Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

20.11.2020

Branislav Michalka hodnotí priebeh americkej volebnej frašky a prináša realistický scenár ďalšieho vývoja nášho sveta na ceste k NWO.

To, čo predviedli globálne elity počas volieb v Spojených štátoch je fraška planetárnych rozmerov, do ktorej boli postupne vtiahnuté všetky oficiálne médiá, vládni predstavitelia pokrokového sveta, servilní lokálni politickí „podržtaškovia“, gážisti mimovládok aj užitoční mládežnícki idioti na oboch stranách Atlantiku. Výkon, ktorí ocenia zaiste všetci znalci spoločenskej a politickej manipulácie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kolosálna výprava a prepracovaná réžia tohto divadelno-multimediálneho spektáklu však nedokážu zakryť desivú gýčovitosť prvoplánovo propagandistického scenára a predovšetkým umeleckú ohavnosť obsadenia hlavnej úlohy – senilný starec, pletúci si svoju vnučku s päť rokov mŕtvym synom pred kamerami celého sveta. Toho nás mohli skutočne ušetriť.

Servilnosť a propagandistická tendenčnosť médií však zrejme aj tu dokážu čoskoro zázraky. Už v nedeľu, deň potom ako väčšina sveta uznala volebné víťazstvo Joe Bidena, média s radostným údivom nevesty, ktorú rodičia donútili vziať si chromého vdovca, konštatovali, že Joe Biden dobehol po pódiu ako mladík. Čiže, odteraz už žiadne poznámky o senilnom starcovi. A keď to hovoria médiá, ktoré dokázali vyrobiť z Bidena prezidenta, tak na to môžete vziať jed, že z neho vyrobia aj mladíka.

Že mašinéria ide na plné obrátky, o tom svedčia aj nové správy venujúce sa Bidenovi, ktoré svojou tupou sentimentalitou prekonávajú aj tak už nasladnuté klišé, s akým je zobrazovaný svet slniečkárskych premiantov. Napríklad správa o tom, že s Bidenom príde do Bieleho domu prvý pes z útulku v dejinách USA, jeho vlčiak Major, prekonáva aj paródiu zo seriálu Áno, pán premiér.

Koniec skúšok, ide sa naostro

Od stredy minulého týždňa zapĺňali stránky novín podrobné správy mapujúce voľby v USA. Všetky boli písané rovnakým štýlom, preberali rovnaké hľadisko a ospevovali rovnakého favorita – Joe Bidena. Biden musel vyhrať, nech sa stane čokoľvek. Druhý trapas si už globálne elity nemohli dovoliť.

Pri prezidentských voľbách v Rakúsku, pred niekoľkými rokmi, keď sa ukázalo, že cez korešpondenčné hlasovanie sa dá krásne podvádzať, nebolo ponechané v druhom kole nič na náhodu a obstarožný marxista Van der Bellen (aká zarážajúca podobnosť…) hladko porazil „zlého“ pravicového „populistu“ Hoffera. Vtedy sa ešte pripustilo, že hlasy v prvom kole boli sfalšované.

Trapas s Trumpom spočíval v tom, ako si pred štyrmi rokmi ľavicoví liberáli mysleli, že je to klaun, ktorého porazia aj bez čarovania s volebnými lístkami. Skrátka si mysleli, že majú populáciu dokonale pod kontrolou. Nestalo sa tak a preto bol teraz na Bidenove ramená zavesený záchranný padák v podobe korešpondenčného hlasovania. Celkový kontext tohto spôsobu hlasovania je natoľko priehľadný a komický, že tomu človek až odmieta uveriť. Pravicový autor Greg Johnson na stránkach Counter-Currents popisuje systém, ktorý je tak ľahko zneužiteľný, že by ho musel kontrolovať svätec, aby sa tak nestalo.

V prvom rade demokrati odmietli pri korešpondenčnom hlasovaní identifikáciu voličov, pretože ju považujú za „rasistickú“. Prečo? Pretože mnoho černochov či všeobecne nebelochov si „nedokáže zaistiť preukaz totožnosti“. A preto ho od nich vyžadovať je rasistické. Netreba dodávať, že tam, kde nie je možné overiť totožnosť voliča, je zbytočné si lámať hlavu nad tým, koho ľudia chceli voliť, stačí mať správnych ľudí na správnom mieste. Tí sa už postarajú, aby všetko dopadlo dobre.

