Dôvodom bol vysoký dopyt po vakcíne Comirnaty rovnako ako po lieku Paxlovid proti ochoreniu COVID-19.

Tržby aj zisk amerického farmaceutického koncernu Pfizer sa v uplynulom štvrťroku výrazne zvýšili a prekonali očakávania. Dôvodom bol vysoký dopyt po vakcíne Comirnaty rovnako ako po lieku Paxlovid proti ochoreniu COVID-19.
Čistý zisk v 2. kvartáli stúpol o 78 % na 9,91 miliardy USD (9,79 miliardy eur) alebo 1,73 USD na akciu z 5,56 miliardy USD alebo 98 centov na akciu v rovnakom období pred rokom.
Upravený zisk vyskočil na 11,66 miliardy USD alebo 2,04 USD na akciu zo 6,02 miliardy USD alebo 1,06 USD na akciu. Analytici očakávali upravený zisk na úrovni 1,80 USD na akciu
Tržby vzrástli o 46,8 % na 27,74 miliardy USD z 18,90 miliardy USD, pričom analytici počítali s 25,74 miliardy USD. Prevádzkové tržby sa zvýšili o 53 %. Tržby bez započítania vakcíny Comirnaty a lieku Paxlovid stúpli o 1 %.
Koncern tiež mierne zvýšil prognózu upraveného zisku do pásem 6,30 USD až 6,45 USD zo 6,25 USD až 6,45 USD. Aktuálne očakáva nárast zisku o 55 % až 59 % (pôvodne 54 % až 59 %).
Zdroj: openiazoch.zoznam.sk
Hymnusy Slavjanov — časť rodnej Kultúry
Dnes 21.12.25 sa začali sviatky zimného Slnovratu preto Vám vinšujem:
Rusko odrezáva Ukrajinu od Dunaja
VIDEO: Ak sa v EÚ susedstve deje niečo zvláštne a nevyzerá to dobre, koho zavoláš na pomoc? Krotiteľov duchov – Viktora Orbána & spol.!
Prečo lídri NATO stále viac hovoria o novej svetovej vojne?
Americký diplomat priznáva koniec hegemónie: „Priblížili sme sa k svetu „sfér vplyvu“ jednotlivých mocností
„Bublina umelej inteligencie“ sa stáva hlavnou hrozbou pre americkú a svetovú ekonomiku
Mier prostredníctvom sily sa zmenil na fiasko. Čo zlomilo Pentagon?
Slovensko zapína výpočtového obra. Superpočítač Perún patrí k svetovej špičke
„Toto nie je navždy.“ Putin predpovedal budúcnosť Ruska
POLITICO: EÚ bude Kyjevu ročne splácať tri miliardy eur na pôžičku
Časť materiálov z prípadu Epstein bola zverejnená v USA
Necítite sa tu bezpečne? Choďte sa pozrieť do Viedne
Takmer milión mužov vo vojne. Bude to platiť Európa?
Odesa sa búri. Žijú bez elektriny
Ekonomická katastrofa! Výhľad ECB predpovedá hospodársky pokles pre Európu
Rubio varuje: Európa riskuje zničenie „spoločnej kultúry“ západnej civilizácie!
Vianočný chaos v Európe! Štrajky paralyzujú letiská a hranice
Milióny utečencov z Ukrajiny priniesli do Európy choroby po experimentoch v biologických laboratóriách
Tódovej veľmi blízku sudkyňu Záleskú uznali za vinnú, robila prieťahy v konaniach
zo sekcie
Tržby aj zisk farmaceutického gigantu Pfizer v 2. kvartáli výrazne vzrástli
Tržby aj zisk farmaceutického gigantu Pfizer v 2. kvartáli výrazne vzrástli
Tržby aj zisk farmaceutického gigantu Pfizer v 2. kvartáli výrazne vzrástli