Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Z môjho uhla pohľadu mi môj Rád prináša konkrétnu výhodu absolútnej zodpovednosti voči sebe, lebo od seba potom prechádza zodpovednosť na iných. Nemôže urobiť niekoho šťastným ten, kto sám nie je šťastný. Nemôže prenášať na niekoho kompetenciu zodpovednosti ten, kto sám nie je zodpovedný.Skutočný rytier koná, nepotrebuje sa chváliť a obhajovať, koná a má za sebou výsledky. Druhá vec je, že je aj schopný, je odhodlaný. To všetko súvisí s energiou. Treba vedieť s energiou pracovať, treba ju vedieť udržať v sebe. A potom sa zamerať jedine a výlučne len na jeden bod, na jeden Cieľ.

Rytier má meč. Jeho mečom – mečom rytiera je jeho reč. U naozajstného rytiera ľudia vycítia, že hovorí Pravdu, vtedy si pri ňom otvoria srdcia. Každému rytierovi, ak je tým správnym rytierom, záleží na každej jednej ľudskej bytosti, na každej jednej duši, ktorú musí chrániť.

Rytier sa nevenuje tomu,
aký niekto je,
ale venuje sa tomu,
ako mu môže pomôcť.


Za predpokladu, že rytier odovzdáva svoju energiu tým spôsobom, že konštatuje stav aký kto je, je to chyba – lebo takto ten stav podporuje. Musí sa zamerať na to, ako mu môže pomôcť.

Rytier pozoruje. Na základe toho, že vidí, počuje a vie, má informácie a vie s informáciou pracovať. Jedinečne. Pracuje sa vždy s informáciou. To, čo je najdôležitejšie, je informácia a jej kvalita. V konečnom dôsledku je každá informácia kvalitná. Bez ohľadu na to, či je lživá, alebo pravdivá, ona prišla. Buď ju rytier ulovil, alebo mu ju niekto povedal. Ak je rytier ticho, dáva súhlas.

Ja nemôžem dávať súhlas s niečím, čo je proti môjmu Svedomiu. Ak je to niečo proti môjmu Svedomiu, musím to odstrihnúť. Za predpokladu, že vieme v akom svete žijeme, že mu rozumieme, že rozumieme aj sebe, aj svojmu Národu, v tom prípade vieme, že všetko, čo beží okolo nás v tomto svete, beží kvôli tomu, že tak bežať má. Ak vieme a rozumieme, že beží všetko tak, ako bežať má, sme v Harmónii. Vtedy vstupujeme do tohto procesu, čo sa volá život.

Veľmi záleží od toho, čím do tohto procesu vstúpime. Či vstúpime Láskou, Svetlom, Dobrotou, alebo opakom. Nazvime to Temnotou. Preto je veľmi dôležité, aby ľudia pochopili jednu vec. Nato, na čo majú namierené svoje myšlienky, to tvoria. Podporujú to. Preto treba myslieť len na pekné veci a na veci, ktoré človek vie priamo zo svojho postavenia ovplyvniť. Priamo. A to, čo vie najviac ovplyvniť, je on sám.

Každý jeden rytier Rádu Hospitalierov, ktorý je na tej úrovni, že si uvedomil sám seba a Boha v sebe samotnom, tak aj vie, čo má konať. On sa nemusí pýtať. On to jednoducho vie. A to, že to vie, dokáže v činoch. A to, že to vedel a svojimi činmi naplnil, ostatní budú vedieť až vtedy, keď už je všetko urobené. Je to tak preto, lebo na základe nedokonalostí ľudí samotných, ak niekto vie čo sa deje a nedôveruje tomu, alebo tomu neverí, tak on to svojim myslením láme. Preto múdry rytier musí byť aj razumný.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Preto je reč jeho meč.
Preto vie kedy má hovoríť
a kedy ešte hovoriť netreba.
A to je otázka schopností a skúseností.


His Highness Emil

zdroj podcast Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.