Slovanské Noviny

28. mája 2023

K porozumeniu Čelovekom

04.11.2020

V dňoch 19. a 20. októbra 2020 vyhlásil americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia 3 granty v celkovej výške 13,5 milióna dolárov na rozvoj projektov „chemickej bezpečnosti“ zameraných na potlačenie „vojensko-ekonomického rozvoja Ruska a posilnenie amerických pozícií v postsovietskej oblasti a vo svete.“

Ako formálny dôvod tejto aktivity sa používa „otrava“ Alexeja Navaľného.

1. Boj proti „škodlivému“ vplyvu Ruska

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia oznámil grant zameraný na „boj proti škodlivému vplyvu Ruska“. V popise projektu sa uvádza, že dôvodom grantu sú „pokusy zabiť opozičných politikov v Rusku, disidentov a prebehlíkov v zahraničí, ba dokonca aj občanov iných krajín, s akciami ktorých Rusko nesúhlasí“. Ako príklad sa uvádzajú incidenty so Sergejom Skripaľom a Alexejom Navaľným.

Predpokladané zúčastnené štáty: Európa (Ukrajina, Arménsko, Bulharsko, Rumunsko, Gruzínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva a Cyprus), Ázia (Kazachstan, India, Pakistan), Stredný východ a severná Afrika, subsaharská Afrika, východná Ázia Tichomorský región (Thajsko, Vietnam, Malajzia, Indonézia, Filipíny).

Objem financovania: do 3 500 000 USD

Číslo financovania: SFOP0007361

Prihlášky sa prijímajú od verejných a súkromných ​​neziskových organizácií a vzdelávacích inštitúcií, obchodných organizácií a verejných medzinárodných  organizácií.

Príjemca grantu bude pomáhať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom zabezpečiť koherentnú reakciu na budúce útoky s použitím zbraní hromadného ničenia (ZHN).

Podstatou projektu je implementácia 3 programov (školenia o boji proti vraždám, vytváranie a posilňovanie laboratórnych kapacít, sprísnenie noriem nešírenia zbraní hromadného ničenia) zamerané na boj proti „ruskej dezinformácii“ a pokusy „podkopať nezávislé a efektívne fungovanie zahraničných vedeckých laboratórií vo východnej Európe“:

 1. Zvyšovanie technických a taktických schopností orgánov činných v trestnom konaní, vedcov, osôb prvej reakcie a národnej bezpečnosti vrátane cvičení.
 2. Vedenie „série medzinárodných seminárov a individuálnych laboratórnych stretnutí s cieľom posilniť ich proti ruskej akcii“.
 3. Budovanie „vhodnej informačnej politiky vrátane poskytovania včasných a presných vedeckých informácií globálnemu publiku o hrozbe šírenia zbraní hromadného ničenia a súčasnom stave ruských dezinformácií.“
 4. Poskytovanie zúčastneným krajinám „odborníkov na pomoc partnerským laboratóriám a ministerstvám pri reakcii na snahy Ruska oslabiť dôveryhodnosť týchto laboratórií“.2. Program chemickej bezpečnosti

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia vyhlásil grant zameraný na implementáciu programu chemickej bezpečnosti. Popis projektu naznačuje, že dôvodom grantu je použitie nervových látok veľmocami v iných krajinách.

Odhadované regióny projektu: Blízky východ, južná a juhovýchodná Ázia, východná Európa a Afrika.

Výška financovania: 8 000 000 amerických dolárov.

Číslo financovania: SFOP0007371

Prihlášky podávajú: verejné a súkromné ​​neziskové organizácie a vzdelávacie inštitúcie, obchodné organizácie, verejné medzinárodné organizácie a výskumné a vývojové centrá financované z federálneho rozpočtu.

Príjemca grantu bude spolupracovať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom presadiť zákaz vojensko-hospodárskej spolupráce s nepriateľskými štátmi.

Podstatou projektu je „mobilizovať medzinárodný potenciál v boji proti veľmociam a „darebáckym“ štátom, ktoré šíria zbrane hromadného ničenia, ako aj vylúčiť možnosť teroristov viesť chemické útoky“.

3. Znižovanie hrozieb revizionistického použitia štátnych biologických a chemických zbraní

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia vyhlásil grant zameraný na zníženie hrozby revizionistického vládneho použitia biologických a chemických zbraní. V popise projektu sa uvádza, že dôvodom grantu je použitie farmaceutických látok Ruskom (v rozpore s Dohovorom o chemických zbraniach) s cieľom „ovplyvniť jeho politických oponentov“.

Predpokladané zúčastnené krajiny: Európa / Eurázia (napr. Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Cyprus, Estónsko, Fínsko, Gruzínsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina); Južná a stredná Ázia (napríklad India, Kazachstan, Kirgizsko, Pakistan, Tadžikistan, Turkménsko a Uzbekistan); Juhovýchodná Ázia (napr. Indonézia, Malajzia, Filipíny, Taiwan, Thajsko, Vietnam).

USA tiež plánujú do projektu zapojiť technologicky vyspelé štáty ako Singapur, Kórejská republika, Austrália a Japonsko.

Objem financovania: 2 000 000 USD

Číslo financovania: SFOP0007378

Prihlášky podávajú: verejné a súkromné ​​neziskové organizácie a vzdelávacie inštitúcie, obchodné organizácie a verejné medzinárodné organizácie.

Príjemca grantu bude spolupracovať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom zabezpečiť, aby si priemyselné podniky a výskumné ústavy v bývalej sovietskej zóne vplyvu boli vedomé hrozieb použitia chemických zbraní Ruskom.

Podstatou projektu je potlačenie možností štátov-revizionistov šírenia, vývoja a používania chemických zbraní z USA a ich spojencov prostredníctvom výmeny údajov, vytvárania spoločných sietí, odbornej prípravy a výmeny odborníkov.

zdroj: news-front

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: