Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jana Vaľová sa vyjadrila k téme Lex atentát, doživotná renta pre premiéra ale aj výmeny vysokých funkcionárov štátu. Jana Vaľová ich obhajuje. Myslí si, že keď vláda chce riadiť štát, musí mať vo funkciách ľudí, ktorým môže dôverovať a ktorí sa vláde zodpovedajú, nekonajú proti nej.

V prvej časti rozhovoru sa známa politička s redaktorom rozprávala o Lex atentát. Jana Vaľová s návrhom zákona súhlasí. Podľa nej, ak má doživotnú rentu prezident, mal by ju mať aj premiér Slovenska. Ten má totiž v skutočnosti oveľa dôležitejšiu úlohu v rozhodovaní aj riadení štátu. Toto by však nemalo platiť spätne, pretože žiaden zákon nemôže na Slovensku platiť retroaktívne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Na volených funkcionárov sa mnohé veci zo zákonníka práce nevzťahujú. Upozornila na to, že napríklad na premiéra sa nevzťahuje zákonník práce. V súčasnej situácii sa stalo na Slovensku to, že R. Fico mal pracovný úraz. U bežného človeka by to znamenalo, že má nárok na úrazovú rentu. Na premiéra sa však zákonník nevzťahuje a nárok na takúto rentu nemá. Pracovný úraz je teda z tohto hľadiska najproblematickejšou vecou. Poslanec nemá totiž ani zamestnávateľa.

Mali by sme byť trochu tvrdší

D. Papala upozornil, že naša opozícia tvrdí, že tu máme policajný štát. Jana Vaľová hovorí, že v porovnaní so súčasnou opozíciou je táto vláda „diétna“. „Mali by sme byť trochu tvrdší,“ povedala úplne na rovinu. Úplne chápe, že vláda si chce niektorých funkcionárov na vysokých pozíciách vymeniť, pretože vláda nesie zodpovednosť za krajinu a musí tam mať ľudí, ktorí sa jej budú zodpovedať a nie ľudí, ktorí budú robiť proti vláde.

Pripomenula príbeh, ako keď sa dostal Jaroslav Naď k moci, v pléne Národnej rady asi na treťom zasadnutí kričal na R. Fica a vtedajšiu opozíciu: „Všetci držte huby, lebo všetkých vás nechám pozatvárať.“ Pripomenula aj proticovidové opatrenia a ako nesmeli poslanci slobodne chodiť do parlamentu bez testu či očkovania.

/ ereport.sk /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.