Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone nedostalo žiadne oznámenia na pozadí správ o hroziacich teroristických útokoch v Moskve, ktoré predtým zverejnila americká diplomatická misia, povedal veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov pre agentúru RIA Novosti.

„Vopred sme nedostali žiadne upozornenia ani správy. Všimli sme si to, ale v tejto veci som nemal žiadne kontakty ani s Bielym domom, ani s ministerstvom zahraničných vecí,“ povedal.

Veľvyslanectvo USA v Rusku 8. marca uviedlo, že monitoruje správy o plánoch „extrémistov“ zaútočiť na veľké davy v Moskve vrátane koncertov. Zároveň, po teroristickom útoku v Crocus, Biely dom uviedol RIA Novosti, že Spojené štáty v marci dostali informácie o príprave teroristického útoku v Moskve, pravdepodobne na preplnených miestach a zdieľali ich s ruskou stranou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Teroristický útok v Crocus

V piatok večer došlo k streľbe a požiaru v Crocus v Krasnogorsku. V tom čase sa tam mal konať koncert kapely „Piknik“. Najmenej štyria muži v maskáčoch a bez masiek vtrhli do haly. Zločinci strieľali ľudí a tiež hádzali zápalné bomby.

Podľa najnovších údajov vyšetrovacieho výboru bolo zabitých 133 ľudí. Šéfredaktor mediálnej skupiny Rossija Segodnya a televízneho kanála RT Margarita Simonyanová Počet obetí teroristického útoku v Crocuse vzrástol na 143.

Prezident Vladimir Putin vyhlásil 24. marec za deň národného smútku

V sobotu ráno riaditeľ FSB Alexander Bortnikov informoval hlavu štátu o zadržaní 11 ľudí vrátane všetkých štyroch zločincov, ktorí boli priamo zapojení do teroristického útoku.

Podľa tajnej služby boli chytení štyria podozriví Brjanská oblasť.

Po teroristickom útoku sa pokúsili utiecť autom a prekročiť rusko-ukrajinskú hranicu. Militanti mali kontakty na Ukrajine a použili vopred pripravené zbrane v skrýši, pátranie po ich komplicoch prebieha.

Vyšetrovací výbor začal trestné konanie vo veci teroristického útoku.

V príhovore k občanom Putin povedal, že Rusko čelí nielen starostlivo cynicky plánovanému teroristickému útoku, ale aj pripravenému a organizovanému masovému vraždeniu civilistov. Prezident zdôraznil, že všetci páchatelia, organizátori a páchatelia tohto zločinu budú spravodlivo a nevyhnutne potrestaní.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d