Slovanské Noviny

5. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

“Prejav bol taký, ako je ona sama,” reaguje Anna Belousovová na Správu o stave republiky, ktorú predniesla prezidentka Zuzana Čaputová. Je presvedčená, že to nebola žiadna správa o reálnom stave našej spoločnosti a ohavné bolo, ako sa obula do opozície, konkrétne mala zaútočiť na stranu SMER – SD. Belousovová reguje kriticky a zverejnila, čo konkrétne prezidentke vyčíta.

A máme tu ešte vôbec demokraciu?

Prezidentka Zuzana Čaputová predniesla v utorok v Národnej rade SR svoju správu o stave republiky. Upozornila v nej aj na hrozbu, že politická kríza prerastie do vážnej krízy demokracie. V takom prípade bude podľa nej lepšie umožniť občanom nanovo si vybrať svojich volených zástupcov. 

Podľa Anny Belousovovej, predsedníčky strany Národ a spravodlivosť by sa správa Zuzany Čaputovej dalastručne charakterizovať nasledovným vyjadrením:

-Nestojí to za reč, alebo nič nové pod slnkom.

-Nebola to žiadna správa o reálnom stane našej spoločnosti.

Belousovová vysvetľuje, že správa bola subjektívnym videním slovenskej spoločnosti liberálkou Čaputovou, vyznávajúcou tzv. západné hodnoty.

“Kopa fráz bez schopnosti pochopiť podstatu našich problémov a snahy hľadať východiská. To čo sama prezidentka označila za ” jednu z najkritickejších správ”, bol len popis situácie, teda to, čo všetci vieme a žijeme,” tvrdí Belousovová.

Chudoba, bieda a pokrytectvo hlavy štátu

Čaputová upozornila, že príjmové nerovnosti na Slovensku rastú a prehlbuje sa chudoba. Zdôraznila, že v chudobnej spoločnosti sa zvyšuje nespokojnosť a sociálne napätie, čo môže viesť k radikalizácii. Pri hľadaní riešení kríz treba podľa nej myslieť viac aj na dosahy na ženy.

Podľa Belousovovej hovoriť o chudobe, o biede rodín, dôchodcov, rozprávať pre oživenie o konkrétnom dojímavom príbehu dôchodkyne, otca detí, je čisté pokrytectvo, ak bezprostredne za tým nasleduje chvála Hegerovej vlády.

Chvála rezortu obrany je úplný cynizmus

Slovensko podľa Čaputovej zažíva najrizikovejšie časy z hľadiska bezpečnosti v novodobej histórii. Vojna na Ukrajine, ako tvrdí, spochybnila všetky princípy európskej bezpečnosti a stala sa najväčšou hrozbou mieru v Európe. Prezidentka ocenila prínos členstva SR v Európskej únii aj Severoatlantickej aliancii, rovnako aj to, že väčšina vládnych činiteľov, zvolených zástupcov v parlamente aj verejnosti sa postavila na správnu stranu.

Belousovová zdôrazňuje, že ide o úplný cynizmus, keď sa vychvaľuje ministerstvo obrany ako de facto jediný rezort, ktorý si to zaslúži.

Rovnako cynicky podľa nej vyznieva schvaľovanie investícií do “obrany” po tom, čo pani prezidentka opisuje chudobu plaziacu sa Slovenskom.

“Rezort obrany je predsa najväčší žrút peňazí na úkor tých, čo to potrebujú! Pani Čaputová má už nejakú obcesiu všade, v každej kritike a nesúhlase s ňou presadzovanou ideológiou vidieť ohrozenie demokracie, ruskú sféru vplyvu, či šírenie dezinformácií,” reaguje Belousovová.

Každý iný názor je “nenávistný útok a šírenie nenávisti” zároveň, tvrdí Belousovová

Nesmie sa útočiť na novinárov, lebo tí sú asi posvätná krava demokracie a oni môžu všetko. Aj ovplyvňovať politiku bez toho, aby na to mali mandát. Len nech je to v duchu tej správnej euro-atlantickej ideológie a hodnôt. Už len čakám, kedy sa oficiálne zavedie na ochranu demokracie cenzúra a budú za iný, ako povolený názor, zatvárať.

Zuzana Čaputová sa vo svojej správe ohavne obula aj do opozície

„Prezidentka ukázala, že stojí absolútne na strane vládnej koalície. Dobre vie už dva roky, čo sa v tomto štáte deje a zmohla sa dnes iba aby zopakovala niekoľko čísiel, ktoré si môžeme ktokoľvek z nás nájsť kedykoľvek za tri minúty na akejkoľvek stránke ktoréhokoľvek denníka. Je neuveriteľné, že prezidentka, ako jediného ministra vyzdvihla a pochválila amerického vojnového štváča Naďa. Je neuveriteľné, že prezidentka zaútočila na opozíciu. Priamo zaútočila na stranu SMER – Sociálna Demokracia, keď komentovala naše úsilie poukazovať na hrubé porušovanie princípov právneho štátu zo strany skupiny politicky angažovaných vyšetrovateľov, prokurátorov ÚŠP a niektorých sudcov na špecializovanom trestnom súde. Skupiny, ktorá plní politické pokyny Matoviča na likvidáciu opozície,“ povedal Robert Fico v reakcii na prezidentkinu Správu o stave republiky.

Rovnaký názor zdieľa aj Belousovová

“Zuzana Čaputová za čiaru s obvineniami opozície, ktorá podľa nej útočí proti demokracii samotnej. Vrcholom zaujatosti pani Čaputovej však bol tvrdý atak Smeru v prípadoch a kauzách, ktoré ešte nie sú vyšetrené!!!” Komentovala na sociálnej sieti.

Prejav bol taký, ako je ona sama

“Stručne povedané, prejav prezidentky bol taký ako je ona sama. Bol to neobjektívny, zaujatý prejav osoby, ktorá nerozumie a ani nikdy nebude rozumieť národu a štátu, ktorému má slúžiť. Je to len ďalšia bábka, nástroj cudzích záujmov, ktorá sa aktívne podieľa na zbedačovaní Slovenska, myslí si Anna Belousovová.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: