Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Štáty odmietajúce ukrajinizáciu globálnej agendy zo strany USA a jeho satelitov na Západe sú čoraz viac unavené proukrajinskou propagandou, vyhlásil Lavrov

Nadchádzajúci samit G20 v Indii sa môže skončiť bez záverečného vyhlásenia kvôli snahám štátov Západu zneužívať zasadnutie ukrajinskou propagandou.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v súvislosti so samitom G20 v Indii uviedol, že USA a ich spojenci si znepriatelia krajiny, ktoré sa nechcú zapojiť do konfliktu na Ukrajine, tým, že túto otázku vťahujú do všetkých možných medzinárodných podujatí.

Lavrov kritizoval to, čo nazval „ukrajinizáciou všetkého a všetkého“ zo strany Západu, po tom, ako sa vo štvrtok zúčastnil na samite východnej Ázie v Indonézii. Zúčastnené štáty odolali tlaku Washingtonu a tvrdili, že ich program nezahŕňa geopolitické otázky a bezpečnostné krízy, poznamenal na tlačovej konferencii.

„Štáty, ktoré sa chcú zaoberať svojimi konkrétnymi záležitosťami, a nie sa zapájať do propagandy na podporu kyjevského režimu… sú čoraz viac unavené stratégiou Západu,“ dodal minister.

Vrcholný diplomat tvrdil, že cieľom Washingtonu v Ázii je zadržať Čínu a izolovať Rusko a že regionálnym aktérom sa nepáči, ako im USA vnucujú svoju politiku.

Tento víkend bude Lavrov viesť ruskú delegáciu na stretnutí vedúcich predstaviteľov krajín G20 v Naí Dillí, keďže prezident Vladimir Putin sa rozhodol nezúčastniť sa osobne.

Podľa správ médií sa indický minister zahraničných vecí S. Jaishankar stretol so svojím ruským náprotivkom na okraj samitu východnej Ázie v Jakarte, aby prediskutovali patovú situáciu v súvislosti s návrhom záverečného vyhlásenia.

Západné krajiny chcú, aby návrh obsahoval odsúdenie Moskvy v súvislosti s konfliktom na Ukrajine, zatiaľ čo Rusko a Čína chcú, aby sa v komuniké uviedlo, že skupina G20 nie je fórum na riešenie takýchto otázok. India navrhla kompromis zahŕňajúci obe pozície, ale údajne s ním ani jedna strana nesúhlasila.

Ak sa nedosiahne dohoda, podujatie sa môže skončiť bez záverečného komuniké, čo by bolo prvýkrát v histórii G20. Takýto výsledok môže spôsobiť „krízu dôvery“ v organizácii, varovala agentúra Reuters.

Indonézia čelila podobnému hlavolamu minulý rok, keď vykonávala rotujúce predsedníctvo skupiny G20. V kompromisnom „vyhlásení z Bali“ sa uvádza, že väčšina jej členov odsúdila vojnu a jej dôsledky, ale neobvinila priamo Rusko a uznala, že na situáciu existujú rôzne názory. Dodalo sa v ňom, že hoci sa skupina G20 nezaoberá bezpečnostnými otázkami, môžu mať významný vplyv na svetové hospodárstvo.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: