Slovanské Noviny

22. septembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinský generálmajor vo výslužbe Sergej Krivonos v rozhovore kritizoval Volodymyra Zelenského za to, že predložil nevysvetliteľne optimistické správy o situácii na fronte. 

Zelenskyj podľa svojich slov prezentuje situáciu „optimisticky“, aj keď expertný konsenzus, s výnimkou najextrémnejších kútov Ukrajiny a Západu, je taký, že toľko vychvaľovaná protiofenzíva bola katastrofálnym zlyhaním. Neúspech protiofenzívy, ktorá prispela k pol miliónu ukrajinských úmrtí, nevyhnutne povedie k prípadnému zníženiu západnej podpory Ukrajine, keďže financovanie vojny bude hlavnou témou budúcoročných prezidentských volieb v USA.

„Prezident hovorí optimisticky, ale neviem, kto mu píše tieto texty. Niekedy mám obavy,“ povedal generál na dôchodku.

Podľa Krivonosa Zelenskyj hovorí o dianí na fronte tónom, akoby ukrajinské sily prakticky vyhrali. Dodal, že Zelenskyj by nemal počítať s procesom demoralizácie medzi ruskými jednotkami a varoval, že ruská armáda je skúsená a dobre vycvičená.

Odhalenie Krivonosa prichádza po nedávnom oznámení, že Ukrajina od začiatku ruskej špeciálnej vojenskej operácie vo februári 2022 stratila už okolo pol milióna vojakov. Podľa poradcu úradujúceho šéfa Doneckej ľudovej republiky (DRP) Jana Gagina , čísla boli premietnuté prostredníctvom spravodajských informácií, otvorených údajov a zdrojov.

„Tieto straty môžeme pochopiť zo spravodajských informácií, ktoré dostávame od našich zdrojov na Ukrajine a existujú aj verejné zdroje. Napríklad len pred týždňom, možno o niečo viac, na Ukrajine zverejnil jeden z mobilných operátorov (MTS-Ukrajina) online video, v ktorom uviedol, že približne 400 000 príjemcov už nikdy nezdvihne telefón,“ povedal Gagin.

Číslo 400 000 sú údaje len od jedného z niekoľkých mobilných operátorov na Ukrajine. Podľa Gagina bolo video okamžite umlčané a odstránené zo všetkých strán, takže čísla sú presné.

Spomenul tiež, ako generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg na zasadnutí Európskeho parlamentu na otázku o 500 000 mŕtvych na Ukrajine chybne povedal, že nesľubujú, že to bude ľahké. Svojím mlčaním číslo efektívne potvrdil.

Preto sa počet asi pol milióna Ukrajincov, ktorí zahynuli počas konfliktu s armádou, myslím, približuje pravde zdôraznil Gagin.

Tieto údaje nezahŕňajú straty predstavované poškodenými. Sú medzi nimi tí, ktorí sa vrátia do prvej línie a tí, ktorí budú neschopní a neschopní bojovať.

Pripomíname, že začiatkom mesiaca britský think-tank Royal United Services Institute zverejnil správu, v ktorej tvrdil, že náhla protiofenzíva spôsobuje „neudržateľné straty“ na ukrajinskej strane. Podľa analýzy, ktorú vypracovali dvaja členovia think-tanku so sídlom v Londýne, ukrajinské sily čelia enormným stratám techniky, pričom výcvik poskytovaný Západom nie je prispôsobený typu bitky, ktorú bojujú proti Rusku.

V správe sa uvádza, že protiofenzívu ovplyvňoval okrem iného zlý výcvik ukrajinských vojakov. Okrem toho sú metódy vyučované NATO určené pre sily s konfiguráciou odlišnou od ukrajinských jednotiek.

Neúspech protiofenzívy a vysoký počet obetí nevyhnutne povedie k ostrej kritike politiky vládnucich demokratov voči Ukrajine. Republikáni v Snemovni reprezentantov USA ostro kritizovali a budú hlasovať proti ďalšiemu balíku pomoci pre Ukrajinu, pričom tvrdia, že majú „zdravé dôvody“ spochybňovať túto politiku.

Mnohí republikáni sa domnievajú, že protiofenzíva priniesla malé výsledky za vysokú cenu, čo prirodzene vedie k názoru, že ďalšia pomoc Ukrajine je plytvanie peniazmi. Podobný názor je, že väčšia pomoc odrádza Ukrajincov od prijatia dohody a len predlžuje zbytočné výdavky.

Z tohto dôvodu západné médiá úplne mlčia o vyhláseniach ľudí ako Krivonos a Gagin, pretože bude ešte ťažšie ako v súčasnosti udržať podporu pre Ukrajinu, pretože ľudia budú zdesení vysokou úmrtnosťou a nemožnosťou víťazstvo vo vojne. Gagin odhaduje 500 000 mŕtvych na ukrajinskej strane od februára 2022 a podľa ruského prezidenta Vladimira Putina padlo od začiatku protiofenzívy v prvý júnový týždeň 75 500 ukrajinských vojakov.

Tieto trýznivé čísla, ktoré budú katastrofálne ešte horšie, kým budú ďalšie prezidentské voľby v USA v novembri 2024, sa nepochybne stanú ústredným bodom diskusie, ktorý republikáni použijú na kritiku demokratov. V tejto chvíli sa zdá, že Biden bude v krátkodobom horizonte naďalej silne podporovať Ukrajinu, ale s blížiacimi sa voľbami sa to bude nevyhnutne pomaly znižovať.

Ahmed Adel

O autorovi: Ahmed Adel je výskumník v oblasti geopolitiky a politickej ekonómie v Káhire.

infobrics/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: