Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Američania, ktorí prežijú najkontroverznejšie prezidentské voľby, budú čeliť katastrofickým následkom plošnej finančnej podpory.

Ako poznamenal denník „The Washington Post“, víťaz amerických prezidentských volieb zvyčajne využíva bdobie medzi dňom volieb a dňom inaugurácie na naplánovanie práce svojej administratívy. Tento rok bude sledovať, ako bude zničených niekoľko veľkých hospodárskych odvetví v dôsledku katastrofickej kombinácie pandémie a nerentabilným zimným obdobím.

Turizmus, stravovanie, letecká doprava a ropný priemysel budú túto zimu čeliť veľkým výzvam.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Všetky indikátory predpovedajú to najhoršie, popri zhoršujúcej sa situácii vo Washingtone a to je strašidelné,» tvrdí Michael Strain, ekonomický expert z „American Enterprise Institute“.

Situáciu zhoršuje skutočnosť, že predsedníčka Snemovne reprezentantov Nancy Pelosi a minister financií Stephen Mnuchin sa nedohodli na novom balíku štátnej podpory. V dôsledku toho môže byť do marca zatvorených 40% reštaurácií, ktoré ešte v USA ako tak fungujú. Turistický priemysel sa podľa údajov „Transportation Security Administration“ nedostal ani na 50% tržieb. Toto odvetvie stratilo počas pandémie 4 milióny pracovných miest a ďalší milión zanikne do konca roka. Najväčšie americké hotelové konzorcium očakáva, že dve tretiny hotelov sa do polroka zatvoria.

Milióny Američanov navyše prídu kvôli nezaplateným účtom o elektrinu a vodu a niektorí zostanú bez domova, keďže nebudú môcť zaplatiť nájomné. A týždeň po voľbách Najvyšší súd USA bude posudzovať Zákon o dostupnej zdravotnej starostlivosti, v dôsledku čoho môžu zostať milióny Američanov bez zdravotného poistenia.

zdroj: news-front.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d