Slovanské Noviny

29. novembra 2022

K porozumeniu Čelovekom

Kvôli provokujúcemu šálu Viktora Orbána s mapou veľkého Uhorska na futbalovom západe sa zrazu roztrhlo vrece s protestmi. Nepochybne iredentu a veľkomaďarský revizionizmus treba zastaviť v zárodku. Tak som to robil vždy.

Problém teraz nie je s integritou národne vyprofilovaných politikov, ale s uveriteľnosťou ľavičiarov, progresívcov, liberálov a aj do zadku Bruselu a najmä Nemecka zapichnutých akože „kresťanských demokratov“, pokiaľ idú brániť Slovensko pred veľkomaďarskou iredentou.

Keď sme v minulosti upozorňovali na  maďarskú iredentu, tak nás práve politici tohto kmeňa a razenia pranierovali za údajné vyťahovanie „maďarskej karty“. Nikdy v minulosti, keď boli ataky Budapešti voči zvrchovanosti, suverenite či integrite územia zjavné, provokatívne a dokonca systémovo prenášané na pôdu európskych inštitúcií, vrátane spätných demaršov voči Slovenskej republike, sa razantne neozvali.

KDH aj vtedajšia „pravica“ (SDKÚ), aj ľavica (SDĽ) neváhali legitimizovať Csákyho, Duraya a ďalších účasťou Strany maďarskej koalície (SMK) vo vláde SR.

Preto neverím iniciatíve časti europoslancov na čele s Ivanom Štefancom (KDH, predtým SDKÚ-DS) v ich okázalej starosti o hranice, pretože druhým dychom podporujú na čele so „šimečkovcami“ bruselskú ideológiu multikulturalizmu a politiku migrácie s „otvorenými hranicami“.

Nie je dôvod veriť nielen probruselským, ale ani proamerickým politikom na Slovensku, pôsobiacich v Európskom parlamente kvôli Kosovu. Nielen pre súhlas s bezprecedentným bombardovaním bývalej Juhoslávie (Srbsko), ale aj pre následok a pštrosiu politiku s tichým kývnutím k vzniku „Kosova“ ako štátu. Pretože práve precedens bývalej srbskej provincie Kosovo, z ktorého sa na vôľu Washingtonu stala „republika Kosovo“ je pre slovensko-maďarské vzťahy  najpodstatnejší.

Mimochodom bol to práve ľavičiar M.Lajčák, ktorý presadil napriek Uzneseniu NR SR k neuznaniu Kosova uznávanie „kosovských“ pasov.

Preto pochybujem o postojovej a názorovej integrite probruselských europoslancov, ale aj socialistky Moniky Beňovej, ktorá mala nielen k Gyurcsánymu, ale aj k ohrozovaniu Slovenska maďarskou iredentou doteraz vlažný postoj.

Práve za socialistického premiéra Ferenca Gyurcsányho, ktorý o.i. hovoril o autonómii „Maďarov na Slovensku“, sa rapídne zhoršili nielen slovensko-maďarské vzťahy, ale aj vzťahy vlád.

Iste, dnes je módne a „trendové“ hrať sa akože na „národniarov“ – ale len pokiaľ ide o Orbána a ste na bruselskej pôde, pretože tam je Orbán za triedneho nepriateľa liberálnej demokracie.

Preto nemôžeme uveriť politikom, ktorí teraz hvooria o národnej a štátnej suverenite a v Bruseli, v Európskom parlamente podporujú zbavovanie suverenity národných štátov, vrátane Slovenska.

A tak si dovolím parafrázovať Vergíliovho veštca Láokoóna: Nedôverujem týmto bruselským „trójskym“ koňom a pochybujem o nich „daroch“, aj keď sa tvária „za Slovensko“. Prečo? Nuž lebo mám pocit, že viac ako starosť o hranice Slovenska tam v prípade europsolancov išlo o starosť o hrranice Ukrajiny a postoj Orbána ku Kyjevu a nie k Bratislave.

Rafael E. Rafaj

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte náš kanál na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám budeme prinášať aktuálne správy a zaujímavé videá.

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

%d blogerom sa páči toto: