Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Francúzska novinárka a vojnová reportérka na východe Ukrajiny Anne-Laure Bonnel v svojom dokumentárnom filme z roku 2022 nadväzuje na svoju predchádzajúcu snímku z roku 2015.

Píše sa 24. február 2022. Som späť v Donbase. Ruská ofenzíva sa šíri po celej krajine. Od roku 2015 mám zákaz vstupu na Ukrajinu a nebudem môcť ísť do Kyjeva. Na svoju žiadosť o oficiálne povolenie nedostávam kladnú odpoveď.

Tieto zábery rozprávajú o každodennom živote civilistov v Donecku. Aj tu obyvateľstvo pokračuje v zostupe do pekla. Do vojny, ktorá sa začala v roku 2014 a nikdy sa v skutočnosti neskončila.

Dokument Donbas je tu na to, aby obnovil vyváženú diskusiu o konflikte na Ukrajine. Aby dostali priestor nielen tí, ktorí sú v centre konfliktu, a predsa ich len zriedkakedy vidieť alebo počuť, ale aby bol prezentovaný aj iný spôsob vnímania tohto konfliktu, oslobodený od propagandy.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Cieľom filmu nie je určiť, kto nesie väčšiu vinu, či ukrajinská alebo ruská vláda.

Dokument Donbas sa nesnaží prezentovať vlastnú teóriu alebo obhajovať jednu stranu pred druhou. Jeho cieľom je ukázať každodenný život civilného obyvateľstva na východe Ukrajiny, ktorých vojna zasiahla. a pochopiť pocity týchto obyvateľov.

Donbas si nerobí nárok na objektivitu, neutralitu alebo vyčerpávajúci prístup. Donbas je dokumentárny film, a preto je Donbas subjektívny.

Viac vo videu:

https://odysee.com/$/embed/@v24tv:3/Donbas,-o-8-let-pozd%C4%9Bji–francouzsk%C3%BD-dokument%C3%A1rn%C3%AD-film-z-r.2022,-CZ-titulky_2023-05-02_20-49-48:7?r=7bjVYaPS3BArMQR7jtAjQh6qzwnJHSuZ

Zdroj: Odysee / YouTube / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.