Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Šéf ruské zpravodajské služby FSB Alexandr Bortnikov tvrdí, že USA, Velká Británie a Ukrajina podporovaly útočníky na „Crocus City Hall“.

Pachateli brutálního útoku na „Crocus City Hall“ u Moskvy, při kterém zemřelo nejméně 139 lidí a více než 150 bylo zraněno, byli islamisté z Tádžikistánu, kteří byli pravděpodobně spojeni s „Islámským státem“ (IS) a jeho podskupina “Khorasan” (IS-K).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ale byli tu ještě spojenci? Kdo je podporuje? Logistické zásobování? Podněcován? Existovala nějaká spolupráce s tajnými službami?

Rusko má podezření, že se na tom podílela Ukrajina, britská tajná služba MI6 a americká CIA.

Ukrajinská vláda a západní tajné služby tato podezření odmítají. Odnož IS-K podle nich jednala samostatně.

Vzrušující otázkou je, kdo by mohl mít o takový útok zájem.

Faktem je, že během afghánské války v 80. letech USA a Velká Británie podporovaly islamistické teroristické skupiny, jako je Al-Káida, aby posílily mudžahedíny proti Sovětům, přičemž arabští islamisté bojovali po boku afghánských válečníků ve svaté válce (džihád bojovali nevěřící ruští komunisté).

Islamisté byli takto podporováni i v bosenské válce proti Srbům. Pokaždé šlo o to, aby ztráty ruského vlivu byly co největší.

Jak ve válce v Afghánistánu, tak v jugoslávské válce byl americký poradce Zbigniew Brzeziński jedním z hlavních strůjců posilování islamistických džihádistů. Jeho cílem bylo vykrvácet Sovětský svaz a později Rusko .

Existuje tedy motivace zapojit Rusko do boje s islamisty s cílem destabilizovat zemi a donutit ji odklonit zdroje z války na Ukrajině a nasměrovat je k boji proti islamistickému džihádu? Je to jistě myslitelné. Více podrobností se ale zřejmě ukáže až později.

Zpracoval: Prvni Zpravy

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d