Slovanské Noviny

12. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Kedysi medzi Slovanmi bol menštruačný cyklus považovaný za dar prírody pre zdravie a krásu ženy. Menštruačný cyklus bol špeciálny čas na oddych, očistu a omladenie.

V rôznych kultúrach bola žena počas menštruácie obzvlášť uctievaná, pretože sa v nej prebúdza posvätná sila, požehnanie, ochrana a uzdravenie. Pred ňou sa akoby medzi svetmi otvára priepasť, cez ktorú si žena môže postaviť most do vyšších sfér vedomia. V niektorých kultúrach je tento postoj dodnes zachovaný, napriek tomu sa väčšina vedomostí skreslila a stratila v pieskoch času…

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Počas tohto cyklu je žena obdarená obrovskou božskou silou, a tak nie je prekvapujúce, že v patriarchálnom svete, sa táto ženská sila bude báť, a preto ju treba šikovne potlačiť, tým že sa bude považovať žena za nečistú.

Vyberáte si cestu múdrosti alebo zmätku?

V dávnych dobách sa poznatky a porozumenie o tomto posvätnom cykle prenášali cez ženskú líniu v každej rodine. Ženy vďačne prijali tento dar, spoznali ho ako objatie, ktoré nám dal ROD, v ktorom môžu krásne a harmonicky odhaliť svoju mystickú ženskú silu… No v modernom svete sa táto téma stala tabu.

Obdobie, ktoré nám dáva príroda na oddych, zotavenie, očistu a meditáciu, trávia moderné ženy prácou, a ak ostanú doma, nájdu veľa rôznych vecí ktoré treba urobiť. A hoci žena v týchto dňoch cíti túžbu odpočívať, zdá sa jej, že ak si dovolí relaxovať a ľahnúť si, bude nazývaná „slabá“ a „lenivá“. Nectením cyklu, ignorovaním božského toku vesmíru si ženy vytvárajú mnohé fyzické a hormonálne problémy. Ani myseľ, ani telo sa nedokážu úplne zotaviť a očistiť od stresu a napätia, a preto sa rokmi len hromadia, čo vedie ženy k rýchlej starobe, ženským chorobám, migrénam, nespavosti, prudkým zmenám nálad, chronickej únave a tak ďalej…

Žena je stredobodom rodiny. Slnko, ktoré dáva svetlo a lásku svojej Duši. A aby jej svetlo svietilo jasnejšie, zohrievalo každého svojím teplom a dávalo pocit pokojného šťastia, žena si dovoľuje odpočívať a dopĺňať sa. Božská ženskosť je vnímavá nádoba, ktorá nezištne dodáva energiu ľuďom okolo nej. A oddych je pre každú ženu počas cyklu tou najprirodzenejšou vecou na svete.

Uvoľnenie starého toku

Uvoľnenie krvi je symbolickým uvoľnením negatívnej energie nahromadenej počas predchádzajúceho lunárneho mesiaca. Je to príležitosť pustiť to, čo už neslúži. Je čas premýšľať o tom, s čím sme pripravení sa rozlúčiť, čo nechať ísť, aké lekcie sme sa naučili a čo si chceme vziať do svojho života v novom lunárnom cykle.

Ak túto posvätnú chvíľu premeškáme, môžeme nasledujúci mesiac stráviť disharmonicky, vypadnutím z prirodzeného rytmu života, v zhone tých istých problémov. Našťastie máme raz do mesiaca príležitosť rozlúčiť sa s minulosťou a obnoviť sa. Na to však ženy potrebujú nájsť vnútornú silu prijať a milovať seba, svoju mimoriadnu povahu, rešpektovať prirodzené potreby svojho tela.

Slovanské Poznanie

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.