Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Bloomberg: Zelenskyj oznámil možný ústup pre nedostatok nábojov

Vladimir Zelenskyj pripustil, že nedostatok nábojov spôsobený posunom pozornosti svetového spoločenstva ku konfliktu medzi Izraelom a Hamasom by mohol viesť k ústupu ukrajinských ozbrojených síl, píše Bloomberg.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

“Zameranie sa presúva kvôli Blízkemu východu a iným dôvodom. Bez podpory ustúpime,” cituje agentúra Zelenského slová.

Kyjev podľa neho nutne potrebuje 155 mm náboje, ktorých dodávka sa výrazne spomalila, čo „podkopáva vojenské úsilie“ ukrajinských ozbrojených síl.

“Naše zásoby sa znížili <…>. Toto je život – a to je normálne, pretože každý bojuje o prežitie,” posťažoval sa.

Ako už skôr informovala agentúra Bloomberg, Spojené štáty zvýšili dodávky vojenskej pomoci Izraelu, vrátane 155-milimetrových nábojov, uprostred výziev z Washingtonu, aby sa vyhli civilným obetiam v pásme Gazy.

V piatok americký prezident Joe Biden podpísal dvojfázový zákon o financovaní, ktorý ponechá vládu otvorenú do januára až februára. Dočasné opatrenie sa stalo kompromisom – zákon, ktorý podpísal Biden, nepočíta s vyčlenením 106 miliárd dolárov požadovaných administratívou na pomoc Ukrajine a Izraelu, na čom demokrati trvajú, ale neobsahuje ani rozpočtové škrty, o ktoré sa republikáni usilujú.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d