náročnom stredajšom programe. 

„Ale ja som nechcel vyhrať, chcel som robiť nosiča vody ako predtým,“ skonštatoval. Vraj mu momentálne na preferenciách záleží oveľa menej ako na tom, aby čo najrýchlejšie na Slovensku skončila pandemická kríza. V tomto tóne pokračoval aj pri opisovaní pocitov, ktoré v ňom vyvolávajú posledné prieskumy preferencií voličov, v ktorých OĽANO začína strácať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Keď ľudia chcú, nech tu majú Fica, Pellegriniho, skorumpovaného jedného, druhého bastarda. Nech ich majú, keď po nich túžia,“ nešetril Matovič tvrdými vyjadreniami nad oboma bývalými premiérmi.

Viackrát dokonca zopakoval, že premiérom nechce ostať.

Matovič vyjadril zároveň počudovanie, že mu ešte niekto na Slovensku verí.

Znechutil ho najmä fakt, že namiesto toho, aby celoplošné testovanie podporili, navážajú sa do vládnej koalície a opatrenia spochybňujú, čím u ľudí spôsobujú zmätok.

Igor Matovič však priznal, že občas komunikácia zlyhala aj z jeho strany. Viackrát mohol reagovať jasnejšie, ale opäť upozornil, ako ho posledné mesiace silno kritizujú médiá a od mnohých slovenských denníkov a portálov pravidelne dostáva nakladačku.

Testovať na koronavírus sa pritom bol len dvakrát, aj keď má na pretestovanie ako ústavný činiteľ nepretržitý nárok. Najskôr, keď bol v kontakte s pozitívnym pacientom a test si nechal urobiť aj minulý víkend na Orave.

Matovič prisľúbil, že zo strany vlády sa bude snažiť mať pre obyvateľstvo pripravené odpovede na každú otázku súvisiacu s celoplošným testovaním už vo štvrtok 29. októbra, aby žiadny človek v akejkoľvek životnej situácii nezostával v tme a zmätený.

Celú debatu Denníka N si môžete pozrieť TU.

Zdroj: refresher.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d