Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Lukašenko odvolal náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl Bieloruska.

Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko podpísal dekrét o uvoľnení Viktora Guleviča z funkcie náčelníka generálneho štábu, informovala tlačová služba prezidenta republiky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Dal ho do zálohy

Guleviča preradili do zálohy pre vek. Má 54 rokov. Správa naznačuje, že Viktora Guleviča preradili do zálohy s právom nosiť vojenskú uniformu a insígnie. Samotný dekrét ešte nezverejnili na webovej stránke bieloruského prezidenta.

Dlho nepobudol

Viktora Gulevič vymenovali do funkcie náčelníka generálneho štábu Bieloruska v marci 2021. Predtým pôsobil ako veliteľ jednotiek špeciálnych operácií bieloruských ozbrojených síl a veliteľ západného operačného veliteľstva krajiny.

Jadrové manévre

7. mája Bezpečnostná rada Bieloruska oznámila prekvapivú inšpekciu s použitím nosičov jadrových zbraní. Uskutoční sa súčasne s cvičeniami o použití nestrategických jadrových zbraní v Rusku. Štátny tajomník Bezpečnostnej rady Alexander Volfovič zdôraznil, že kontrola pripravenosti armády má obranný charakter a nie je hrozbou pre iné krajiny.

Skoro ako vo vojne

Previerky sa ko najú v podmienkach čo najbližšie k reálnej bojovej situácii. Budú sledovať schopnosti  zásobovania vojenských jednotiek špeciálnou muníciou, jej nakladanie na odpaľovacie zariadenia a útočné lietadlá Su-25. Raketové systémy Iskander a Polonaise MLRS rozmiestnia na tajných pozíciách. V rámci inšpekcie budú pripravené útočné lietadlá Su-25 na použitie špeciálnej munície. Výsledkom inšpekcie má byť potvrdenie bojových schopností bieloruskej armády. 

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d