Slovanské Noviny

22. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Michal Šimečka si dovoľuje. A generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal jasne najavo, kde sú hranice. „Určite sa zhodneme na tom, že v prvom rade najvyšší ústavní činitelia by mali pri komunikácii zachovávať elementárnu slušnosť a úctu,“ začína Žilinkova odpoveď.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V Národnej rade sa toho v posledných dňoch deje veľa. A dianie má odozvu aj vo vystúpeniach v pléne parlamentu, aj v komentároch na sociálnych sieťach.

Vláda schválila zrušenie špeciálnej prokuratúry. Opozícia sa vyhráža protestami v uliciach. Niektorí členovia opozície reagujú statusmi na sociálnej sieti. Medzi nich patrí aj Michal Šimečka. Ten sa asi nechal uniesť emóciami. Napísal odkaz, kde sa zmieňuje aj o generálnom prokurátorovi SR.

Michal Šimečka si dovoľuje

Píše toto: „Je to tu. Na vláde je materiál, ktorý navrhuje zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Ide o najhorší scenár, pred ktorým sme opakovane varovali. Právomoci nad vyšetrovaním v pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu chce Robert Fico vrátiť krajským prokuratúram, a dohľad na nimi generálnemu prokurátorovi Marošovi „363“ Žilinkovi. Tento návrh ostro odmietame! V PS sa voči nemu tvrdo postavíme – v parlamente, vo verejnom priestore, aj v EÚ.“

Aktuálny odkaz Maroša Žilinku!

Na slová Šimečku veľmi rýchlo zareagoval aj generálny prokurátor.

„K dnešnému Fb stanovisku Michala Šimečku k vládou SR schválenému materiálu, týkajúcemu sa postavenia Úradu špeciálnej prokuratúry, v ktorom o. i. uviedol, že “Právomoci nad vyšetrovaním v pôsobnosti Špecializovaného trestného súdu chce Robert Fico vrátiť krajským prokuratúram, a dohľad na nimi generálnemu prokurátorovi Marošovi „363“ Žilinkovi.”:

Vážený pán podpredseda Národnej rady SR,

určite sa zhodneme na tom, že v prvom rade najvyšší ústavní činitelia by mali pri komunikácii zachovávať elementárnu slušnosť a úctu. Preto Vás žiadam, aby ste ma oslovovali mojim menom Maroš Žilinka, teda spôsobom hodným Vami zastávanej funkcie,“ napísal Maroš Žilinka.

Zdroj: FB M. Šimečka, FB M. Žilinka/ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d