Slovanské Noviny

29. novembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Americkí „mierotvorcovia“ sú už opäť vo svojom živle. Po začiatku krvavého konfliktu začali posielať na Blízky východ nielen lietadlové lode, ale aj svojich vojakov, ktorí mali „kontrolovať“ situáciu v izraelsko-palestínskom konflikte. Prirodzene, toto nezostalo bez odozvy sýrskych militantov a iránskych revolučných gárd, ktoré na americké základne podnikli nálety.

Armáda Spojených štátov podnikla dnes skoro ráno útoky na dve lokality vo východnej Sýrii využívané militantmi, ktorí sú prepojení s iránskymi revolučnými gardami. Podľa agentúry AP o tom informoval Pentagón, uvádza TASR. Ide o odvetu za niekoľko útokov bezpilotných lietadiel a rakiet, ktorých terčom sa od začiatku minulého týždňa stali základne využívané jednotkami americkej armády dislokovanými v tomto regióne.Minister obrany USA Lloyd Austin vo vyhlásení uviedol, že „útoky presnej sebaobrany sú reakciou na sériu prebiehajúcich a väčšinou neúspešných útokov proti americkému vojenskému personálu v Iraku a Sýrii spáchaných milíciami podporovaných Iránom“.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Útoky presnej sebaobrany sú reakciou na sériu prebiehajúcich a väčšinou neúspešných útokov proti americkému vojenskému personálu v Iraku a Sýrii spáchaných milíciami podporovaných Iránom.Lloyd Austin, minister obrany USA

Austin dodal, že rozkaz pristúpiť k útokom na spomínané milície vydal prezident USA Joe Biden, aby „bolo jasné, že Spojené štáty nebudú tolerovať takéto útoky a budú brániť seba, svoj personál a svoje záujmy“. Minister obrany USA dodal, že operácia proti proiránskym milíciám nesúvisí s vojnou, ktorú vedie Izrael proti Hamasu. Zdôraznil, že USA si neželajú rozšírenie konfliktu, ak však budú proiránske skupiny vo svojom konaní pokračovať, USA nebudú váhať podniknúť ďalšie kroky na ochranu svojich jednotiek v regióne. Vojenské zariadenia využívané americkou armádou v Iraku boli v uplynulých dňoch – od 17. októbra – terčom najmenej 12 útokov, pripomenula agentúra AP.

Základne v Sýrii, na ktorých pôsobia americkí vojaci, boli za rovnaký čas vystavené štyrom útokom. Podľa amerického generála Pata Rydera bolo pri dvoch z týchto útokov zranených 21 amerických vojakov. K väčšine z týchto útokov sa prihlásila skupina Islamský odpor, ktorá deklarovala, že ide o odvetu za podporu, ktorú Spojené štáty poskytujú Izraelu v jeho vojne s palestínskym radikálnym hnutím Hamas.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: