Slovanské Noviny

22. marca 2023

K porozumeniu Čelovekom

18.11.2020

Foto: napalete.sk

Predstavujeme Vám 160-stranovú knižnú novinku z vydavateľstva Žilinská prvá obchodná s názvom Vojenské bratstvo Slovanov, ktorá už leží na pultoch kníhkupectiev a figuruje aj v ponukách internetových predajcov kníh. Titul je spoločným autorským dielom trojice osvedčených publicistov, ktorí naposledy spolupracovali na čitateľsky úspešnom titule Prepisovači dejín: Ľudovít Števko, Maroš Puchovský a Marek Mahút.

Tretí z nich sa, žiaľ, vydania knižky nedožil – uprostred tohtoročného leta náhle odišiel vo veku 53 rokov. Pseudonym Marek Mahút patril novinárovi Martinovi Dugasovi. Preslávil sa už bezprostredne po revolúcii v roku 1989, keď spoluzakladal študentskú Zmenu, ktorá sa zakrátko zaradila medzi vtedajšie najpopulárnejšie periodiká. Neskôr pôsobil na ministerstve obrany a bol stálym spravodajcom TASR vo Washingtone. V posledných rokoch pracoval na ministerstve vnútra, publikoval v časopise Extra plus, na portáli napalete.sk a bol spoluautorom čitateľsky úspešných knižiek Vojna v tieni Majdanu (2016) a už spomenutých Prepisovačov dejín (2019), ktoré vyšli aj v českej verzii.

Vojenské bratstvo Slovanov sa venuje fenoménu slovanstva, vinúceho sa európskymi dejinami už viac ako 1500 rokov. Nie je však len opisom jeho etnogenézy a sondou do minulosti, prítomnosti a možnej budúcnosti slovanského spoločenstva, ale mapuje i jeho úlohu vo vojenských konfliktoch. Počas bojov boli príslušníci slovanských národov často prinútení mieriť hlavňami zbraní na seba a namiesto vzájomného vraždenia radšej volili útek k vojsku svojho oficiálneho nepriateľa. Knižka tiež okrem iného vyzdvihuje zásadnú rolu Slovanov v 2. svetovej vojne pri porážke fašizmu. A boli to opäť oni, ktorí priniesli najväčšie obete v oboch svetových vojnách.

Autori si v rámci hlavnej témy všímajú aj povojnový vývoj až do dnešných čias a neunikla im dlhodobá snaha Západu vraziť klin medzi slovanské národy. Presadzovanie zvrchovanosti národných štátov je najdôležitejším posolstvom, ktoré pre slovanské krajiny prináša dnešná idea slovanskej vzájomnosti.

“Európu nám ktosi stále delí na Východ a Západ. Je to smiešne delenie, lebo Zem je guľatá. Za východnú časťou Európy Západ považuje slovanské štáty, predovšetkým Rusko. To je v geopolitickom chápaní západného esablishmentu hlavným nepriateľom Západu a USA,” povedal pre portál napalete.sk spoluautor knižky Ľudovít Števko.

“Pretože viaceré slovanské krajiny sú členmi vojenského paktu NATO, analogicky by sme mali byť nepriateľmi najväčšej slovanskej krajiny – Ruska. Pristúpiť na takto rozohranú hru môže byť pre nás, menšie slovanské krajiny, zničujúce. Nemali by sme si ju dať vnucovať.

Sme Slovania, máme spoločné korene, príbuzenstvo jazyka, spoločné kresťanské, kultúrne, morálne hodnoty, nesmieme dovoliť rozdeľovať naše 350-miliónové spoločenstvo v záujme cudzích imperiálnych ambícií.

Slovanská vzájomnosť sa nesmie stať anachronizmom, musí sa živiť z prirodzených príbuzenských pohnútok. Ako rodina národov musíme držať spolu, len tak si v národne a hodnotovo zdevastovanej Európe zachováme našu slovanskú aj národnú identitu,” vysvetlil Števko hlavný motív, prečo sa zúčastnil na tvorbe tejto knihy.

Historik a politik Anton Hrnko, ktorý do publikácie prispel predslovom, ju považuje za záslužný edičný počin. “Ak chcú Slovania v Európe niečo znamenať, nemôžu ísť proti sebe a musia držať spolu. A knižka hovorí práve o tom, kedy si Slovania našli cestu k sebe,” hovorí.

Ako dobrý príklad uvádza Vyšehradskú štvorku, ktorú napriek tomu, že jej súčasťou je aj Maďarsko, v podstate považuje za slovanský projekt, v rámci ktorého účinne spolupracujú Česi, Poliaci a Slováci. Slovania vždy boli a mali by podľa Hrnka zostať akýmsi stredom medzi Západom a Východom.

Zamýšľanú slávnostnú prezentáciu knižky zmarili vládne protiepidemiologické opatrenia, vydavateľstvo ju však v blízkom čase plánuje nahradiť virtuálnym “krstom”, ktorý bude zachytený na videozáznam a prezentovaný na sociálnej sieti.

Meno “krstného otca”, ktorý bol jedným z prvých čitateľov knižky, a ktorý v spomentutom videu prednesie príhovor a uvedie ju do života, nechcel zástupca žilinského vydavateľstva prezradiť – má to byť prekvapenie. Dodal, že pôjde o veľmi známu osobnosť.

Zdroj: Slovania sú hlavnými nepriateľmi západného etablishmentu, hovoria autori novej knihy, www.napalete.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: