Po proteste aktivistov Greenpeace, ktorí blokovali vchod na ministerstvo životného prostredia sa minister Tomáš Taraba pozrel na to, ako táto mimovládka pomáha prírode.
“Ako by ste nazvali ľudí, ktorí by zorganizovali na nejakú nadáciu zbierku, povedzme, na pomoc onkologickým deťom. Vyzbierali by 711 tisíc eur, a tým deťom by z týchto peňazí neposlali nič? Ani zdravotníckym zariadeniam, ani na nákup liekov, ani na nič. Avšak 500 tisíc eur by si vyplatili organizátori tej zbierky na svoje vlastné mzdy,” pýta sa Taraba a dopĺňa, že zostatok, ktorý zostal, skoro 200 tisíc eur, z toho tiež by nešlo nič tým deťom, ale to by ho použili na nákup rôznych služieb.
Zaujímavý biznis model!
Minister pozná odpoveď na danú otázku a hoci sa to zdá byť neuveriteľné, presne takíto ľudia existujú“Ľudia, ktorí bránili vstupu zamestnancov na ministerstvo životného prostredia zo spoločnosti a organizácie Greenpeace, ktorým mimochodom v tejto protiprávnej akcie tak silno držal palce aj pán Rizman. Tak títo ľudia ročne na organizáciu dostanú dary a dotácie vo výške 711 tisíc eur,” informuje Taraba o protestujúcich pred ministerstvom, ktoré ako riadi.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Na základe verejne dostupných informácií minister odhalil, že viac ako 500 tisíc eur z darov si v Greenpeace vyplatia na mzdách. “Všetci, ktorí si myslíte, že tieto organizácie ochráňujú životné prostredie, myslím si, že aj po včerajšom dni ste mohli pochopiť, že pre nich je to zárobková činnosť. Oni sa hrajú iba na nejakých aktivistov. Hrajú sa na nejakých ochrancov prírody, ale v skutočnosti sa nevedia uplatniť na trhu práce,” komentuje minister podľa neho celkom zaujímavý biznis model v podobe zbierania peňazí pod rúškom ochrany životného prostredia a v skutočnosti zamestnávať samých seba.
hlavnydennik.sk
Pepe Escobar: To, čo nechcú, aby ste vedeli o reakcii Iránu
Blaha sa pýta prokurátora: Ešte stále Naď efektívne hospodáril?
Toto je cena za virálnu slávu: Purpurové pole pod Tatrami doplatilo na sociálne siete
Prešov doplatil na neúctu k Pamätníku Sovietskej armády – dostal pokutu
Šrot alebo cenná vojenská technika? Kde skončili raketové systémy KUB preverí polícia, Kaliňák obvinenia odmieta
Rozhodnutie Slovenska a Maďarska o nákupe drahšieho „derusifikovaného“ plynu: Priemyselné odvetvia budú ovládané USA a Azerbajdžanom
Irán zaútočil na Izrael a americké ciele
Sionistické letecké útoky na Libanon práve stopli krehký americko-iránsky dialóg
Zerohedge: Evropa 2.0, za hranicemi Bruselu: Konec Evropské unie, jak ji známe
To je poriadny šok – tu už prestáva akákoľvek sranda! Gauner Naď v roku 2023 predal rakety systému KUB za 500 eur!
Západ naďalej rozvracia Rusko zvnútra
SPIEF 2026 — zhrnutie
Americká armáda vraj začala oslobodzovanie Európy v roku 1944
V Európe sa zrazu zachceli rozprávať s Ruskom…
V Maďarsku to vrie! Tisíce ľudí vyšli do ulíc, dav sa postavil za prezidenta proti Magyarovi
Zelenskyj v Londýne s európskymi lídrami: Chystá sa veľká vojnová porada
Pôjdu Rusi na Kyjev?
Viac ako 3 000 dronov nad Ukrajinou! Zelenskyj vyzval svet
Vojna USA proti Iránu, rast cien energií. Milióny stratených pracovných miest v EÚ. Brusel hľadá pomoc Moskvy, žiada Putina o obnovenie mierových rokovaní?
Poľsko odmieta plnú implementáciu migračného paktu EÚ. Podľa vlády by ohrozil bezpečnosť krajiny
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Taraba o Greenpeace: Kde v skutočnosti končia zbierky na ochranu prírody?
Taraba o Greenpeace: Kde v skutočnosti končia zbierky na ochranu prírody?
Taraba o Greenpeace: Kde v skutočnosti končia zbierky na ochranu prírody?