Slovanské Noviny

28. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

Členstvo v Európskej únii rozdeľuje nielen politikov, ale vlastne celé Slovensko.

Jedni sú za to, aby sme v tejto inštitúcii zotrvali, iní by boli najradšej, keby sme z nej čo najskôr vystúpili. To preto, lebo EÚ údajne už neplní to, čo na začiatku a v čase, keď do nej Slovensko vstúpilo. Ako to bude v EÚ vyzerať v nasledujúcich rokoch veľa napovedia už najbližšie voľby do Európskeho parlamentu, pretože poslanci, ktorí sa do neho dostanú, určia jej ďalšie smerovanie.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Prevládajú pozitíva nad negatívami

Slováci o tom ako sa jeho poslanci v europarlamente správajú moc nevedia. To, ako tam hlasujú či ako vystupujú sa dozvedia iba občas, keď sa sami „pochvália“, ale o ich správaní zverejnia video tí, ktorým sa nepáči čo povedali, alebo za čo zahlasovali. O EÚ by vedela veľa rozprávať aj europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová zo Smeru-SSD. „EÚ je dobrá inštitúcia v rukách nesprávnych ľudí,“ napísala na úvod statusu Katarína Roth Neveďalová, ktorá k nemu pridala aj video. Aj po 20-tich rokoch podľa nej prevládajú pozitíva nad negatívami.

Nemusíme byť najzelenšia časť sveta, ani mať najnovšie výdobytky techniky, ani nemusíme lietať na Mesiac. Stačí, ak sa ľuďom bude žiť dobre a budú spokojní.Katarína Roth Neveďalová, europoslankyňa za Smer-SSD

„Musíme však spomaliť a neschvaľovať ďalšie obmedzenia a reštrikcie, ale prehodnotiť to, čo už máme tak, aby to vyhovovalo občanom. Myslím si, že členstvo v EÚ je pre nás dobré,“ prízvukuje Roth Neveďalová a dodáva, že aj keď zaznievajú rôzne hlasy, iná alternatíva pre Slovensko, bohužiaľ, nie je. „Aj preto, že všetci naši susedia okrem Ukrajiny sú v EÚ, aj preto, že sme veľmi otvorená ekonomika a potrebujeme obchodovať so zahraničím, aj preto, že nemáme takú sebestačnosť, ako by sme potrebovali a preto závisíme aj od dovozu,“ pripomína smerácka europoslankyňa.

Priestor, do ktorého chceme patriť

Slovensko je podľa Roth Neveďalovej primalé na to, aby bolo samostatnou krajinou a ako člen EÚ má možnosť sa podieľať na jej reforme. „Pretože je potrebné zastaviť príliš rýchlu integráciu a prehodnotiť to, čo sme v únii poschvaľovali, a či vôbec máme na to, aby sme to splnili. Nemusíme byť najzelenšia časť sveta, ani mať najnovšie výdobytky techniky, ani nemusíme lietať na Mesiac. Stačí, ak sa ľuďom bude žiť dobre a budú spokojní.

EÚ je dobrá inštitúcia, ale vedú ju zlí a nesprávni ľudia,“ konštatuje europoslankyňa, ktorá vzápätí poukazuje na dve ženy, ktoré jej „ležia v žalúdku“. „Ako pani Ursula, ktorá všetko podmieňuje podporou Ukrajiny. Ako komisárka Jourová, ktorej záleží viac na populistickom kopaní do Slovenska, ako na pravde. Ako poslanci europarlamentu, ktorí podporujú rezolúcie proti Slovensku. A takto môžeme pokračovať,“ píše Roth Neveďalová ďalej. EÚ by podľa nej mala opäť slúžiť svojim občanom.

„Tak, ako pred 70 rokmi, keď ju vytvorili na ochranu mieru v Európe. Tak ako pred 20 rokmi, keď sme do nej vstupovali a vnímali ju ako priestor, do ktorého chceme patriť, lebo je to spoločenstvo krajín, ktoré sa navzájom podporujú. Aj preto záleží na tom, kto nás v nej reprezentuje,“ uvádza v samom závere Katarína Roth Neveďalová, ktorá ešte dodáva: „Ako premiér, ktorý si vie povedať svoje a chrániť národnoštátne záujmy. Ako europoslanci, ktorí stoja za Slovenskom a nie proti nemu.“

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d