Túto priehľadnú antirasistickú fasádu si demokrati ešte vystužili systémom doručovania volebných lístkov poštou a následným odoslaním (už vyplnených) späť. Johnson spomína, že keď žil v nájomnom byte, tak mu do neho chodili volebné lístky hneď štyroch predchádzajúcich nájomníkov. Popisuje, ako odpadkové koše pri pošte na konci ulice pretekali vyhodenými volebnými lístkami. Evidentne nebol sám, komu chodili. Stačilo ich vyplniť a poslať. Pripočítajte si k tomu strašnú pandémiu Covid-19, ktorá ospravedlní masové korešpondenčné hlasovanie kvôli obmedzeniu mobility obyvateľstva a senilný starec slávi triumf.

Žiadnu toleranciu netolerantným!

Samozrejme, mnohí sa domnievajú, že Trump nemá ešte úplne prehraté a bude sa súdiť. Spoliehať sa však na súdy, keď elitám ide o budúcnosť globálneho projektu, je krajne optimistické. Ako to už liberáli ukázali mnohokrát a ukazujú so stále sa zväčšujúcou intenzitou: keď ide o veľa, tak ide hra na demokraciu a právny štát nabok. Koho o tom ešte nepresvedčila vlna výnimočných a núdzových stavov naprieč Európou počas tohto roka, tak ten je odsúdený snívať svoj sladký demokratický sen asi až do smrti. Už ho nič neprebudí. Snáď len jednosmerný lístok do nového pokrokového gulagu.

Skrátka, všetko nasvedčuje tomu, že Trumpom sa nikto zaoberať nebude. Ak chcete vidieť vo svete prezidenta, ktorému vypli unisono všetky televízne stanice prejav a potom zavesili na obrazovky text, v ktorom ho kádrujú, a nie je to Salvadore Allende počas vojenského prevratu, tak choďte do USA. Vie si niekto predstaviť, žeby televízia na Slovensku vypla Čaputovú, pretože si redakcia, či vedenie televízie nemyslí, že má prezidentka dobre spracované podklady pre svoje tvrdenia?

Odmietavá reakcia jednotlivých štátov, v ktorých boli po dva dni sčítavané korešpondenčné hlasy, na Trumpovu požiadavku, aby zastavili a prekontrolovali sčítanie, jasne ukázala, že už ho za prezidenta nepovažujú. Nepomohli ani sťažnosti republikánskych členov volebnej komisie, ktorých nevpustili ku sčítaniu pod priehľadnou zámienkou nakazenia Covidom-19, ani sťažnosti na volebné podvody, ktoré prichádzali z rôznych kútov USA. Všetko to boli podľa liberálov nepodložené správy, hoaxy. Na rozdiel od sťažností napríklad pri voľbách v Rusku. Tam je podľa liberálnych médií všetko podvod. Je až zarážajúce, aká morálna priepasť je medzi politikmi jednotlivých národov: jedni stále podvádzajú a druhí sú snáď fyzicky a morálne nespôsobilí vôbec podvádzať.

S Trumpom nebudú mať globálne elity žiadne zľutovanie. Na to im spôsobil príliš veľa problémov. Ešte len teraz sa naplno rozbehne mašinéria médií a na Trumpa, pokiaľ bude trucovať, budú padať tony hnoja. Všetko, čo povie bude interpretované ako detinská zlosť starca neschopného prijať porážku. Je dokonca pravdepodobné, že im Trump svojím hulvátskym selfmademanským naturelom bude nahrávať neustále na smeč, takže im prácu ešte uľahčí. Niežeby sa niečo zmenilo, ak by sa správal ako džentlmen zo starého dobrého Juhu. Skrátka sa s ním už nepočíta, tak či tak.

Inštrukcia z ústredia znie jasne: trapas sa nesmie opakovať. Ide o všetko. O presadenie globalistického plánu na nový svetový poriadok. Jednotlivci sa nepočítajú a Trump nebude výnimkou. Bol jasne zaškatuľkovaný ako nepriateľ demokracie, liberalizmu a pokroku, ergo, nemôže mu byť dané za pravdu. To by otriaslo systémom viac, ako štyri roky jeho vlády.

Prvý prejav nového prezidenta Bidena, ktorého umelé zuby rozjasnili jeho dokonalý úsmev, nakoniec ukázal ako to bude s Trumpom vyzerať. Biden použil taktiku, ktorá sa v liberálnom svete vždy (pokiaľ je pri moci) používa voči pravicovým konzervatívcom – ignorovanie. Trumpovo meno počas pätnástich minút spomenul len raz.

