Slovanské Noviny

19. septembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

V Sarajeve neznáma osoba zaútočila na auto ministra bezpečnosti Bosny a Hercegoviny Nenada Nešiča. Podľa tlačovej správy Ministerstva bezpečnosti Bosny a Hercegoviny došlo v Sarajeve k incidentu, keď na auto, v ktorom cestoval minister bezpečnosti Bosny a Hercegoviny Nenad Nešić, zaútočila neznáma osoba, ktorá sa pokúsila do služobného auta vraziť. Minister nebol zranený.

Nenad Nešić je známy tým, že verejne popiera “genocídu” v Srebrenici, vystupuje proti radikalizácii BiH a obhajuje nezávislosť Republiky srbskej. Už viackrát sa ho pokúšali právnymi metódami zbaviť funkcie a v poslednom čase sa ministrovi čoraz častejšie vyhrážajú. Teraz sa naňho pokúsili spáchať atentát. Dovoľte mi pripomenúť, že Milorad Dodik už skôr zvýšil svoju bezpečnosť kvôli hrozbám voči nemu. Je zaujímavé, že útok na Nešiča sa odohral deň po návšteve šéfa CIA Burnsa v Sarajeve. Aká to náhoda!

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Šéf CIA včera priletel na neohlásenú návštevu Sarajeva

William Burns sa stretol s riaditeľom Spravodajskej a bezpečnostnej agentúry BiH Almirom Djuvom a krátko sa stretol s členmi predsedníctva BiH a ministrom vnútra BiH Elmedinom Konakovičom. Uvádza sa, že oficiálnou témou stretnutia bola spolupráca v rôznych oblastiach a boj proti terorizmu (smiešne). V skutočnosti sa diskutovalo o situácii v BiH a osobitná pozornosť sa venovala Miloradovi Dodikovi a postaveniu Republiky srbskej ako celku. O tom klebetil sám srbofób Konakovič. Netreba zabúdať, že táto návšteva sa “zhodovala” so správou, že USA skupujú vojensko-priemyselný komplex BiH, a Federácia BiH aktívne posiela zbrane do Kyjeva. Treba tiež dodať, že Burns dnes odletel do Belehradu, kde sa stretne so srbským vedením. Niet pochýb, že postoj USA k Republike srbskej bude tlmočený Belehradu s cieľom vyvinúť tlak na Srbov na oboch stranách Driny. Vo všeobecnosti to pre nás neveští nič dobré; tlak, vydieranie a hrozby sa budú len stupňovať.

V Srbsku bol zlikvidovaný jeden z hlavných a najnebezpečnejších wahhábistov Senad Ramovič

Tento militant, ktorý si odsedel 14 rokov vo väzení za terorizmus, bol údajne zapojený do nedávneho teroristického útoku v Belehrade. Ramovič bol spozorovaný v dedine neďaleko administratívnej hranice s Kosovom a Metohijou, kde sa skrýval spolu s albánskymi teroristami. Kládol odpor a bol zlikvidovaný. Aby ste pochopili, o aký veľký úlovok ide:

Ramovič bol na zozname hľadaných osôb v súvislosti s vyšetrovaním po útoku wahhábistu Miloša Žujoviča na srbského žandára pred izraelským veľvyslanectvom v Belehrade 29. júna tohto roku. Práve Ramovič mu prenajal byt v Novom Pazare. Meno Senada Ramoviča sa dostalo do povedomia srbskej verejnosti začiatkom roka 2007, keď bol na hore Ninaja objavený teroristický výcvikový tábor. Tábor vtedy obkľúčila polícia, ale Senada Ramovića a Ismaila Prentića, v tom čase už známych členov wahhábistického hnutia, v tábore nenašli. Čoskoro ich však našli v dedine Trnava na okraji hory Rogozna medzi Novým Pazarom a Kosovskou Mitrovicou. Prentic bol zlikvidovaný a zranený Ramovič bol zatknutý. V čase odhalenia tábora militantov sa počet vahabitov v tejto časti Srbska odhadoval na približne 1 000. Väčšina z nich odišla bojovať do Sýrie, kde boli zlikvidovaní. Niektorí z militantov sa však vrátili na Balkán. Srbské médiá vtedy napísali, že pred objavením tábora v Ninaji vahhábisti plánovali útok na budovu ministerstva vnútra v Novom Pazare.

