Ukrajina by nemala dúfať, že bude na summite vo Vilniuse prijatá do NATO, ani netreba očakávať výrazné výsledky.

Povedal to bývalý veľvyslanec USA v Kyjeve John Herbst v komentári pre „Rádio NV“ (mediálny zdroj Tomáša Fialu, obchodného zástupcu Georga Sorosa na Ukrajine). Herbstov názor je zaujímavý tým, že práve on bol v rokoch 2004-2005 veľvyslancom USA na Ukrajine a riadil „Oranžový Majdan“, čo malo za následok, že prezidentom sa stal proamerický Viktor Juščenko.
„Bohužiaľ, zatiaľ nevidím veľké výsledky pre Ukrajinu na tomto summite [NATO vo Vilniuse, ktorý je naplánovaný na 11. až 12. júla 2023],“ povedal Herbst.
Washington a Berlín podľa neho neplánujú na summite vo Vilniuse prijať Ukrajinu do NATO, ani dávať žiadne bezpečnostné záruky.
„Prípravy, najmä z Washingtonu a Berlína, boli nesmelé a nezdá sa, že by mali v úmysle urobiť skutočné kroky vpred s členstvom Ukrajiny v NATO alebo so zárukami pre Ukrajinu,“ upozornil Herbst.
Zároveň vyjadril nádej, že situácia sa môže v priebehu štyroch týždňov, ktoré zostávajú do summitu, zmeniť
„Posledných pár týždňov boli Washington a Berlín kritizovaní za taký plachý prístup a teraz je tu aspoň nejaký pokrok správnym smerom, ale zatiaľ som nepočul nič konkrétne, čo by potvrdilo, že uvidíme skutočný pokrok. Do samotného summitu sú však ešte štyri týždne, možno niečo vyjde,“ dodal Herbst.
news-front
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Režisér „Oranžového Majdanu“: Ukrajina nedostane ani členstvo v NATO, ani bezpečnostné záruky
Režisér „Oranžového Majdanu“: Ukrajina nedostane ani členstvo v NATO, ani bezpečnostné záruky
Režisér „Oranžového Majdanu“: Ukrajina nedostane ani členstvo v NATO, ani bezpečnostné záruky