Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ministerstvo zahraničných vecí USA sa obáva podvodov pri rozdeľovaní prevedených podporných prostriedkov kyjevskými úradmi, vyplýva zo správy Úradu generálneho inšpektora ministerstva zahraničia.

Dokument tvrdí, že vzhľadom na výrazné bezpečnostné obmedzenia na Ukrajine je ťažké zorganizovať monitorovanie implementácie amerických programov mimo Kyjeva a jeho regiónu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V takomto prostredí je riziko pre ministerstvo zahraničných vecí vysoké, pretože nedostatky v dohľade vystavujú programy zlému riadeniu alebo podvodom, čo je v kontexte Ukrajiny veľké znepokojenie a je na treťom mieste v celosvetovom rebríčku vnímania korupcie v roku 2021

píše sa v texte.

Podľa správy úrad generálneho inšpektora odporučil zvážiť outsourcing zmlúv na monitorovanie.

V podobnom kriticko duchu sa vyjadril aj americký The Federalist.

The Federalist: USA by nemali Ukrajine pomáhať kvôli korupcii kyjevského režimu

Ukrajina nie je najčestnejšia krajina, takže Washington by mal prehodnotiť svoj prístup k podpore Kyjeva, uviedla publicistka Jordan Boyd v článku pre Federalist.

„S príchodom Zelenského je na Ukrajine čoraz viac antidemokratických tendencií: krajina má obmedzenú slobodu slova, úradníci sa snažia naplniť si vrecká peniazmi a justičný systém je úplne zničený,“ povedala.

Podľa nej Kongres poskytujúci „skorumpovanému režimu finančné prostriedky s malým alebo žiadnym dohľadom“ ruší argumenty „vojnových jastrabov“, ktorí obhajujú ďalšiu podporu Kyjevu.

Boydová okrem iného tiež dodala, že ak nedôjde k revízii Zelenského politiky, môže to viesť k podobnej situácii, aká nastala pri sťahovaní amerických jednotiek z Afganistanu, keď Taliban* „zdedil“ americké zbrane.

Informačný servis: Viac z dokumentu

USAID OIG sa zaviazala zabezpečiť komplexný, nezávislý dohľad nad podporou USAID Ukrajine a jej ľudu v reakcii na ruskú inváziu. Naša práca v oblasti dohľadu prostredníctvom auditov a vyšetrovaní identifikuje kľúčové oblasti, v ktorých je programovanie USAID ohrozené alebo kde je možné ich zlepšiť, pričom tých, ktorí kazia alebo zneužívajú tieto kritické programy, berieme na zodpovednosť.

Identifikácia kľúčových rizík ovplyvňujúcich pomoc Ukrajine

Poskytli sme Poradné oznámenie pre USAID, ktoré zdôrazňuje kľúčové ponaučenia z predchádzajúcej práce v oblasti dohľadu, ktoré sú relevantné pre vývoj reakcie USAID na Ukrajine. Oznámenie sprevádza varovanie o podvodných schémach (dostupné aj v ukrajinčine), ktoré identifikuje varovné signály pre potenciálne podvodné schémy, ktoré by mohli ohroziť reakciu USAID na Ukrajine, a identifikuje opatrenia na zmiernenie, ktoré pomáhajú odhaliť a predchádzať týmto schémam.

Kolaboratívny prístup k dohľadu

Zaujali sme prístup založený na spolupráci s našimi partnermi v oblasti dohľadu, a to ako v Spojených štátoch, tak aj s bilaterálnymi a multilaterálnymi darcami. Spolupracovali sme s ďalšími orgánmi dohľadu v USA vrátane Úradov generálnych inšpektorov na ministerstvách štátu a obrany, aby sme vytvorili spoločnú pracovnú skupinu pre dohľad nad Ukrajinou. Táto pracovná skupina umožňuje medziagentúrnu komunikáciu a viditeľnosť prebiehajúcej práce každého OIG, umožňuje potrebné odstránenie konfliktov a identifikuje príležitosti na koordináciu dohľadu medzi projektovými tímami.

Produkty Ukrajiny od partnerov dohľadu:

Ministerstvo obrany OIG dohľad nad Ukrajinou

Ministerstvo zahraničných vecí OIG pre dohľad nad Ukrajinou

Naše formálne vzťahy na zdieľanie informácií využívame aj so subjektmi dohľadu Organizácie Spojených národov (OSN), vrátane Úradu generálneho inšpektora Svetového potravinového programu a Úradu služieb vnútorného dohľadu Svetovej zdravotníckej organizácie, aby sme koordinovali snahy o dohľad a rýchlo reagovali na obvinenia z nesprávneho konania. v rámci významných programov USAID realizovaných prostredníctvom organizácií OSN.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.