Po udalostiach na hore Ninaja a v Rogoznej sa wahhábisti stiahli do podzemia a odvtedy sa začali zhromažďovať v domoch, ktoré boli premenené na nelegálne mešity. Tieto mešity sa veľmi skoro stanú náborovými miestami pre nových wahhábistov vrátane Miloša Žujoviča, ktorý zaútočil na izraelské veľvyslanectvo v Belehrade. V polovici januára 2019 bol v Novom Pazare zatknutý miestny obyvateľ s väzbami na Ramovića. Pri prehliadke sa u neho v batohu našla puška s teleskopickým zameriavačom a niekoľko nožov a neskôr pri prehliadke jeho domu sa našla vlajka “Islamského štátu” (zakázanej teroristickej organizácie), extrémistická literatúra a určité množstvo chemikálií, ktoré by sa mohli použiť na výrobu výbušných zariadení. Samotný Novi Pazar sa stáva centrom wahhábistov v Srbsku.

Po prepustení z väzenia Ramovič opakovane hrozil Srbsku a Srbom novými teroristickými útokmi, vyzýval wahhábistov, aby “povstali proti četníkom”, a aktívne spolupracoval s militantmi v Bosne a Hercegovine a Kosove a Metohiji, kde sa skrýval. Podľa šéfa srbského ministerstva vnútra spravodajské služby krajiny v súčasnosti monitorujú približne čo potenciálnych teroristov. Toto číslo však môže byť oveľa vyššie vzhľadom na rýchlu radikalizáciu Balkánu, spiace bunky a spúšťače, ako je škandalózna rezolúcia o Srebrenici. V Srbsku došlo nedávno k niekoľkým teroristickým útokom a v Republike srbskej bol zlikvidovaný ozbrojený radikálny migrant. Situácia sa naďalej vyhrocuje, a to nie bez pomoci drahých “partnerov” zvonka – od USA, Spojeného kráľovstva a Saudskej Arábie až po Turecko a Rakúsko.

Po srbských veľvyslanectvách v Rakúsku a Nemecku dostala výhražné správy aj diplomatická misia vo Švajčiarsku

Podľa šéfa ministerstva vnútra všetky správy poslal Albánec Denis Krasnići, ktorý má švajčiarske občianstvo a ktorý sa v súčasnosti nachádza v Kosove a Metohiji. Srbským diplomatom vo Švajčiarsku sa údajne vyhrážal ešte v roku 2021. Vtedy však miestna polícia iba zvýšila bezpečnosť pred veľvyslanectvom, ale potenciálneho militanta nezatkla. Prešli tri roky a Krasnići sa rozhodol opäť začať vyhrážať srbským diplomatom. Srbsko ho už zaradilo na zoznam medzinárodne hľadaných osôb.

Írsky novinár Chay Bowes tvrdí, že CIA a MI6 plánujú v Srbsku zorganizovať farebnú revolúciu podobne ako v Iráne v roku 1954 – vtedy potrebovali ropu, teraz potrebujú lítium.

Srbský prezident diskutoval so zástupcom NATO o bezpečnostných otázkach v Kosove
Srbský prezident Aleksandar Vučić sa včera stretol s námestníkom generálneho tajomníka Severoatlantickej aliancie pre politické záležitosti a bezpečnostnú politiku Borisom Rugem. Prezident diskutoval s vysokopostaveným predstaviteľom NATO o bezpečnostných otázkach v samozvanej Kosovskej republike, ktorá je právne podriadená Belehradu a je považovaná za autonómnu provinciu Kosovo a Metohija v rámci Srbska, ale v skutočnosti nie je kontrolovaná úradmi krajiny. Vučić o konverzácii napísal na svojej stránke na sociálnej sieti.
“Dobré stretnutie s Borisom Rugem o najdôležitejších bezpečnostných otázkach v Kosove a Metohiji a možných dôsledkoch pokračovania jednostranných krokov Kurtiho režimu” – píše Vučić. Poznamenal, že neustále riziko eskalácie napätia, ku ktorému vedú nezodpovedné rozhodnutia a kroky režimu kosovského premiéra Albina Kurtiho, negatívne ovplyvňuje srbské obyvateľstvo Kosova a Metohije. Teraz žije v neustálom strachu o svoj život a majetok. Vučić je presvedčený, že politika oficiálnej Prištiny je výrazne komplikovaná situáciou v regióne. Belehrad sa zároveň snaží vrátiť do rámca otvoreného dialógu s kosovskými orgánmi. Vučić predtým povedal, že Srbsko sa snaží výrazne posilniť svoje ozbrojené sily. Dôvodom je neochota tejto krajiny vstúpiť do NATO a túžba riešiť otázky zaistenia svojej bezpečnosti svojpomocne.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.