Trumpove výkriky jednoducho obklopí ticho. Alternatívne médiá, ktoré mu budú dávať priestor budú blokované sociálnymi sieťami a taktiež ignorované. Trump si môže založiť novú televíziu a tá bude natoľko démonizovaná a marginalizovaná, že mu zostane len image starnúceho a infantilného „potiažistu“. Predstava, že by sa súdnou cestou niečoho domohol je neadekvátna.

Čo čaká Spojené štáty?

Iná vec je, ako zareagujú masy amerických voličov, ktoré volili Trumpa a prekypujú hnevom, stojac zoči-voči volebným podvodom. Spojené štáty nie sú Slovensko, v ktorom stačí zadupať nohami a národ sa pokorne postaví do radu, čakajúc na to, ako sa mu budú vŕtať tampónikom (nasiaknutým citrónovou arómou) v nose. Po USA kolovalo už pred začiatkom roka 2020 približne 700 miliónov strelných zbraní a predaj nových po celoštátnych výtržnostiach hnutia Black Lives Matter (ktoré teraz jasá nad Bidenovým zvolením) stúpol natoľko, že pred obchodmi stáli ľudia v radoch podobným tým u nás na testovanie.

Prvé kroky, ktoré Biden okamžite rituálne ohlásil, aby tak spustil ideovú oponu za Trumpovou vládou, sú presne tým červeným súknom pre konzervatívneho pravicového býka, ktoré je schopné ho rozzúriť. Okamžité pristúpenie k Parížskej klimatickej dohode, od ktorej odstúpili USA len pár dní pred voľbami, presadzovanie LGBT ideológie na celoštátnej úrovni, zotrvanie vo WHO a plné nasadenie v korona-hystérii, redukcia policajného zboru, ktorej sa dožadujú ľavicoví extrémisti, otvorenie hraníc migrantom z juhu Ameriky, ale aj zrušenie zákazu pre migrantov z moslimských krajín a množstvo ďalších ľavicových lahôdok, vytvára výbušnú zmes, ktorá môže naraziť na tvrdý odpor. A nielen verbálny alebo manifestačný.

Niektorí komentátori začínajú spomínať termín „občianska vojna“, čo môže mnohým pripadať neprimerané. Problém optimistického hodnotenia situácie však môže spočívať v tom, že si niektorí predstavujú občiansku vojnu v štýle filmu Odviate vetrom alebo seriálu Fakle v pochode. Tentoraz však nemusí ísť o súboj dvoch odlišných ekonomicko-ideologických blokov, ale o vytváranie enkláv odporu v štýle európskych „no-go zón“, ako nám to predviedli naši moslimskí európski spoluobčania. Funguje to. Proste tam nevojdete, ale štát si na mape toto územie ďalej vedie ako svoje.

Riziko vytvárania takýchto militantných a dobre vyzbrojených zón, definitívne odmietajúcich washingtonskú jurisdikciu, hrozí najmä na stredozápade a juhu USA, kde majú podobné tendencie dlhodobú tradíciu. Kultúrna priepasť, ktorá oddeľuje štáty bývalej južanskej konfederácie a stredozápadu od multikultúrneho a ľavicovo-liberálneho východného a západného pobrežia, je už teraz neprekonateľná. A po sfalšovaných voľbách sa ešte viac prehĺbi.

Druhé nebezpečenstvo pre neomarxistov predstavuje separatizmus jednotlivých štátov. Predpovede niektorých politológov, ktoré vyvolávali ešte pred desiatimi rokmi úsmev na perách, sa z dnešného pohľadu nezdajú byť už také nemožné. Hnevlivá reakcia texaského guvernéra Teda Cruza, ktorá plne podporovala Trumpovu interpretáciu sfalšovaných volieb, neveští nič dobrého. V predpovediach futuro-politológov to mal byť práve Texas, kto spustí separatistickú vlnu.

Aj keby sa to však nestalo, tak s istotou môžeme povedať, že USA čaká horúca kultúrna vojna, pri ktorej bude určite narastať počet mŕtvych a nenávisť oboch táborov sa bude stupňovať. Nepokoje a permanentný chaos nakoniec môžu spôsobiť hospodárky úpadok a stratu veľmocenského postavenia USA. 

