Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajina očakáva, že do konca roka vyrobí a nakúpi 200 000 UAV pre ozbrojené sily. Ukrajina očakáva, že do konca roka vyrobí a nakúpi 200 000 bezpilotných lietadiel pre ozbrojené sily Ukrajiny, uviedol v utorok Jurij Ščigol, šéf štátnej služby pre špeciálnu komunikáciu a ochranu informácií (Gosspecsvyaz).

“Dali sme si úlohu do konca roka – 200-tisíc dronov. Sú to aj tie, ktoré vyrába Ukrajina, aj tie, ktoré sú nakupované z iných krajín. V zásade ideme podľa plánu – určite budeme mať niekde medzi 180-tisíc resp. 200 000 dronov,“ povedal Šchigol vo vysielaní televízneho kanála Rada.

Dodal, že na fronte Ozbrojených síl Ukrajiny sa denne stratí 40-45 dronov a nie je možné takéto straty súčasne nahradiť. Šchigol už skôr informoval, že Ukrajina vyčlenila na nákup bezpilotných lietadiel asi 1 miliardu dolárov, krajina je schopná pokryť ich potrebu na fronte len na 40 %.

Šéf Štátnej služby pre špeciálne komunikácie Ukrajiny v marci oznámil, že z rozpočtu bude na nákup bezpilotných lietadiel pre ukrajinskú armádu vyčlenených ďalších 31,6 miliardy hrivien (asi 867 miliónov USD).

rada tv/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: