Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran je na najlepšej ceste stáť v prvej rade medzi osobami, ktoré sa budú pred Medzinárodným trestným súdom v blízkej budúcnosti zodpovedať za segregáciu, apartheid, ekonomické ruinovanie prevádzok formou represií a ničenie slobôd občanov Slovenskej republiky v mene Plandémie organizovanej zločincami v celosvetovom meradle.
Za posledný týždeň polícia zaznamenala vyše 800 porušení pandemických opatrení, skontrolovala vyše 33.000 občanov. Špeciálna pracovná skupina pôsobiaca na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) monitoruje aj sociálne siete. Nenávistné prejavy napĺňajúce znaky trestného činu bude trestne stíhať. Dočasný policajný prezident Štefan Hamran o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii.
Policajti sa podľa Hamrana v praxi stretávajú s mnohými občanmi, ktorí vítajú ich prítomnosť v uliciach.
„Narážame však aj na úzku skupinu spoluobčanov, ktorí sa intenzívne domáhajú svojich práv, ale zabúdajú na svoje povinnosti,“ šokujúco poznamenal. Deklaroval, že polícia pri udeľovaní sankcií prihliada na individuálne okolnosti a závažnosť priestupku. V mnohých prípadoch sa snažia porušenia pravidiel riešiť len napomenutím. Pri arogancii, odmietaní či agresii je podľa Hamrana uplatnenie represívnych opatrení „namieste“.
„Covid porazíme len spoločne a policajný zbor sa do tohto boja zapojí. Tam, kde to nepôjde, budeme aplikovať represívne opatrenia,“ vyhlásil.
Počas uplynulých dní zaznamenala polícia najčastejšie porušenia zákazu vychádzania a zákazu otvorenia prevádzok, nenosenie rúška a porušenia lekárom stanovenej karantény.
„V blokovom konaní bolo riešených 473 prípadov, napomenutím 239 prípadov, postúpených na príslušné regionálne úrady verejného zdravotníctva 76 prípadov a v riešení je ešte 29 prípadov,“priblížila polícia. Ako doplnil policajný prezident, od začiatku roka riešili policajti už takmer 70.000 protiprávnych konaní.
V tejto súvislosti zdôraznil, že pravidlá sú nastavené najlepšími odborníkmi a ich dodržiavanie je nevyhnutné.„Inej cesty niet,“ vyhlásil šéf polície.
Podľa neho je polícia zložkou, na ktorej pleciach stojí vynucovanie opatrení. Tvrdí, že iná cesta, ako vymáhanie dodržiavania opatrení neexistuje a väčšina spoločnosti pochopila, že k dispozícii sú len dve možnosti. „Prvou je dodržiavanie opatrení a druhou očkovanie,“ zdôraznil.
V prípade útoku na infektológa Jarčušku padli tri obvinenia
V kauze útoku na infektológa a vakcinátora Pavla Jarčušku financovaného farmaceutickou firmou Pfizer, ku ktorému došlo ešte v júli tohto roku, polícia obvinila dvoch mužov a jednu ženu. Nahnevaní ľudia protestovali pred domom vakcinátora Jarčušk a kričali: „Vy vrahovia jedni! Zabíjate ľudí! Váš čas zúčtovania sa blíži! Skončíte v base!“ alebo „Pán Jarčuška, vyjdite von! Darujeme vám vakcíny, ktoré pcháte do ľudí ako do psov … My, občania, vás vyzývame: Poďte von a povedzte ľuďom, čo sú tie vakcíny. Aké sračky!“
Občania na adresu propagátora agresívnej vakcinačnej agendy pred jeho bytovkou uviedli viacero výrokov, ktoré sú podľa šéfa polície v demokratickej spoločnosti neakceptovateľné.
„Som zástanca toho, že ak sa dozvieme o takýchto konaniach, tak policajný zbor má tieto konania stíhať,“ povedal Hamran.
Perzekúcia podnikateľa odmietajúceho páchať trestný čin
Zároveň spomenul aj prípad trnavskej prevádzky Hollywood Burger, kde si podľa jeho slov majiteľ „robí dobré ráno zo všetkých protipandemických opatrení“ a opakovane odmietol jej uzavretie.
Majiteľ podniku sa rozhodol nerešpektovať totalitné opatrenia segregujúce jeho zákazníkov v mene boja s koronavírusom a odmietol páchať trestný čin apartheidu a diskriminácie skupiny osôb podľa § 424a Zákona č. 300/2005 Z. z. Vstup do svojej prevádzky umožnil všetkým zákazníkom bez ohľadu na diskriminačný režim OTP (očkovaní, testovaní a po prekonaní COVID-19).
Za opakované porušenie nariadení mu policajti na mieste uložili blokovú pokutu 5000 eur. Keďže pokutu odmietol zaplatiť, vec bola postúpená regionálnemu úradu verejného zdravotníctva, pričom teraz dotyčnému hrozí pokuta 20 000 eur, prípadne odňatie živnosti.
S povinným očkovaním pre kritickú infraštruktúru by Hamran ,ako každá osoba zasahujúca do práv občanov, nemal problém.
Hamranova učebnicová taktika naháňat ľuďom strach. Policajný prezident sa chváli špeciálnou skupinou v rámci NAKA monitorujúcej sociálne siete
Špeciálna pracovná skupina pôsobiaca na Národnej kriminálnej agentúre (NAKA) podľa policajného prezidenta monitoruje aj sociálne siete. Hamran pripomenul, že nenávistné prejavy napĺňajúce znaky trestného činu bude trestne stíhať.
