Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

04.11.2020

V dňoch 19. a 20. októbra 2020 vyhlásil americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia 3 granty v celkovej výške 13,5 milióna dolárov na rozvoj projektov „chemickej bezpečnosti“ zameraných na potlačenie „vojensko-ekonomického rozvoja Ruska a posilnenie amerických pozícií v postsovietskej oblasti a vo svete.“

Ako formálny dôvod tejto aktivity sa používa „otrava“ Alexeja Navaľného.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

1. Boj proti „škodlivému“ vplyvu Ruska

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia oznámil grant zameraný na „boj proti škodlivému vplyvu Ruska“. V popise projektu sa uvádza, že dôvodom grantu sú „pokusy zabiť opozičných politikov v Rusku, disidentov a prebehlíkov v zahraničí, ba dokonca aj občanov iných krajín, s akciami ktorých Rusko nesúhlasí“. Ako príklad sa uvádzajú incidenty so Sergejom Skripaľom a Alexejom Navaľným.

Predpokladané zúčastnené štáty: Európa (Ukrajina, Arménsko, Bulharsko, Rumunsko, Gruzínsko, Estónsko, Lotyšsko, Litva a Cyprus), Ázia (Kazachstan, India, Pakistan), Stredný východ a severná Afrika, subsaharská Afrika, východná Ázia Tichomorský región (Thajsko, Vietnam, Malajzia, Indonézia, Filipíny).

Objem financovania: do 3 500 000 USD

Číslo financovania: SFOP0007361

Prihlášky sa prijímajú od verejných a súkromných ​​neziskových organizácií a vzdelávacích inštitúcií, obchodných organizácií a verejných medzinárodných  organizácií.

Príjemca grantu bude pomáhať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom zabezpečiť koherentnú reakciu na budúce útoky s použitím zbraní hromadného ničenia (ZHN).

Podstatou projektu je implementácia 3 programov (školenia o boji proti vraždám, vytváranie a posilňovanie laboratórnych kapacít, sprísnenie noriem nešírenia zbraní hromadného ničenia) zamerané na boj proti „ruskej dezinformácii“ a pokusy „podkopať nezávislé a efektívne fungovanie zahraničných vedeckých laboratórií vo východnej Európe“:

  1. Zvyšovanie technických a taktických schopností orgánov činných v trestnom konaní, vedcov, osôb prvej reakcie a národnej bezpečnosti vrátane cvičení.
  2. Vedenie „série medzinárodných seminárov a individuálnych laboratórnych stretnutí s cieľom posilniť ich proti ruskej akcii“.
  3. Budovanie „vhodnej informačnej politiky vrátane poskytovania včasných a presných vedeckých informácií globálnemu publiku o hrozbe šírenia zbraní hromadného ničenia a súčasnom stave ruských dezinformácií.“
  4. Poskytovanie zúčastneným krajinám „odborníkov na pomoc partnerským laboratóriám a ministerstvám pri reakcii na snahy Ruska oslabiť dôveryhodnosť týchto laboratórií“.2. Program chemickej bezpečnosti

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia vyhlásil grant zameraný na implementáciu programu chemickej bezpečnosti. Popis projektu naznačuje, že dôvodom grantu je použitie nervových látok veľmocami v iných krajinách.

Odhadované regióny projektu: Blízky východ, južná a juhovýchodná Ázia, východná Európa a Afrika.

Výška financovania: 8 000 000 amerických dolárov.

Číslo financovania: SFOP0007371

Prihlášky podávajú: verejné a súkromné ​​neziskové organizácie a vzdelávacie inštitúcie, obchodné organizácie, verejné medzinárodné organizácie a výskumné a vývojové centrá financované z federálneho rozpočtu.

Príjemca grantu bude spolupracovať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom presadiť zákaz vojensko-hospodárskej spolupráce s nepriateľskými štátmi.

Podstatou projektu je „mobilizovať medzinárodný potenciál v boji proti veľmociam a „darebáckym“ štátom, ktoré šíria zbrane hromadného ničenia, ako aj vylúčiť možnosť teroristov viesť chemické útoky“.

3. Znižovanie hrozieb revizionistického použitia štátnych biologických a chemických zbraní

Americký Úrad pre medzinárodnú bezpečnosť a nešírenie zbraní hromadného ničenia vyhlásil grant zameraný na zníženie hrozby revizionistického vládneho použitia biologických a chemických zbraní. V popise projektu sa uvádza, že dôvodom grantu je použitie farmaceutických látok Ruskom (v rozpore s Dohovorom o chemických zbraniach) s cieľom „ovplyvniť jeho politických oponentov“.

Predpokladané zúčastnené krajiny: Európa / Eurázia (napr. Albánsko, Arménsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Cyprus, Estónsko, Fínsko, Gruzínsko, Kosovo, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Srbsko, Slovinsko, Turecko a Ukrajina); Južná a stredná Ázia (napríklad India, Kazachstan, Kirgizsko, Pakistan, Tadžikistan, Turkménsko a Uzbekistan); Juhovýchodná Ázia (napr. Indonézia, Malajzia, Filipíny, Taiwan, Thajsko, Vietnam).

USA tiež plánujú do projektu zapojiť technologicky vyspelé štáty ako Singapur, Kórejská republika, Austrália a Japonsko.

Objem financovania: 2 000 000 USD

Číslo financovania: SFOP0007378

Prihlášky podávajú: verejné a súkromné ​​neziskové organizácie a vzdelávacie inštitúcie, obchodné organizácie a verejné medzinárodné organizácie.

Príjemca grantu bude spolupracovať pri regionálnej a medzinárodnej koordinácii s cieľom zabezpečiť, aby si priemyselné podniky a výskumné ústavy v bývalej sovietskej zóne vplyvu boli vedomé hrozieb použitia chemických zbraní Ruskom.

Podstatou projektu je potlačenie možností štátov-revizionistov šírenia, vývoja a používania chemických zbraní z USA a ich spojencov prostredníctvom výmeny údajov, vytvárania spoločných sietí, odbornej prípravy a výmeny odborníkov.

zdroj: news-front

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d