Slovanské Noviny

7. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Svetová banka uvádza, že takmer 80 % (560 miliónov) zo 700 miliónov ľudí, ktorí sa v roku 2020 dostali do extrémnej chudoby v dôsledku politiky COVID, pochádzali z Indie. Celosvetovo sa extrémna chudoba v roku 2020 zvýšila o 9,3 percenta.

V roku 2022 sa odhadovalo, že len v tomto roku   sa na celom svete dostane do absolútnej chudoby štvrť miliardy ľudí .

V Spojenom kráľovstve sa chudoba zvyšuje v dvoch tretinách komunít, pretože milióny ľudí sú bez tepla a vynechávajú jedlo. V dôsledku „krízy životných nákladov“ má 10,5 milióna finančné problémy. Ďalších 13,7 milióna ľudí by bolo ohrozených finančnými ťažkosťami pri ďalšom zvyšovaní nákladov.

Životná úroveň v Spojenom kráľovstve prudko klesá. Napríklad 28 percent (nárast z 9 percent pred COVID) dospelých v Spojenom kráľovstve uviedlo, že si nemôžu dovoliť jesť vyvážené jedlá. Absolútna chudoba sa má zvýšiť zo 17,2 percenta v rokoch 2021-22 na 18,3 percenta v rokoch 2023-24, čím sa do chudoby dostane ďalších 800 000 ľudí.

V Anglicku bolo 100 000 deťom zmrazené bezplatné školské stravovanie .

V USA je asi 30 miliónov ľudí s nízkymi príjmami na pokraji „hladového útesu“, pretože im je odobratá časť federálnej potravinovej pomoci. V roku 2021 sa odhadovalo, že jedno z ôsmych detí hladovalo v USA.

Malé podniky vyhlasujú bankrot v USA rekordným tempom . Podania súkromných bankrotov v roku 2023 výrazne prekročili najvyšší bod zaznamenaný v počiatočných štádiách COVID. Štvortýždňový kĺzavý priemer pre súkromné ​​podania koncom februára 2023 bol o 73 percent vyšší ako v júni 2020.

Medzitým takmer 100 najväčších amerických verejne obchodovaných spoločností zaznamenalo v roku 2021 ziskové marže, ktoré boli minimálne o 50 percent vyššie ako ich úrovne v roku 2019.

Hlavný ekonóm Bank of England Huw Pill hovorí, že ľudia by mali „prijať“, že sú chudobnejší . Toto je podobné odpovedi Roba Kapita , spoluzakladateľa najväčšej spoločnosti na správu aktív na svete BlackRock. V roku 2022 povedal, že „veľmi oprávnená“ generácia ľudí, ktorí sa nikdy nemuseli obetovať, bude čoskoro musieť po prvý raz v živote čeliť nedostatku.

Kríza – aká kríza?

Samozrejme, Kapito má nepochybne na mysli bežných občanov USA a nie seba. Kapito ako prezident BlackRock zarobil v roku 2021 celkovú kompenzáciu 26 750 780 dolárov .

Nehovorí ani o jedincoch s vysokým čistým majetkom, ktorí ťažia z hladu investovaním do BlackRock, firmy, ktorá naďalej profituje z globalizovaného potravinového systému , ktorý – zámerne – spôsobuje, že približne miliarda ľudí trpí podvýživou. BlackRock je jedným z bohatých „ barbarov v stodole “, ktorí pokračujú v obrovských finančných vraždách z vykorisťovateľského potravinového režimu.

Kapito a Pill hovoria obyčajným ľuďom, aby si zvykli na svoj „nový normál“, zatiaľ čo inde prevládajú bežné veci, v neposlednom rade v jednom z finančne najlukratívnejších sektorov sveta – vo výrobe zbraní.

Vojna na Ukrajine bola pre západných výrobcov zbraní „zlatou horúčkou“, keďže bohatí neokonzervatívci USA ako Victoria Nuland sa naďalej pokúšajú dosiahnuť „zmenu režimu“ v Rusku bojom proti Moskve až do posledného Ukrajinca.

