Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov medzitým v piatok oznámil, že nová koncepcia ruskej zahraničnej politiky označuje Západ za existenčnú hrozbu pre Rusko.
Rusko vylúčilo možnosť uzatvorenia prímeria na Ukrajine, hoci na takýto krok a obnovenie mierových rokovaní bez kladenia akýchkoľvek podmienok vyzvalo aj Bielorusko, ktoré je spojencom Moskvy. V piatok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.
„V kontexte Ukrajiny sa nič nemení. Špeciálna vojenská operácia pokračuje, keďže je jediným spôsobom na dosiahnutie súčasných ruských cieľov,“ vyhlásil Peskov.
Bieloruský líder Alexandr Lukašenko v piatkovom televíznom prejave vyzval na „prímerie na Ukrajine“ a rokovania medzi Kyjevom a Moskvou „bez kladenia podmienok“.
Lukašenko zároveň vyhlásil, že jeho krajina je pripravená na umiestnenie ruských strategických jadrových zbraní na svojom území.
Plány na rozmiestnenie ruských taktických jadrových zbraní na území Bieloruska oznámil počas uplynulého víkendu ruský prezident Vladimir Putin. Piatkové Lukašenkovo vyhlásenie však predstavuje ešte väčšiu hrozbu, keďže by podľa neho mohli byť v Bielorusku umiestnené rakety dlhého dolety.
Bieloruské ministerstvo zahraničných vecí tiež vyhlásilo, že k rozhodnutiu umožniť rozmiestnenie ruských jadrových zbraní na svojom území ho donútili agresívne kroky krajín Severoatlantickej aliancie ohrozujúce bezpečnosť Bieloruska.
Bielorusko totiž považuje kroky Západu za „priame a hrubé zasahovanie do vnútorných záležitostí nezávislého štátu s cieľom zmeniť geopolitický kurz a vnútropolitický systém“ krajiny.
Lukašenkov režim nepriamo podporuje masívnu ruskú vojenskú agresiu voči Ukrajine od jej začiatku vo februári 2022.
Nová zahraničná politika považuje Západ za existenčnú hrozbu
Nová koncepcia ruskej zahraničnej politiky označuje Západ za existenčnú hrozbu pre Rusko. Oznámil to v piatok ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.
V koncepcii je „uznaná existenčná podstata hrozby pre bezpečnosť a rozvoj Ruska, ktorú poháňa konanie nepriateľských krajín,“ uviedol Lavrov počas stretnutia ruskej Bezpečnostnej rady. Dodal, že ako hlavného iniciátora protiruských nálad koncepcia priamo menuje Spojené štáty.
„Západná politika, ktorá sa snaží oslabiť Rusko v každom možnom smere, je charakterizovaná ako hybridná vojna nového typu,“ uviedol šéf ruskej diplomacie.
K aktualizácii koncepcie ruskej zahraničnej politiky prišlo v čase, keď sa vzťahy Moskvy a západných krajín výrazne zhoršili po vlaňajšej invázii Ruska na Ukrajinu.
Podľa ruského prezidenta Vladimira Putina bolo nevyhnutné koncepciu pozmeniť v dôsledku radikálnych zmien vo svete. Zároveň oznámil, že nový 42-stranový dokument už formálne prijal.
Toto sú hlavné ustanovenia aktualizovanej koncepcie zahraničnej politiky RF:
– Rusko sa nepovažuje za nepriateľa Západu a neizoluje sa od neho, nemá nepriateľské úmysly.
– Rusko počíta s tým, že si Západ uvedomí nezmyselnosť konfrontácie a že sa vráti k rovnocennej interakcii.
– Rusko považuje kurz USA za hlavný zdroj protiruskej politiky a rizík pre svoju bezpečnosť, medzinárodný mier a vyvážený a spravodlivý rozvoj ľudstva.
– Prioritou bude odstránenie pozostatkov dominancie USA vo svete.
– Rusko sa snaží zabezpečiť bezpečnosť rovnako pre všetky krajiny na základe princípu reciprocity.
– Mimoriadne dôležité je komplexné prehĺbenie väzieb a koordinácie s Čínou a Indiou.
– Hlavným cieľom v blízkom zahraničí je premeniť región na zónu mieru, dobrého susedstva a prosperity.
– Rusko bude aktívne rozvíjať spoluprácu so svojimi spojencami, zastaví pokusy nepriateľských krajín do toho zasahovať.
– Protiruské kroky nepriateľských štátov budú dôsledne a v prípade potreby tvrdo potláčané.
– Zavádza sa téza použitia ozbrojených síl na odrazenie alebo zabránenie ozbrojeného útoku na Rusko a jeho spojencov.
Obroda Ruska ako svetovej veľmoci a budovanie multipolárneho sveta tak pokračuje, ba čo viac, ich realizácia sa stále zrýchľuje. Po tom, čo si dovolil Západ voči Rusku, už niet cesty späť. Svet sa zmenil a už v priebehu veľmi krátkeho obdobia sa očividne zmení ešte radikálnejšie. Doslova na nepoznanie. O tom, čo sa nám dnes odohráva priamo pred očami, sa raz budú učiť budúce generácie…
ZDROJ: trend / pluska / slovenskaiskra /cz24.news
Vsetko vďaka Tao= Chodu a Cesty Nebies! A tu nasledoval aj veľký konfucian a bojovnik Sun Tzu, ktorý spísal UMENIE VOJNY v 13 kapitolach na 9 mozných bojiskach! Pricom 11 kapitola je najdôležitejsia! Takze pre “ mudrcov“ astronomov ako ja, Chod nebies začína s magnetickymi poliami ŠKVŔN NA SLNKU, vzdy dve v normálnom cykle 11.1 rokov, kde jedno pole urazí 13° a druhé 9° , a kazdých 117 dní sa zlúčia vo väčšie pole! A tak zacal kazdý kalendar, nielen Mayský: 117, 234,468,936,1872, ako pentagon, a desať krat ako 18,720 dní, az po 1,872,000 dni, teda 13 Bak’tunov, co je 5,125 rokov veľkeho cyklu Slnka,ako jedneho veku Slnka z piatich vo Veľkom Precesnom roku, teda Anno Magnus! Tomuto kalendaru hovorili ‚TZOLKIN‘, a vyjadrovali ho v mierach palacov ako “ prorocký“ cól, ako ma napriklad Chu-fuvova pyramida do apexu chybajuceho vrcholca, 5,793 prorockych colov( palcov), co je aj rok 5,793 Anno Magnus, teda nas rok 2033, ako rok pre Novus Ordo Seclorum, ale aj ako Veľký Jubilejny rok Krista, ako 2.Prichod Syna a Slnka! Podchyteny aj posv.horou Mt.Athos, 2033 metrov nad morom,ako rok!!! No a 5,793 prorockych colov/ palcov je 482.7575 stôp! No a civilný Haab kalendar Mayov bol zalozeny na otackach slnka okolo svojej osi,pozorovanim zo Zeme raz za 37 dní, teda čiselna gematria Alaha…ale aj Kristovo cislo v gematrii biblie! Keď delime 52 rocne cykle zakladania novych Ohňov, o 18,980 dňoch( 52 rokov),vzdy na polovicu, tak skonci na 37 dňoch ako jedna otočka slnka okolo svojej osi…A 117 x 37 aj s par desatinami je priemer slnka x 200 krat, ako 864,000 míľ.