Slovanské Noviny

5. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

O súčasnej situácii v spoločnosti diskutujú na pracovnej konferencii zástupcovia mimovládnych organizácií a „občianskej spoločnosti“. Zvláštne, po prvýkrát som zachytil paralelnú pozíciu mimovládok a sorošovskej armády, ktorú korporátne médiá označujú za „občiansku spoločnosť“.

Nielen, že tretí sektor má vlastnú obežnú dráhu, ale nenesie ani nijakú zodpovednosť a nemá takú legitimitu ako politická sféra. Aj vďaka podpore miliardárov ako Soros a ďalší sa vytvorila silná paralelná, ale nevolená a nekontrolovaná moc.

Neidentifikovateľné „platformy a iniciatívy“

Zo správy sa dá navyše identifikovať, že tzv.občianska spoločnosť nie je celkom totožná s mimovládnymi organizáciami, ktoré sa musia zaregistrovať a fungovať podľa platných zákonov, ale že ide o neformálne ad hoc vzniknuté „občianske iniciatívy“ či „platformy“ ako napr. akési „za slušné Slovensko“ a pod.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ide o úderné samozvané, prevažne ideologicky vyhranené alebo politicky motivované, často nátlakové zoskupenia bez jasného pozadia fungovania, aj financovania a opäť bez zodpovednosti a legitimity voľby či poverenia väčšinovou spoločnosťou

Až 270 predstaviteľov takýchto úderiek (česť dobrovoľníckym výnimkám), aj z akademickej pôdy (v súčasnosti pôsobí ako intelektuálny inkubátor ideologických dogiem liberalizmu, neomarxizmu, multikulturalizmu a gender rodovej agendy), ale aj štátnej správy, neinvestičných fondov a nadácií sa zúčastňuje na rokovaní v čase, keď je zrejmé, že polčas rozpadu súčasnej vlády sa napĺňa a spoločnosť môže cez januárové referendum rýchlo dospieť k predčasným voľbám.

Mobilizácia tretieho sektora za Sorosove peniaze

Podobná mobilizácia občianskeho sektora, podporovaného zo zahraničia – viď priznanie Martina Šimečku o sorošových peniazoch – sme tu zažili s ovplyvnením nielen politiky, ale dokonca zmeny vlády v roku 1998.

Otec súčasného šéfa progresívcov Michala Šimečku, priznal, že Soroš svojimi peniazmi podporuje „liberálnu demokraciu“… Toto spojenie, ktoré nemá oporu v slovenskej ústave, signalizuje špecifický typ spoločnosti, ktorú analytik a autor Pavel Fendek označuje za „diktatúru menšín“… a dodajme, že aj menšinových názorov proti vôli väčšiny, čo je jediná skutočná demokracia bez prívlastkov.

Prívlastky pojmov zaváňajú totalitou. Bývalý totalitný režim (1948-89) poznal najskôr „ľudovú demokraciu“, neskôr „socialistickú“, ale v skutočnosti to bola diktatúra ideológie, strany a traduje sa, že aj proletariátu.

Súčasný najvyšší zákon zákonov hovorí len o „demokratickej formy vlády“ (Preambula), „demokratickom a právnom štáte“ (čl.1), o „demokratickom poriadku“ (čl.5, 7, 31,.. ), „demokratickej spoločnosti“ (čl.20, 24, 26, 28, 29, 31, 37).

Neústavná „liberálna demokracia“

Nikde sa v texte Ústavy Slovenskej republiky nehovorí o „liberálnej demokracii“, ktorú presadzuje väčšina euroatlantických think-tankov a politicky podfarbených mimovládnych organizácií či nadácií.

Šimečka vlastne povedal viac, než zrejme chcel a potreboval na obhajobu Georgea Sorosa. Uviedol, že  Soroš vďaka svojim  peniazom pomáha vo svete presadzovať „hodnoty“. Tie sú však jeho vlastným svetonázorom či vyznávanou ideológiou a peniaze nosičom dogmy „otvorenej spoločnosti“ do rôznych kútov sveta.

Šimečka otvorene priznal priamo politické pôsobenie časti tretieho sektora: „Možno aj vďaka sorošovým peniazom, ktorými pomáhal mimovládnym organizáciám, aby chodili po Slovensku a burcovali proti Mečiarovi… je to človek, ktorý (nám) napomohol poraziť Mečiara“. TU

Tentoraz tretí sektor nemusí prispieť k zmene vlády, ale práve naopak – k udržaniu kľúčových liberálnych a proatlantických hráčov v hre. Veď každý investor, aj do „neziskového“ sektora predsa očakáva nejaký ten zisk.

Rafael E. Rafaj

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.