Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

27.11.2020

Matovič je posadnutý testovaním. Jeden deň oznamuje celoplošne testovanie, druhý deň ho dočasne ruší a kompetencie presúva na samosprávy, odberné miesta, zriaďovateľov škôl. Chce testovať deti v školách, ich rodičov, učiteľov, zamestnancov škôl v najviac zasiahnutých regiónoch – raz za týždeň, v menej dvakrát, či trikrát týždenne. Buď tu niektorí vládni predstavitelia prestali vnímať realitu a nepochopili, že obyvateľstvo sa toho ich celoplošného sociologického pokusu zúčastnilo menej dobrovoľne a viac nasilu alebo je ich myseľ ovládaná nekontrolovateľným pocitom moci a absolútnej nedotknuteľnosti. Trochu faktov v dnešnej dobe internetu.

Foto: tasr

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Odborníci Bražinová, Somorčík, Kynčl, Krištúfková, Avdičová  Špaleková zhodnotili zvýšenú celkovú úmrtnosť počas chrípkovej sezóny v rokoch 2007 – 2017. V hodnotení sa uvádza:

Slovensko: priemerne 1503 úmrtí ročne (3%) a 816 v období  chrípkovej epidémie sú pripísateľné chrípke.

Podľa posledných údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) zverejnených v roku 2018 úmrtia na chrípku a zápal pľúc dosiahli na Slovensku 1 925 prípadov, resp. 4,24% z celkového počtu úmrtí. Na covid-19 je hlásených 709 úmrtí.

Otázkou je, prečo sme nepanikárili už dávno z chrípky, keď napr. v sezóne 2016/2017 bolo zaznamenaných až 3703 úmrtí a nikomu nechýbali rúška či lockdown, svet fungoval a Slovensko tiež.

Ignoráciou, dehonestáciou a pomaly až kriminalizáciou odborníkov za nesúhlas s celoplošným testovaním a s diletantským (ne)riešením celospoločenskej krízy, ignoráciou, dehonestáciou a pomaly až kriminalizáciou búriaceho sa obyvateľstva proti nezmyselným likvidačným opatreniam, obmedzovaniu slobody a ľudských práv a v neposlednom rade vynucovanie si účasti na pokuse s názvom celoplošné testovanie pod hrozbou represie, súčasná vládna garnitúra situáciu nielenže nerieši, ale dokonca ešte aj zhoršuje a chaotickými opatreniami akurát vytvára ďalšie a ďalšie problémy.

Problémy, ktoré vznikli aj napriek tomu, že nemuseli, sa správajú ako vlna tsunami, ktorá sa takmer nepozorovane blíži k brehu a po prekonaní kritického bodu sa zdvihne z hladiny oceána a po náraze na pevninu po sebe zanechá apokalyptickú spúšť. Tak isto sa teraz správajú problémy, ktoré spôsobila nielen, ale aj Matovičova vláda. Už nám neostáva nič iné, len sa urýchlene začať pripravovať na náraz a následnú potopu, z ktorej sa budeme spamätávať veľmi dlho.

Máme núdzový stav. Okrem toho, že je to ideálny stav na rabovanie verejných financií, nakoľko je všeobecne možné beztrestne obchádzať verejné obstarávania vo všetkom a že sa tak deje, to je snáď jasné každému z nás, lebo nezmyselne rozhajdákať cca 2 miliardy eur zo štátneho rozpočtu bez štandardnej verejnej súťaže je viac ako do očí bijúce (www.crz.gov.sk). Ďalším špecifikom núdzového stavu je možnosť vyhlásenia napr. hospodárskej mobilizácie. To znamená, že vláda môže akémukoľvek hospodárskemu subjektu nariadiť prednostnú produkciu pre potreby štátu a v záujme ochrany obyvateľstva.

Na etapu č. 1 celoplošného testovania sme zbytočne vyhodili 100 miliónov eur a ďalšie desiatky až stovky miliónov eur chce Matovič vyhodiť na ďalšie a ďalšie celoplošné testovania. O spôsobe nákupu a od akej firmy sa nakupovalo, to preveria hádam príslušné orgány.

Ak by sme však balík peňazí vyhodených len na etapu č. 1 použili na výstavbu nových nemocníc, tak by sme postavili 2 špičkové a vzhľadom na núdzový stav sme mohli hospodárskou mobilizáciou nariadiť stavebníkom bezodkladne začať s ich výstavbou s pracovným nasadením 24/7 s výnimkou nevyhnutných technologických prestávok a kľudne mohli pomáhať aj vojaci. Môj hrubý odhad je, že do pár mesiacov by sme nové nemocnice mali k dispozícii. Toto by malo zmysel, namiesto vyhadzovania peňazí na jednorazové špajličky do nosa, ktoré sú súčasťou hračkárskych antigénových testov za 4 eurá/ks.

P.S.: Raz hádam táto potopa po tsunami opadne, apokalypsa pominie a my ako národ sa poučíme, že nestačí voliť akúkoľvek zmenu. Je potrebná zmena, ale najbližšie voľby to už musí byť zmena odborná, ktorá nás vyvedie z krízy.

Zdroj: Tsunami Matovič sa blíži ku kritickému bodu, Slavěna Vorobelová, 24.11.2020, zem a vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.