Viac vo videu:
Hamran túži zotrvať vo funkcii policajného prezidenta naďalej
Dočasný šéf polície Štefan Hamran má záujem zotrvať vo funkcii prezidenta Policajného zboru. V utorok potvrdil, že sa prihlásil do vyhláseného výberového konania. Prihlasovanie končí v utorok. Miesto policajného prezidenta sa uvoľnilo po odchode Petra Kovaříka. Dočasne ho nahradil Hamran, ktorý sa o funkciu uchádzal aj v predošlom výberovom konaní.
Kovařík skončil na pozícii policajného prezidenta 15. septembra. Rozhodol sa tak po tom, ako ho na konci augusta obvinila Krajská prokuratúra v Bratislave zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.
Zmariť mal prebiehajúci zásah zadržiavania, ako aj vykonanie trestnoprocesných úkonov s obvinenými osobami Matejom Zemanom a Petrom Petrovom. Kovařík obvinenie odmieta.
Uznesenie Krajskej prokuratúry v Bratislave o obvinení policajného prezidenta Kovaříka z marenia spravodlivosti a zneužitia právomoci verejného činiteľa
Podľa súčasného zákona vymenúva policajného prezidenta minister vnútra na základe výberového konania pred odbornou komisiou a po verejnom vypočutí vo Výbore Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť, ak tento výbor odporučí jeho vymenovanie. Funkčné obdobie trvá štyri roky.
V parlamente je v súčasnosti návrh koaličných poslancov, ktorí chcú novelou zákona posilniť kompetencie ministra vnútra. Minister by nemal byť viac viazaný odporúčaniami výboru, ale policajného prezidenta si má vyberať sám. Verejné vypočutie kandidáta v parlamente má byť zachované, no má mať iba konzultačný charakter. Ministerstvo vnútra SR po vyhlásení aktuálneho výberového konania pripustilo, že vzhľadom na poslanecký návrh policajného prezidenta vymenuje minister vnútra bez výberového konania aj napriek tomu, že je už vyhlásené.
Celá tlačová beseda Policajného prezidenta SR Štefana Hamrana:
Ľudia majú plné zuby zločincov sediacich vo vláde a protestujú proti súčasnému režimu
Súčasné bezprecedentné a arogantné správanie sa Hegerovej vlády a jeho predstaviteľov vyvoláva v spoločnosti nebývalé napätie. Slováci stále častejšie protestujú proti segregácii neočkovaných a súčasným vládnym korona-opatreniam, ako aj proti vakcinačnej propagande zo strany médií.
Ľudia sú znepokojení aj v súvislosti s neexistujúcou verejnou debatou o očkovaní, keď médiá a tzv. odborníci namiesto objektívneho informovania o viacerých názoroch na vakcíny, plnia jednostranným informovaním agendu farmaceutických firiem a vlády, ktorých snahou je napriek veľkému odporu slovenskej verejnosti zaočkovať celú populáciu experimentálnymi vakcínami.
Hegerova garnitúra po protiústavných a segregačných opatreniach na hraniciach prostredníctvom svojich koaličných poslancov schválila koncom júla Lengvarského novelu zákona, ktorá umožňuje segregáciu neočkovaných. Prostredníctom novej legislatívy umožňuje súčasný režim Mikasovmu Úradu verejného zdravotníctva SR prihliadať pri tvorbe nových protipandemických opatrení na digitálny COVID preukaz.
Poslanci Hegero-Matovičovho zločineckého režimu schválili 12. novembra 2021 segregáciu zamestnancov vyžadovaním OTP potvrdenia.
Hegero-Matovičov zločinecký režim zaviedol v krajine 24. novembra 2021 núdzový stav do konca februára a celoštátny lockdown pre všetkých občanov. Premiér hádže vinu na nezaočkovaných!
Policajný generál vo výslužbe Ivan Ševčík, ktorý bol počas svojej 30-ročnej kariéry šéfom UBOK, (súčasná NAKA), bývalým šéfom Inšpekčnej služby a bývalým policajným pridelencom SR v Prahe označil katastrofálnu situáciu v polícii a nálady policajtov po nástupe Hegero-Matovičovho režimu za veľmi zlé.
Taktiež množstvo policajtov ako ochrancovia zákona a poriadku v šokujúcej miere nepozná zákony a Ústavu Slovenskej republiky a v mene korona-nariadení sa dopúšťajú páchania trestného činu, čím vo verejnosti oslabujú dôveru občanov v právny štát. Bezpečnostné zložky neznalosťou paragrafov a základných článkov Ústavy vyvolávajú voči sebe odpor občanov, ktorý môže vyústiť do vážnych nepokojov, za ktoré budú títo príslušníci niesť svoj diel zodpovednosti.
Zdroj: topky.sk / cas.sk / hnonline.sk / tv.pravda.sk / YouTube / InfoVojna
Pán Hemran, vaše vyjadrovanie a následné konanie mi pripadá ako v nie celkom zdravom tele zapálené slepé črevo hroziace len prasknúť. To by ešte nebolo to najhoršie, ale to čo z neho vytečie hrozí otravou celého organizmu. V tom je to nebezpečenstvo o veľa hrozivejšie.