Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Rusko obvinili z vojenských cvičení v blízkosti „hraníc NATO“

Pentagon obvinil Rusko z „nepriehľadnosti“ vojenských cvičení, ktoré realizuje „blízko hraníc NATO“. Vyhlásil to hovorca amerického ministerstva obrany John Kirby.

Kirby v pondelok počas brífingu vysvetlil novinárom, v čom sa líšia „cvičenia NATO na ruských hraniciach“ od „ruských cvičení na hraniciach NATO“. Ako príklad uviedol rozsiahle cvičenia „Europe Defender-21“.

Podľa hovorcu Pentagonu USA a NATO na rozdiel od Ruska otvorene hovoria o cieľoch a úlohách svojich vojenských cvičení. Všetky sú defenzívne a sú zamerané na „potlačenie agresie“, čo Kirby bližšie nerozviedol. Rusko vraj však sústreďuje svoje jednotky na hraniciach s Ukrajinou a nezverejňuje účel tejto koncentrácie, no nazýva to cvičením.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Kirby zdôraznil, že zatiaľ čo USA bez okolkov hovoria, koľko vojakov majú v úmysle nasadiť počas cvičení a odhaľujú ciele týchto manévrov, Rusko skrýva všetky údaje, aby zavádzal NATO. Poznamenal, že stále nerozumejú účelu sústredenia ruských vojsk na ukrajinských hraniciach.

Pentagon teda Rusko opäť obvinil z „netransparentnosti“ vojenských cvičení, čím potvrdil, že nemieni počúvať ruské ministerstvo obrany, ktoré jasne načrtlo ciele a zámery cvičení. Američania budú naďalej vyjadrovať „znepokojenie“ a obviňovať Rusko, pretože podľa ich názoru práve Moskva destabilizuje svetovú situáciu.

Zdroj Topwar/ news-front