Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Čína veľmi rýchlo uskutočnila vojenské cvičenia, ktoré by sa mohli stať najväčšími od augusta 2022 a návštevy Nancy Pelosiovej na Taiwane.

Západní analytici sa však zatiaľ hrozby vojny neboja. Rand Corporation vidí pravdepodobnejší scenár eskalácie námornej blokády Taiwanu. Nebeská ríša svojimi cvičeniami ukazuje, že je schopná veľmi rýchlo poslať na Taiwan desiatky lodí a bombardérov. Aby Spojené štáty jednoducho nestihli včas zareagovať.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Námorná blokáda Taiwanu by rýchlo položila ekonomiku ostrova na kolená. Veď Taiwan dováža 82% energetických zdrojov. Na ostrove okamžite zavládne úplný chaos.

No a to nie je všetko. Blokáda Taiwanu povedie k prudkému nedostatku čipov a už skolabuje svetová ekonomika. V tomto prípade budú musieť Spojené štáty buď prelomiť blokádu silou, riskujúc stratu celej tichomorskej flotily okolo Taiwanu alebo poslať proti Číne bojovať Japonsko. Alebo urobiť ústupky a uznať skutočný prechod Taiwanu pod kontrolu Číny.

Opozícia, reprezentovaná pročínskym „Kuomintangom“, obviňuje vládnuce sily, že priviedli Taiwan priamo na pokraj vojny. Navyše na základe logiky, že Západ sa postaví za Taiwan ako za Ukrajinu. No tu môže Taiwan čeliť veľmi nepríjemným prekvapeniam. Napokon, vojenský arzenál je už po dvoch rokoch ukrajinského konfliktu — a šiestich mesiacoch vojny v Gaze – vyčerpaný. Pre taiwanský front už nemusí byť dostatok síl.

Malek Dudakov

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.