Keď Huw Pill hovorí obyčajným ľuďom, aby si zvykli byť chudobnejší, nemá na mysli jednotlivcov a firmy , ktoré zarobili stovky miliónov libier (s láskavým dovolením daňových poplatníkov) na skorumpovaných kontraktoch na vybavenie COVID vďaka vláde Spojeného kráľovstva, ktorá uprednostňuje politicky prepojených dodávateľov. na začiatku COVID.

A to nemožno odmietnuť ako „jednorazové“. Tieto odhalenia sú len špičkou masívneho ľadovca korupcie.

Napríklad Byline Times uvádza, že parlamentný dozorný orgán viacerých strán vyjadril obavy , že rozhodnutia o tom, ako udeliť peniaze z 3,6 miliardy libier z fondu pre mestá, určeného na podporu hospodárskeho rastu v mestách, ktoré majú problémy, boli politicky motivované. Poznamenáva tiež, že za posledných päť rokov nebolo vyšetrených 40 možných porušení ministerského zákonníka .

Niet divu, že v januári 2023 sa Spojené kráľovstvo prepadlo na historicky najnižšiu pozíciu v indexe vnímania korupcie Transparency International .

Zoberme si, že OSN odhaduje, že len 51,5 miliardy dolárov by stačilo na poskytnutie jedla, prístrešia a podpory na záchranu života pre 230 miliónov najzraniteľnejších ľudí na svete.

Keď korporácie ďalej nechutne bohatnú

Potom si vezmite, že 20 korporácií v sektore obilnín, hnojív, mäsa a mliečnych výrobkov dodalo akcionárom vo finančných rokoch 2020 a 2021 53,5 miliardy dolárov.

Podľa Global Witness sú „nadmerné zisky“ náhly a významný nárast finančnej návratnosti spoločnosti, ktorý nie je spôsobený jej vlastnými činmi, ale vonkajšími udalosťami. EÚ tvrdí, že zisky sa považujú za „nadmerné“, keď sú o viac ako 20 % vyššie ako priemerný výnos za predchádzajúce štyri roky.

Global Witness zistil, že ročné zisky piatich najväčších integrovaných súkromných ropných a plynárenských spoločností – Chevron, ExxonMobil, Shell, BP a TotalEnergies – v roku 2022 boli 195 miliárd dolárov. Nárast o takmer 120 % v porovnaní s rokom 2021 a najvyššia úroveň v histórii tohto odvetvia.

To znamená, že tieto spoločnosti dosiahli nadmerné zisky vo výške 134 miliárd USD, čo by mohlo pokryť takmer 20 % peňazí, ktoré všetky európske vlády spoločne vyčlenili na ochranu zraniteľných domácností a podnikov pred súčasnou energetickou krízou.

Centrica, spoločnosť, ktorá vlastní British Gas, hlási rekordné zisky za rok 2022. Boli zaznamenané prevádzkové zisky vo výške 3,3 miliardy libier, čo je nárast z 948 miliónov libier v roku 2021. To prekonalo svoj predchádzajúci najvyšší ročný zisk 2,7 miliardy libier v roku 2012.

V máji 2021 bolo oznámené, že vakcíny proti COVID vytvorili najmenej deväť nových miliardárov.Podľa výskumu People’s Vaccine Alliance medzi nových miliardárov patrili generálny riaditeľ Moderny Stéphane Bancel a Ugur Sahin, generálny riaditeľ spoločnosti BioNTech, ktorá vyrobila vakcínu so spoločnosťou Pfizer. Obaja generálni riaditelia mali vtedy hodnotu okolo 4 miliárd dolárov. Vyšší manažéri z čínskej CanSino Biologics a prví investori v Moderne sa tiež stali miliardármi.

