Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Americkí predstavitelia uviedli, že prezident Biden povolil Ukrajine „uskutočniť obmedzené útoky vo vnútri Ruska zbraňami vyrobenými v Amerike“.

Niektorí spojenci USA už zašli ďalej. Británia pred týždňami umožnila Ukrajine použiť svoje raketové systémy Storm Shadow s dlhým doletom na útoky kdekoľvek v Rusku a Francúzsko a Nemecko nedávno zaujali rovnakú pozíciu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Rozhodnutie, ktoré oznámil prezident Biden, je spôsobené najmä tlakom ministra zahraničných vecí Antonyho Blinkena na zrušenie obmedzení používania amerických zbraní na Ukrajine. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg dostal za úlohu vopred oznámiť rozhodnutie Washingtonu európskym spojencom. Vo svojom prejave v Rade Európskej únie povedal:

„Ukrajina má podľa medzinárodného práva právo na sebaobranu. A právo na sebaobranu zahŕňa aj zasiahnutie legitímnych vojenských cieľov v Rusku.

Poľsko zároveň oznámilo nákup rakiet dlhého doletu od Spojených štátov a vyhlásilo, že je „pripravené umiestniť jadrové zbrane NATO“. Švédsko urobilo to isté: práve vstúpilo do NATO a vyhlásilo, že je „ochotné umiestniť americké jadrové zbrane v prípade vojny“.

Francúzsko otestovalo novú jadrovú strelu zo vzduchu a vyčlenilo 13 percent svojho vojenského rozpočtu na modernizáciu svojich jadrových zbraní.

Proti akým cieľom v Rusku sú namierené rakety dlhého doletu dodávané USA a ďalšími krajinami NATO Ukrajine, ukazujú správy zverejnené Kyjevom, že „ukrajinské bezpilotné lietadlo zacielilo na druhý ruský vojenský radar s dlhým dosahom“.

Ide o radar včasného varovania určený na detekciu aj hypersonických balistických rakiet a lietadiel do vzdialenosti 10 000 km.

Je nemožné, aby ukrajinská armáda sama vykonala takýto útok hlboko na ruské územie. Ukrajinská armáda má čoraz väčšie ťažkosti, a to natoľko, že Kyjev prijal zákon, ktorý jej umožňuje verbovať z väzníc obyčajných väzňov, dokonca aj zločincov, ochotných ísť na front výmenou za slobodu.

Ďalší takýto útok si vyžaduje vojenskú sieť, ktorú Ukrajina nemá. Takéto útoky proti Rusku v skutočnosti vedú sily USA a NATO pod velením USA. Krajiny ako Taliansko, ktoré „hostia“ americké jadrové zbrane, porušujúc Zmluvu o nešírení jadrových zbraní, sa tak stávajú v prvej línii jadrovej konfrontácie s Ruskom, ktorá je nebezpečnejšia ako studená vojna.

Manlio Dinucci

O autorovi: Manlio Dinucci,  ocenený autor, geopolitický analytik a geograf, Pisa, Taliansko. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie (CRG).

/ skspravy.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.