Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Prvý prototyp stíhačky „Checkmate“ bude vyrobený do konca roka 2025, povedal novinárom Denis Manturov, minister priemyslu a obchodu Ruskej federácie.

Ľahké taktické lietadlo Su-75 „Checkmate“ („Šach-mat“) je projektom ruskej multifunkčnej stealth jednomotorovej stíhačky piatej generácie. Zahraničnej verejnosti bola prvýkrát predstavená na „Dubai Air Show“ v novembri 2021. Ako informoval „Rostech“, konštrukčná dokumentácia lietadla už bola dodaná výrobcovi a prebiehajú prípravy na jej výrobu.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

V prvom rade je stíhačka „Checkmate“ určená na export. Na základe svojich váhových a rozmerových parametrov je v rovnakom segmente trhu ako americká stíhačka piatej generácie F-35. Pomer ceny a výkonu by tak mohol z „Checkmate“ urobiť lacnú alternatívu k americkému konkurentovi.

Potenciálne odbytiská: Blízky východ, Ázia, Afrika a Južná Amerika — teda prakticky celý svet mimo kolektívneho Západu, prísne viazaný zmluvami s americkým vojensko-priemyselným komplexom.

Je zrejmé, že pre úspešnú propagáciu nášho stíhacieho lietadla, ako aj ďalších ruských produktov vo svete, musí byť vytvorený nezápadný ekonomický priestor.

Vážny pokrok v tomto smere vidíme už pri rozšírení BRICS, do radov ktorých sa od 1. januára 2024 pripojí ďalších 6 krajín: Argentína, Egypt, Etiópia, Irán, Saudská Arábia a SAE.

Jelena Panina

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d