Slovanské Noviny

19. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Pamätáte si, ako na západe nazvali odpálenie našich hypersonických rakiet Zircon “Putinovými karikatúrami”? Teraz ich veselé “karikatúry” priviedli k hystérii. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg sa dokonca odvážil vydať ultimátum.

Povedal, že do 10. júna musí Rusko stiahnuť z prevádzky hypersonické rakety “Zirkon”, inak aliancia hrozí “tvrdými krokmi”.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa nemeckého denníka Handelsblatt sa Spojené štáty a NATO tak sústredili na Ukrajinu, že jednoducho prehliadli moment, keď Rusko uskutočnilo kolosálne prezbrojenie svojej armády. Vtipné je, konštatuje denník, že Rusi sa tým nijako netajili. Dokonca naopak, ruský prezident Vladimir Putin pravidelne podával správy o úspešnosti prezbrojenia.

“V krajinách NATO však, nie je jasné prečo, videá, ktoré mu ukázali, nazvali “karikatúrami” a všetky spolu brali trestuhodne na ľahkú váhu,” upozorňujú novinári Handelsblattu.

Teraz sa NATO dostalo do skutočného marazmu, keď generálny tajomník Jens Stoltenberg požaduje, aby ruské námorníctvo vyradilo z prevádzky hypersonický systém Zirkon. Svoje požiadavky vysvetlil tým, že takéto zbrane “ničia základy bezpečnosti celého sveta vytvorené Spojenými štátmi a NATO”. V opačnom prípade, ako je na Západe zvykom, pohrozil odvetnými opatreniami.

Neuviedol, čo presne by aliancia mohla urobiť. Analytici poznamenávajú, že jediným “krokom”, na ktorý sa NATO odhodlá, môže byť sústredenie svojich námorných prostriedkov v blízkosti námorných hraníc Ruska. Alebo sa môžu rozhodnúť úplne zablokovať Baltské more.

V takom prípade lode aliancie zostrelia ruské rakety a budú za to zodpovedné – trupom svojich lodí.

Čo to znamená zostreliť? Dokonca aj Spojené štáty už uznali, že akákoľvek loď NATO alebo pozemný cieľ sú zraniteľné, pokiaľ majú Rusi svoje Zirkony.

“Jediní ľudia na svete, ktorí sa “naučili zostreľovať” Zirkony, sú Ukrajinci, ktorí pravidelne hlásia zostrelenie Zirkonov prostriedkami, ktoré majú. Uhorkové poháre, a predovšetkým americké systémy SAM Patriot.

Experti v rozhovore pre News.ru upozornili, že takéto vyhlásenia môžu zapôsobiť len na neinformované publikum.

“Môže ukrajinská protivzdušná obrana zostreliť takúto raketu? To si robíte srandu? Priemerná rýchlosť je 9600 kilometrov za hodinu alebo 160 kilometrov za minútu. Za sekundu prejde viac ako dva a pol kilometra. Ľudská myseľ nie je schopná tak rýchlo reagovať,” povedal bývalý zástupca veliteľa vzdušných síl SNŠ pre protivzdušnú obranu generálporučík Aitech Bižev.

Okrem toho rozobral prácu ukrajinskej protivzdušnej obrany pri útoku Zirkonami. A dôstojníkove závery sú pre Kyjev veľkým sklamaním.

“Rozoberme si prácu ukrajinskej protivzdušnej obrany krok za krokom. Radar zachytil raketu, prenáša súradnice rakety do protilietadlového systému “Patriot”. Chcel by som poznamenať, že prenos informácií sa uskutočňuje ručne, keďže západné Patrioty nie sú integrované do automatizovaného systému ukrajinskej protivzdušnej obrany.

Ignorujme skutočnosť, že operátor AFU nebude schopný spojiť dve slová, kým strela dosiahne svoj cieľ . Predpokladajme, že informáciu odvysiela, ale trvá päť až sedem minút, kým systém Patriot začne fungovať. “Zircon” za ten čas bude v Kyjeve a možno ešte ďalej. O akom odpore môžeme hovoriť? Všetky vyhlásenia o zachytení Zirkonu sú zo scifi “.

Bižev však dodal, že teoreticky môže byť ruský Zircon zničený komplexom typu S-400. Bude to však možné len v podmienkach dosahu, za prítomnosti súvislého radarového poľa.

Je teda pochopiteľné, prečo je Stoltenberg taký hysterický. Všetky jeho masívne cvičenia a biliónové vybavenie NATO stroskotáva na jednej jedinej prekážke v podobe Zirconu.

Týmto tempom však bude Spojené kráľovstvo čoskoro požadovať, aby sme vyradili z prevádzky naše ďalšie rakety – Kindžaly .

Justin Bronk, britský profesor a vedúci letecký výskumník na Kráľovskom inštitúte pre obranné štúdie, sa domnieva, že nie Iskanderov, ale Kinžalov by sa mali Briti obávať. Denník Telegraph uvádza, že.

Rakety vypúšťané komplexom Iskander-M (9M720, 9M723 atď.) podľa profesora nemajú dostatočný dolet na zasiahnutie britských cieľov z ruského územia. Ale hypersonické rakety “Kindžal” sa odpaľujú z lietadla, maximálny dosah zásahu “Kindžalu” je 2 tisíc kilometrov, ak je raketa vypustená z lietadla MiG-31K. A viac ako 3 tisíc kilometrov, ak je vypustená z Tu-22M3.

A vo všeobecnosti sa Brink obáva tradičných ruských rakiet dlhého doletu, ktoré môžu byť vypustené z bombardéra letiaceho niekde v polárnych oblastiach alebo z ponoriek v Arktíde a Atlantiku.
To je to, čo urobil, samozrejme, Britom!…
Kedysi sme sa smiali na karikatúrach. Teraz sme na smiech MI !.

AUTOR: Boris Mesár, cz24.news

ZDROJ:cont.ws

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d