Hoci deväť nových miliardárov malo v tom čase celkovú hodnotu 19,3 miliardy dolárov, vakcíny boli z veľkej časti financované z verejných peňazí.

Napríklad podľa správy CNN z mája 2021 dostal BioNTech od nemeckej vlády 325 miliónov eur na vývoj vakcíny. Spoločnosť dosiahla za prvé tri mesiace roka čistý zisk 1,1 miliardy eur vďaka podielu na predaji vakcíny proti COVID v porovnaní so stratou 53,4 milióna eur za rovnaké obdobie minulého roka.

Očakávalo sa, že spoločnosť Moderna v roku 2021 zarobí 13,2 miliardy dolárov na príjmoch z vakcíny proti COVID. Spoločnosť získala od americkej vlády finančné prostriedky v hodnote miliárd dolárov na vývoj svojej vakcíny.

Tento článok sa stručne dotkol štyroch koní ekonomickej apokalypsy – agrobiznisu, ropy, zbraní a veľkej farmácie. Na záver však spomenieme piaty a najsilnejší – financie. Sektor, ktorý vyvolal devastáciu, ktorú teraz vidíme.

Koncom roka 2019 sa blížila finančná kríza. Bolo to niekoľkonásobne horšie ako v roku 2008.

Investigatívny novinár Michael Byrant hovorí, že len na riešenie krízy v Európe bolo potrebných 1,5 bilióna eur. Finančný kolaps, ktorý hľadia európskym centrálnym bankárom do tváre, vyvrcholil v roku 2019:

„Všetky reči o veľkých financiách, ktoré zbankrotovali národ drancovaním verejných financií, politikoch ničiacich verejné služby na príkaz veľkých investorov a drancovaní ekonomiky kasín boli zmyté s COVIDom. Predátori, ktorí videli, ako sa ich finančné impériá rozpadali, sa rozhodli uzavrieť spoločnosť. Na vyriešenie problémov, ktoré vytvorili, potrebovali krycí príbeh. Kúzlom sa objavil vo forme ‚nového vírusu‘.“

Európska centrálna banka súhlasila so záchranou bánk vo výške 1,31 bilióna eur, po ktorej EÚ súhlasila s fondom na obnovu európskych štátov a korporácií vo výške 750 miliárd eur. Tento balík dlhodobých, ultralacných úverov stovkám bánk bol predaný verejnosti ako nevyhnutný program na zmiernenie dopadu pandémie na podniky a pracovníkov.

To, čo sa stalo v Európe, bolo súčasťou stratégie na odvrátenie širšieho systémového kolapsu hegemónneho finančného systému . A to, čo teraz vidíme, je vzájomne súvisiaci globálny dlh, inflácia a kríza „úsporných opatrení“ a najväčší presun bohatstva k bohatým v histórii pod rúškom „krízy životných nákladov“.

Keďže milióny pracovníkov v Spojenom kráľovstve štrajkujú, Huw Pill naznačuje, že by mali akceptovať svoju situáciu ako nevyhnutnú. Ale nemajú na to dôvod.

Majetok svetových miliardárov sa medzi 18. marcom a 31. decembrom 2020 zvýšil o 3,9 bilióna dolárov. Ich celkové bohatstvo vtedy predstavovalo 11,95 bilióna dolárov, čo predstavuje 50-percentný nárast len ​​za 9,5 mesiaca. Medzi aprílom a júlom 2020, počas počiatočných blokád, bohatstvo držané týmito miliardármi vzrástlo z 8 biliónov dolárov na viac ako 10 biliónov dolárov.

Jediná vec, ktorá bola na súčasnej kríze nevyhnutná, bol kolaps dlhmi poháňaného, ​​neudržateľného neoliberalizmu vytvoreného na uľahčenie priameho rabovania superboháčmi, ktorí na skrytých účtoch preniesli viac ako 50 biliónov dolárov .

Colin Todhunter

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí ovládli...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: