Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Toxické ťažké kovy (TŤK) sa dostávajú do všetkých troch vrstiev pečene a bežne sa prenášajú po krvnej línii z generácie na generáciu. Okrem TŤK, s ktorými už prichádzame na svet sa týmto škodlivinám vystavujeme v priebehu celého života.

Vymenujem len malú vzorku zdrojov: liečivá, vakcíny, voda v mestách, letecké palivo padajúce z oblohy, vodovodné potrubie, jedlo z reštaurácie pripravené v doškriabaných kovových hrncoch, panviciach alebo s poškodeným kuchynským náradím, nano postreky na priemyselných výrobkoch a pesticídy, herbicídy a fungicídy. 

Ortuť
Môžeme sa jej vystavovaťrôznymi spôsobmi, napr. pri manipulácii s batériami v zariadeniach; ak vám zubár urobí amalgánové zubné výplne (alebo ich odstráni); pri kontakte s pesticídmi, herbicídmi a fungicídmi; konzumáciou rýb; užívaním doplnkov stravy z rybieho oleja (dokonca aj tých vysokokvalitných, ktoré tvrdia, že neobsahujú ortuť) a počas kúpania v jazere alebo inom vodnom zdroji. Práve TŤK sa najjednoduchšie prenášajú medzi generáciami, takže ortuť vo vašej pečeni môže byť skutočne veľmi stará. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Olovo
Používanie olovenej ceruzky v detstve; vystavovanie sa vplyvu olovenej farby (v súčasnosti pri pokusoch odstrániť ju alebo v minulosti, keď bola čerstvá); používanie vody, ktorá prechádza cez olovené potrubie v starých budovách alebo v novších domoch s rúrami s oloveným impregnačným náterom; pri kontakte s pesticídmi, herbicídmi a fungicídmi – to je len zopár spôsobov , akými sa olovo dostáva do vášho organizmu. Takisto nepestujtevzeleninu v záhrade, ktorá sa nachádza v blískosti domu s oloveným exteriérovým náterom. Okolitá pôda môže byť nasiaknutá týmto kovom a vaša zelenina môže byť naložená v olove.

Hliník
S týmto kovom prichádzame do kontaktu neustále – odvplechoviek cez jedlo zakryté aluminiovou fóliou, kuchynské náradie, mejkap, vodu z vodovodu, krém na opaľovanie, depdoranty a antiperspiranty až po pesticídy, herbicídy a fungicídy. 

Meď
Pečeň je obzvlášť citlivá na meď. Keďže sa tento kov používa bežne pri výrobe potrubí, častice medi môžu skončiť v pitnej vode alebo vo vode, v ktorej sa kúpeme. Okrem toho ju často obsahujú pesticídy, herbicídy a fungicídy. V súčasnosti sa objavil nový trend mať všetko v kuchyni z medi: majte sa na pozore pred hrncami a panvicami a vždy, keď sa dá, používajte radšej keramické; pečeň sa vám odvďačí.

Kadmium
Tento kov sa nachádza vo vzduchu, padá z neba, vdychovaním sa dostáva do nášho organizmu. Obsahujú ho aj pesticídy, herbicídy a fungicídy.

Bárium
Je to ďalší uáškodník a my ho vdychujeme, keď padá z neba. Pristáva aj na našej pokožke a nachádza sa vo vode, takže sadostáva aj do tráviaceho traktu. Často sa používa pri zobrazovacích metódach v lekárstve.

Nikel
Zložka obsiahnutá v pesticídoch, herbicídoch a fungicídoch.

Arzén
Ďalší komponent pesticídov, herbicídov afungicídov.

zdroj: internet

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.