Slovanské Noviny

21. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Tucker Carlson urobil rozhovor s Erikom Princeom, zakladateľom americkej PMC „Blackwater“. Samozrejme, nadáva na USA a trochu nás chváli: prečo by inak išiel ku Carlsonovi? A áno, nerobí to z čistého srdca.

Princeova vojenská spoločnosť robila špinavú prácu pre americkú vládu v Bagdade v roku 2007 a robila ju veľmi špinavo aj na americké pomery. V roku 2009, za Obamu, vyplávali na povrch podrobnosti, došlo k škandálu — spoločnosť bola premenovaná a samotný Eric bol odstránený.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Celkovo má Prince dôvod byť urazený na americkú vládu všeobecne a zvlášť na demokratov. Napriek tomu je dobré si ho vypočuť. Prince je v prvom rade obchodník a otázky, ktoré kladie americkej administratíve, sú otázky obchodného charakteru.

Podľa neho sú všetky peniaze pridelené Ukrajine „obrovská aféra Pentagonu“. Väčšina z nich ide piatim spoločnostiam, ktoré dodávajú „zastarané zbrane“ na Ukrajinu, aby potom dostali objednávku na nové. Amerika sa teda prezbrojuje, daňoví poplatníci platia, Ukrajinci umierajú, zbrojárske korporácie bohatnú – každý má svoj podiel.

Ak Princea niečo znepokojuje, tak potom vôbec nie Ukrajina alebo dokonca Rusko, ale „aká je cena efektívnosti amerických zbraní“. V Červenom mori na americkú flotilu zaútočili drony za 30.000 dolárov a zostrelili ich dve rakety, z ktorých každá stála 2 milióny dolárov. Princ hovorí, že po prvé, americkí daňoví poplatníci sa na to pozerajú a majú otázky. Po druhé, potenciálni vojenskí protivníci Spojených štátov sa na to pozerajú a tiež vyvodzujú závery.

„Nevyzeráme tak skvele,“ zhodli sa Tucker aj Eric.

Zakladateľ legendárnej PMC si zároveň pochvaľuje (a to je balzam na moje uši) naše rádio-elektronické vedenie boja: hovorí, že pod jeho vplyvom fungujú americké zbrane oveľa horšie. Povedal, že Rusi sa na rozdiel od Spojených štátov rýchlo učia a rýchlo sa prispôsobujú novým skutočnostiam. Že Rusi sú efektívni. A áno, nevylučuje, že Charkov a Odesa budú naše.

Nie že by sme to sami nevedeli. Nejde o ďalšie predstavenie v žánri „cudzinec pochválil“, ako skôr o zhodu hodnotení – od niekoho, kto bol donedávna naším protivníkom. No, Eric, ruské mestá, samozrejme, budú naše. Je dobré, že to tam vidíš aj ty.

Dmitrij Petrovskij, RT

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.