Slovanské Noviny

13. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

18.11.2020

Čo dáva Covidu-19 zvláštne postavenie? Prečo tento jeden vírus musí radikálne zmeniť spôsob života? Odpoveďou je samozrejme Veľký reset.

Po protestoch verejnosti Ticketmaster odmietol, že plánuje, aby sa ľudia pred koncertom alebo športovým podujatím preukázali ako Covid-negatívni. Ale digitalizované pasy v oblasti zdravia sa propagujú inde, napríklad v leteckej doprave, a to nás posúva na veľmi klzký svah.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Predstavte si, že by ste mohli ísť na popový koncert, iba ak by ste mali vo svojom smartfóne aplikáciu dokazujúcu, že ste dostali vakcínu na Covid, alebo že ste mali negatívny test v priebehu 24-72 hodín.

Podľa časopisu Billboard to bolo to, čo plánovala najväčšia britská agentúra pre lístky Ticketmaster v roku 2021. Je celkom pochopiteľné, že správa vyvolala tvrdý odpor na sociálnych sieťach, pričom mnohí vyzývali na bojkot Ticketmaster.

Spoločnosť vydala vyhlásenie, v ktorom sa uvádza, že absolútne nechce „požadovať povinnú vakcináciu“. Pripustila však, že skúma možné využitie technológie. A to – a ďalší vývoj – by nás všetkých malo znepokojovať.

To, že sa ľuďom na rôznych úrovniach bráni v prístupe k udalostiam, pretože nemajú „Covid preukaz“, je nesprávne. Predtým sme mali zlé prípady chrípky – naposledy v rokoch 2017-18 – ale nikdy sa netvrdilo, že ľudia musia pred vstupom do arény dokázať, že prekonali chrípku, alebo že nie sú prechladnutí.

Čo dáva Covidu-19 zvláštne postavenie? Prečo tento jeden vírus musí radikálne zmeniť spôsob života? Odpoveďou je samozrejme Veľký reset. Digitálne „prístupové“ preukazy sú kľúčovou súčasťou programu Svetového ekonomického fóra na radikálnu transformáciu všetkých aspektov nášho života, ale určite nie pozitívnym spôsobom.

V lete som napísal, že „ nový zdravotný preukaz Clear a ďalšie „hi-tech inovácie“ sú jasným varovaním pred tým, ako bude fungovať zmapovaný globalistický „nový normál“. Prístup k cestovaniu, športu a reštauráciám môže byť blokovaný pre všetkých, ktorí odmietnu konať.“

V júli WEF nadšene propagovala na sociálnych sieťach „aplikáciu Covid-Pass“, ktorá mohla „oživiť globálne cestovanie a veľké udalosti počas pandémie“. Nový digitálny systém zdravotných pasov „Common Pass“ podporovaný WEF, ktorý bol na začiatku financovaný Rockefellerovou nadáciou, bol skutočne  prvýkrát nasadený v októbri pre cestujúcich letiacich z Veľkej Británie do USA.

Len o mesiac neskôr sme sa dozvedeli, že anglická Premier League je blízko dohodnutiu „ plánu“ s britskou vládou „pridania záznamov o vakcíne Covid-19 do digitálneho zdravotného pasu“, ktorý umožní budúci rok návrat davov na futbalové štadióny.

Vidíte, kam smerujeme? Zdá sa, že „konšpiračné teórie“ z apríla 2020 sa plnia. V septembri predseda vlády Boris Johnson uviedol, že dúfa, že „pas slobody“ založený na hromadných testoch „umožní ľuďom vrátiť sa a udržať si normálny život“. Ale to je jednoducho Orwellovské; pravdou je, že takéto „preukazy slobody“ nás iba  dovedú ďalej od normálnosti a životov, ktoré sme mali pred marcom 2020.

Len čo sa prijme myšlienka digitalizovaného prístupu, sme na veľmi klzkom svahu smerom k úplne kontrolovanej spoločnosti. Spočiatku to budú „dáta“ spojené s Covidom, ktoré sú vo vašej aplikácii, ale pomocou novej technológie by sa dali ľahko rozšíriť. Mali by sme základ systému „sociálneho kreditu“, ktorého priekopníkom bola Čína.

Predstavte si to: občanovi sa v digitálnom „pase“ pridelia body za správanie, ktoré štát považuje za „dobré“, ale stratí body – a prístup – za správanie, ktoré sa považuje za „zlé“. Body by ste mohli získať napríklad za užitie vakcíny proti koronavírusom, pravidelné posilňovače aktualizácií, účasť na kurze zvyšovania povedomia o rozmanitosti, používanie elektrického automobilu a znižovanie „uhlíkovej stopy“.

Straty bodov by mohli byť za odmietnutie prijať očkovaciu látku proti koronavírusu, šírenie „dezinformácií“ o zdravotnej politike vlády online, vyjadrovanie „nesprávnych“ názorov na sociálnych sieťach a riadenie automobilu na benzín.

„Dobí“ by mali prístup k cestovaniu, popovým koncertom, športovým udalostiam a všetkému ďalšiemu. „Zlí“ by boli vo virtuálnom domácom väzení. Keď vezmeme do úvahy zavedenie univerzálneho základného príjmu – ktorý je závislý od štátu – vyhliadky na slobodu sú ešte hrozivejšie.

Je ironické, že posledný koncert, ktorý som absolvoval za starých dobrých čias pred začiatkom Veľkého resetu, bola brilantná kapela Madness (Šialenstvo) v Roundhouse v severnom Londýne v Camdene, tesne pred Vianocami 2019.

„Šialenstvo“ je najlepší spôsob, ako opísať, čo sa deje v roku 2020.

Neil Clark – novinár, spisovateľ, vysielateľ a blogger

Zdroj: rt.com
Preklad: hlavnydennik.sk

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.