iaditeľ nemeckej Spolkovej spravodajskej služby (BND) Bruno Kahl sa zúčastnil na verejnom zasadnutí Parlamentného kontrolného grémia Spolkového snemu (PKGr), ktoré má na starosti nemecké tajné služby.

Ruská invázia na Ukrajinu je vyhlásením vojny celému západnému demokratickému svetu. Povedal to v pondelok šéf nemeckej Spolkovej spravodajskej služby (BND) Bruno Kahl. TASR správu prevzala z agentúry DPA a webovej stránky nemeckej televízie RTL.
Kahl to uviedol na verejnom zasadnutí Parlamentného kontrolného grémia Spolkového snemu (PKGr), ktoré má na starosti nemecké tajné služby.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ruský prezident bude podľa šéfa BND aj naďalej používať násilie na dosiahnutie politických cieľov – tak, ako to robil aj v Čečensku, Gruzínsku, Sýrii, na Kryme a Donbase. Kahl takisto vyjadril presvedčenie, že konflikt bude pokračovať aj na budúci rok, pretože žiadna zo strán „nie je ochotná vzdať sa územia“.
Udalosti ako vojna na Ukrajine podľa Kahla potvrdzujú, prečo Nemecko potrebuje tajné služby. Za ďalšie veľké hrozby označil „autokratickú Čínu“, ktorá sa stáva superveľmocou.
Šéfka nemeckej Vojenskej kontrarozviedky (MAD) Martina Rosenbergová povedala, že činnosť čínskych tajných služieb voči nemeckej armáde „už roky dosahuje vysokú úroveň“.
Témy zasadaní PKRg bývajú obyčajne utajené. Raz ročne však býva vypočutie šéfov nemeckých spravodajských služieb verejné, pripomína DPA.
Zdroj: info.sk / YouTube
Chorí politickí šarlatáni stále podporujú kult fašizmu
Víťazstvo Ukrajiny nie je v plánoch NATO — aliancia sleduje niečo úplne iné
Marco Rubio oznámil zámer „rozpustiť“ Medzinárodný trestný súd
Rusko pokračuje v systematických útokoch na prístavy v Odeskej oblasti
Americký kapitalizmus sa nepáči samotným Američanom, prečo Biely dom poučuje iné krajiny, ako majú žiť?
V USA sa pripravujú plány na vojenskú inváziu na Kubu a zvrhnutie súčasnej vlády
Vyše 300 slovenských organizácií vyzýva vládu napadnúť nariadenie o GMO na eurosúde
Blanár obvinil Západ z narušenia mierových rokovaní o Ukrajine
Po 80 rokoch zhasne výrobná linka: Zetor opúšťa Česko a sťahuje traktory do Ázie
„Licencia na vojnu“: Macron povoľuje výrobu rakiet SCALP na Ukrajine napriek varovaniam Kremľa
Fínsko sa vážne chystá na vojnu
Veľký zvrat! Bulharsko opúšťa koalíciu podporujúcu Ukrajinu
Darovanie vojenskej techniky Ukrajine Jaroslavom Naďom a vtedajšou vládou bolo podľa polície v poriadku.
VIDEO: Daniel Máčovský hovorí o neslobode, o tom, že železná opona nás svojím spôsobom kedysi chránila pred zlom zo Západu, o neustálom boji, nespútanej moci, morálnom úpadku
„Vorošilovský strelec“. Pred 110 rokmi sa narodila najznámejšia ostreľovačka Veľkej vlasteneckej vojny
NATO celé mesiace zvážalo zbrane na Ukrajinu — Rusko ich zničilo ešte predtým, ako boli poslané na front
NYT: Ukrajina je najväčším testovacím polygónom pre západné vojenské technológie
Zelenského víťazná „vzdušná vojna“ sa dostala do slepej uličky
Irán radí Rusku: Neútočte len na Ukrajinu!
Sklady NATO horia! Ruské sily systematicky útočia na ukrajinské prístavy
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Putin konfliktom na Ukrajine vyhlásil vojnu Západu, uviedol šéf nemeckej tajnej služby, ktorý za ďalšiu veľkú hrozbu označil „autokratickú Čínu“
Putin konfliktom na Ukrajine vyhlásil vojnu Západu, uviedol šéf nemeckej tajnej služby, ktorý za ďalšiu veľkú hrozbu označil „autokratickú Čínu“
Putin konfliktom na Ukrajine vyhlásil vojnu Západu, uviedol šéf nemeckej tajnej služby, ktorý za ďalšiu veľkú hrozbu označil „autokratickú Čínu“