Slovanské Noviny

23. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Erik Kaliňák o mieri, suverenite a slobode slova ako kľúčových témach v nadchádzajúcich eurovoľbách a o fašistickej, protislovenskej a totalitnej mentalite predstaviteľov PS, ktorí popierajú tieto základné hodnoty demokracie

Šéf Zboru poradcov poradcov predsedu vlády SR, poslanec NR SR Erik Kaliňák (Smer-SSD) a kandidát na funkciu poslanca Európskeho parlamentu v podcaste Diskusia na palete odpovedal na otázky týkajúce sa aktuálnej domácej aj zahraničnej politiky.

“Najprv mladá tvár Smeru, priekopník moderného politického marketingu, potom v parlamentných voľbách deviaty najúspešnejší poslanec na Slovensku, vzápätí šéf zboru poradcov premiéra a napokon kandidát na poslanca Európskeho parlamentu. Vskutku prudká politická kariéra, ktorá zrejme nemá v našej novodobej histórii obdobu. Prečo máte ambíciu vymeniť lavice Národnej rady SR za lavice v Bruseli a Štrasburgu?” opýtal sa na úvod moderátor.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Známy politik, ktorý v súčasnosti vedie volebnú kampaň Smeru pred voľbami do EP, odpovedal, že hlavným dôvodom, prečo sa túto ponuku rozhodol prijať, je pre niekoho možno kontraintuitívny, ale rokovania europarlamentu zaberú menej času ako schôdze NR SR, ktoré umelo predlžujú rôzni “Pročkovia”. Bude sa môcť intenzívnejšie venovať funkcii predsedu Zboru poradcov predsedu vlády SR, čo považuje za svoju momentálne najzaujímavejšiu a najefektívnejšiu prácu. Okrem toho si myslí, že dnes nám Brusel “existenčne zasahuje do života”, preto považuje svoju ambíciu pôsobiť v EP za zmysluplnú.

Agentúra AKO pred eurovoľbami zverejnila prieskum, ktorý hovorí o zhruba 27 percentách pre PS a iba 15 percentách pre Smer. Spomentá agentúra je známa nedôveryhodnými prieskumami a preto ho pokojne možno považovať za zmanipulovaný, no moderátor relácie upozornil na frustráciu progresívno-liberálnych voličov z výsledkov parlamentných a prezidentských volieb. Tí v snahe zvrátiť aspoň eurovoľby v prospech svojich politických obľúbencov zrejme prídu voliť vo veľkom počte.

Kaliňák reagoval, že volebná účasť bude vyššia ako obvykle, určite však nebude 75-percentná, ako tvrdí agentúra, tak ako voľby nevyhralo PS a prezidentom sa nestal Ivan Korčok, čo rovnako predpovedala agentúra AKO. “Národný volič vníma svoju účasť vo voľbách nie ako možnosť, ale ako svoju povinnosť,” myslí si poslanec, pričom dodal, že v kampani mu budú pripomínať, čo Slovensku hrozí v prípade výhry Progresívneho Slovenska v eurovoľbách.

Pobavilo ho, že progresívci si v eurovoľbách opäť zvolili heslo “Nemôžu mať všetko”, ktoré dominovalo neúspešnej prezidentskej kampani Ivana Korčoka. Za kľúčové témy v európskych voľbách, ktorými chce Smer presvedčiť svojich priaznivcov, aby prišli k volebným urnám, označil “mier, suverenitu a slobodu slova”. K nim priradil pojmy vojna na Ukrajine, zachovanie práva veta v EÚ a upozornil na hrozbu “vyčistenia mediálneho prostredia zo strany progresívcov od všetkého, s čím nesúhlasia”. Podľa neho to svedčí o ich “fašistickej mentalite”, z ktorej je “ľudsky zdesený”. Za prioritu svojej strany na európskej pôde považuje návrat únie k Európe národov, čo bola pôvodná myšlienka EÚ pri jej zakladaní.

Ďalej upozornil na zámernú polarizáciu spoločnosti, ktorú zvyšujú mimovládky, mainstreamové médiá a liberálna časť politického spektra, čo robia s cieľom násilne presadzovať svoju ideologickú agendu. Doplnil, že tvrdenia organizácie Reportéri bez hraníc o tom, že na Slovensku je po nástupe štvrtej vlády Roberta Fica ohrozená sloboda slova, sú nezmyslom, pretože k ničomu takému neprichádza – na rozdiel od nedávnej minulosti, keď bývalá vláda bez rozhodnutia súdu vypla nezávislé médiá. Vtedy sa však spomenutá organizácia neozvala.

Venoval sa aj tematike verejnoprávnej RTVS. Mainstream nedávno zaútočil na generálneho tajomníka služobného úradu ministertva kultúry Lukáša Machalu, ktorý je spoluautorom novely zákona o telerozhlase. Tá má za cieľ vrátiť tejto inštitúcii verejnoprávnosť. Vytrhol z kontextu Machalove slová o “plochej Zemi”, ktoré generálny tajomník použil ako hyperbolu, poukazujúc na slobodu slova a pluralitu názorov. Prístup RTVS nielen v tejto súvislosti nazval aktivistickým. V každom prípade je na verejnoprávnej pôde za demokratickú diskusiu na akúkoľvek tému. “Veďme polemiku , pretože prospieva spoločnosti,” poznamenal a doplnil, že progresívno-liberálna časť politického spektra sa tomu snaží vedome brániť.

Viac vo videu:

Zdroj: Diskusia na palete / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d