Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

V piatok, 10. mája sa z vôle liberálnych poslancov NR SR na svojej schôdzi zaoberala odvolávaním ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej.

V rozprave vystúpil aj Dušan Jarjabek (Smer-SSD), ktorý navrhovateľov vôbec nešetril a veľmi jasne im vysvetlil, že ich problémom nie je Martina Šimkovičová (nom. SNS), ale ich vlastná nadradenosť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V úvode svojho vystúpenia sa Jarjabek priznal, že mu prekáža osobný, voči ministerke kultúry urážlivý tón, v akom sú príspevky v rozprave vedené, aby poslancom z PS vysvetlil, že ich problém je pocit vlastnej nadradenosti nad všetkými, ešte aj nad opozičnými partnermi.

Neprijateľné

„Toto nie je odvolávanie ministerky kultúry, toto je nejaké vyvášňovanie sa niekoho, je to pre mňa totálne neprijateľné. Pritom veľmi dobre viete, že vy ministerku kultúry neodvoláte a my tú ministerku kultúry samozrejme neodvoláme takisto,“ hovorí poslanec s tým, že toto je úplne zbytočná debata.

„Vy, kolegovia a kolegyne z PS ste na pozícii tých vyvolených a nadradených. Vy pohŕdate tými ostatnými, to je ten váš najväčší problém. Tá vaša pohŕdavá vyvolenosť je na tom najstrašnejšia. To v tej spoločnosti vidieť. Aj tie, nazvem to slušne, nedorozumenia, ktoré sú medzi opozíciou a koalíciou,“myslí si Jarjabek.

„Vám chýba elementárna pokora a to nie len voči oponentom, ale aj voči opozičným partnerom,“ vyčíta PS-károm Jarjabek

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d