Je to práve to, čoho sa globálne elity obávajú? Možno. Avšak rovnako dobre si to môžu aj želať. Problematická veľmoc s po zuby ozbrojeným obyvateľstvom, neustále sa niečoho dožadujúceho, môže byť práve týmto spôsobom odsunutá na druhú koľaj. Chaos sa bude riešiť zavedením výnimočného stavu či diktatúry a USA budú riadene odstavené od koryta, v štýle rozpadu Sovietskeho zväzu.

Čo čaká svet?

Celému liberálnemu a ľavicovému svetu padol zo srdca kameň práve taký veľký, aká bola veľká hystéria okolo Trumpa, rozpútaná globálnymi elitami. Užitoční idioti oslavujú s úprimnou radosťou, otrlí papaláši s dobre hraným a lepkavo slizkým nadšením. Bidenovi sa hrnú gratulácie z celého sveta a liberálni politickí gastarbeiteri stoja v hlbokom predklone. Pozadu nezaostala ani naša najtolerantnejšia pani prezidentka, ku ktorej sa zaiste čoskoro pridá celá politická suita.

Čo nás teraz čaká? Pôjde sa na plný plyn. Európska únia bude mať rozviazané ruky a bude mať v USA, pokiaľ tam nebude zúriť skutočná občianska vojna, verného spojenca pre neomarxistické sociálne a kultúrne experimenty. Zneistené veľvyslanectvá USA, ktoré boli vždy garantmi presadzovania LGBT ideológie a strážcami všetkých minorít a pohlaví, sa po štyroch rokoch neistoty vrátia naplno k svojej práci. Klimatická a ekologická ideológia bude mať zelenú a kombinácia Biden, Brusel a pápež František vytvára taký rámec pre presadzovanie tejto agendy, že si môžu Európania rovno chystať peňaženky. Ich náklady na ekologickú budúcnosť majú teraz šancu byť podstatne navýšené.

Poľsko bude novou americkou administratívou pravdepodobne poslané do kúta, kým sa pokrokovo neumúdri, a až potom mu Veľký brat spoza veľkej mláky bude garantovať bezpečnosť. Slovenský štátny trpaslík, na čele s desivým premiérom, ktorý nepochybne vstúpi zlatou bránou do dejín politickej patológie, prejaví pravdepodobne takú mieru servilnosti k obnoveniu liberálnej svetovej stability, že pri ďalších voľbách už budú registrované partnerstvá legitímnym prvkom debaty.

Ako bude reagovať Rusko? Nemýľme sa, Rusko nie je revolučne-ideologickým štátom ako bol Sovietsky zväz, aby krvácal za druhých a posielal pšenicu do zahraničia, kým doma zomierajú občania od hladu. Pokiaľ USA ponúkne dobré podmienky, tak sa dohodnú. Je možné, že kvôli vnútropolitickým problémom Spojeným štátom nič iné ani nezostane. Najmä ak sa zo silnejúcej Číny stane spoločná hrozba.

A keďže Trump už nebude otravovať ani v OSN a ani s WHO, všetko pôjde ako po masle. Už žiadne sťažnosti z USA na to, že úradníci OSN nátlakom presadzujú potratovú politiku a LGBT ideológiu, už žiadne spochybňovanie zdravotníckych celosvetových opatrení, ani žiadne zosmiešňovanie Grety Thumbergovej a topiacich sa ľadovcov.

Ideologicky sa vlastne celý svet teraz krásne zhodne v jednom podstatnom prvku: kresťanstva už bolo dosť. Či EÚ alebo Čína, moslimovia alebo USA, Severná Kórea alebo Saudská Arábia, všetci budú teraz ťahať v tomto podstatnom za jeden povraz.

Pokiaľ však kresťania prehodnotia svoje náboženstvo, tak im možno bude v tomto univerzálnom ekumenickom zhromaždení ponúknutý post doyena, ako kedysi v diplomatických zboroch. Budú takým tmeliacim, sebabičujúcim prvkom, ktorý bude ospevovať nový svet s takou intenzitou a nadšením, akej by ostatné zložky schopné neboli. A v tom tkvie aj dobrá správa o amerických voľbách pre pokrokových katolíkov. Svet s nimi naďalej počíta, a má pre nich množstvo zodpovedných úloh.

Autor: Branislav Michalka

Zdroj: christianitas.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d