Slovanské Noviny

24. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dýchanie je všeliek na vnútorné problémy, na bolesť, nepohodlie, stres, emócie, myšlienky, stratu … Áno, veľa vecí.

Niekde je niečo choré – dýchajte.
Nevoľnosť – dýchajte.
Chcete jesť alebo piť, ale neexistuje žiadny spôsob – dýchajte.
Chystáte sa meditovať a vaša hlava je plná odpadkov a oblaku myšlienok – dýchajte.
Ak ste nervózni a chystáte sa explodovať – ​​dýchajte.
Psychická nepohoda – dýchajte.
Fyzické nepohodlie – dýchajte.
Ak nemôžete prísť s riešením – dýchajte.
Ak nemôžete spať, dýchajte.
Ak sa nemôžete prebudiť, dýchajte.
Lenivosť sa objavila – dýchajte. Žiadna sila – dýchajte. Ak nemôžete prestať, dýchajte. Ak sa neviete sústrediť, dýchajte. Ak sa nemôžete uvoľniť, dýchajte.

Celá jedinečnosť dýchania spočíva v tom, že akonáhle človek začne vedome dýchať, to znamená pozorovať jeho dýchanie, zúčastňovať sa s pozornosťou na jeho procese, potom je vedomie odpojené od vonkajších nepotrebných faktorov a smeruje svoju mocnú energiu do jedného bodu. Týmto bodom v konkrétnom okamihu môže byť čokoľvek.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Samotné dýchanie je rytmické, oscilačné a cyklické pôsobenie. Dýchanie je život a pohyb. A ak dýchate vedome, stane sa to nielen hlbšie, ale aj častejšie ako zvyčajne. Telo je teda viac ako obvykle plné kyslíka a vitálnej energie (prány), ktoré vypĺňajú celé prostredie.

A nepochybne, ak je dýchanie plné, a to:
Rovnomerné plnenie pľúc vzduchom po celej dĺžke, nielen hrudné oblasti. Vďaka tomu sa pľúca zväčšujú nielen do šírky v horných častiach, ale aj do všetkých smerov, vrátane nadol. Zväčšenie pľúc v dĺžke uvedie do pohybu bránicu, ktorá pri vdýchnutí padá dole.
Takéto dýchanie sa jednoducho nazýva brušné („brušné dýchanie“) alebo „bráničné dýchanie“. Je to veľmi užitočné, pretože keď sa bránica pohybuje dole, masírujú sa všetky vnútorné orgány, čo má veľmi dobrý vplyv na zdravie celého organizmu.

zdroj: vydolované z útrob internetu

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d