Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Už dlhšie počúvame a čítame o akejsi tajnej správe Slovenskej informačnej služby. Tajne ju dokonca čítali na utajenom stretnutí pléna národnej rady Slovenskej Republiky! Kto a prečo tu na nás hrá toto primitívne divadlo?

Celé Slovensko už pozná obsah „tajnej správy„. Najťažšie sa na Slovensku už dlhodobo utajujú práve tie tajné dokumenty. Tajné rokovania, tajné stretnutia, tajná politika a rlôzne tajnosti politikov. Tajná správa SIS je o utajovanom ovplyvňovaní rôznych vyšetrovaní.

Informáciami, ktoré „tajná“ správa Slovenskej informačnej služby pomenúva sa už zaoberá aj Úrad inšpekčnej služby slovenskej polície. Práve inšpekcii ich na ďalšie konanie odovzdal sám minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Potvrdila to dokonca aj hovorkyňa Ministerstva vnútra Petra Friese.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Niekde však nastala chyba. Taká maličkosť. Šéfa inšpekcie Szabóa, medzitým polícia zatkla. Polícia, ktorá spadá pod vednie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO.

Správa je o ovplyvňovaní vyšetrovania

Ak ešte žijeme v demokratickom štáte, teda aspoň de iure, potom všetjky vyšetrovania spadajú pod orgány činné v trestnom konaní (OČTK). Orgány, ktoré si na túto činnosť demokraticky, na základe zákonov, vytvoril štát, Slovenská republika. Teda ide o oficiálne inštitúcie Slovenskej republiky.

Tajná správa SIS je však o tom, že práve na pôde nezávislých orgánov činných v trestnom konaní sa pácha trestná činnosť. Musíme však pripustiť, že tento predpoklad je ešte stále vo fáze podozrenia. Ibaže by to bolo inak, keďže na pôde SIS sa konalo presne to, čo sa tam konalo pod rúškom utajenia.

Poznáte Zákon č. 215/2004 Z. z.?

Ide o zákon, ktorý sa v plnom znení volá Zákon o ochrane utajovaných skutočností a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Tento zákon v paragrafe 4 doslovne vymedzuje „zákaz utajovania niektorých informácií“. Nasleduje citácia zo zákona:

(1) Utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o
a) nezákonnom alebo nesprávnom postupe alebo nezákonnom rozhodnutí verejných činiteľov a orgánov verejnej moci,
b) trestnej činnosti verejných činiteľov,
c) nehospodárnom, neefektívnom a neúčelnom nakladaní s verejnými prostriedkami,
d) závažnom ohrození alebo poškodení životného prostredia, života a zdravia,
e) platových náležitostiach, hmotnom zabezpečení a hmotných výhodách verejných činiteľov.

Tak teda preložené do slovenčiny

Správa SIS je o ovplyvňovaní roznych vyšetrovaní terstnej činnosti. SIS je štátny orgán. Orgány činné v trestnom konaní sú štátne orgány. Ide teda o orgány verejnej moci. A čo píše hneď v prvom odseku štvrtého paragrafu citovaný zákon?

„Utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o nezákonnom alebo nesprávnom postupe alebo nezákonnom rozhodnutí verejných činiteľov a orgánov verejnej moci.“

Ale poďme ďalej

V nasledujúcom druhom odseku sa v zákone explicitne vymenúvajú dôvody pre ktoré utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o „trestnej činnosti verejných činiteľov.“

Ak by sa málilo

Ten istý zákon stanovuje, že „utajovanou skutočnosťou nemôže byť informácia o nehospodárnom, neefektívnom a neúčelnom nakladaní s verejnými prostriedkami“ a taktiež informácia „o platových náležitostiach, hmotnom zabezpečení a hmotných výhodách verejných činiteľov..“

Kajúcnici, ich výhody a odmena SIS za „nášho“ človeka

Tak si to teda zhrňme. Kajúcnici požívajú výhody v podobe smiešnych trestov, prípadne beztrestnosti. Naďalej si užívajú slobodu, zatiaľ čo iní, na základe ich výpovedí, stále sedia vo väzbe. Navyše v samotných prípadoch častokrát ani OČTK vôbec nekoná a nedejú sa žiadne vyšetrovacie úkony.

Na verejnosť prenikla aj informácia o dotácii pre štátny orgán (rozumej SIS, pozn. red.) od ministerstva financií za to, že sa postará o „nášho kajúcnika“. Nehovoriac o ďalších výhodách, o ktorých nevieme. Vieme však o nátlaku vyšetrovateľov a prokurátorov zo strany OČTK. Taktiež vieme o mučení v kolúznej väzbe s následkom smrti. Toto všetko sa už dá klasifikovať ako trestné konanie.

Čo ešte treba?

Je vyššie uvedené ešte stále málo na to, aby ktosi uznal, že tu dochádza k trestnej činnosti? A že nezákonným aktom je aj zakrývanie tejto trestnej činnosti pod akýsi utajený režim? Prečíta si niekto na Generálnej prokuratúre Zákon č. 215/2004 Z. z.? Alebo treba podať priamo trestné oznámenie vo veci podozrenia z ignorovania tohto zákona?

Kto v tomto štáte teda urobí konečne poriadok? Lebo tí, ktorí nám to sľubovali pred voľbami, robia teraz presný opak!

hlavný denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.