Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Po relatívne dobrom počasí, keď sme si už zvykli, že teplota posledné dni neklesala pod 10°C, prichádza na celom Slovensku prudké ochladenie. Vracia sa zima? Kladú si mnohí otázku!

V stredu bude prechádzať studený front od severovýchodu. Na severe a východe sa preto bude obloha mračiť, na ostatnom území našej krajiny bude prevažne polooblačno. Práve tam môžeme očakávať aj občasné zrážky, snehové však až na večer. Biela nádielka sa má objaviť už od stredných výškových polôh – cca 1200-1300 m. n. m. Akonáhle príde ochladenie, teploty sa budú pohybovať od 7°C na severe po 16°C na juhu, čo bude ešte znesiteľné. Práve na juhu Slovenska to bude vyzerať na príchod jari. Silnejší vietor sa prejaví najskôr na východe a potom aj na západe Slovenska.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Vo štvrtok, 7. marca 2024 sa pripomenie zima

Z noci na štvrtok počas prechodu frontu sa objaví slabé sneženie aj v nižších polohách. Rýchlo sa však pre tlakovú výš okolo polnoci od severovýchodu vyjasní, čo prinesie ochladenie a môžeme očakávať aj ľahké mrazy. To pestovateľov ovocia určite nepoteší. Vo štvrtok sa budú teploty pohybovať okolo -5°C, na juhu bude prízemný mráz, resp. teploty okolo 2 až – 2°C.

Na 8. marec 2024 – Medzinárodný deň žien čakajte riziká. Vyjasnenie prinesie tlakovú výš a teploty budú pod bodom mrazu takmer na celom Slovensku. Občas sa prejaví i slabší vietor, najmä na juhozápade, jeho výskyt však nebude taký evidentný.

Teploty budú postupne klesať

Ráno budú teploty na území Slovenska pod nulou.

Na juhu to bude iba -1°C, na severe už -7 až – 8 °C, v mrazových dolinách ešte o dva stupne menej. Cez deň sa pri slnečnom počasí teploty vyšplhajú na prijateľné marcové hodnoty od 5 – 6 °C . Zrážky sa zrejme nevyskytnú.

Meteorológovia odporúčajú pripraviť sa na ochladenie predovšetkým poľnohospodárom, ktorí pestujú rozkvitnuté stromy. V opačnom prípade je možné, že prídu o svoju úrodu. Mrazy budú hroziť aj na konci týždňa.

Výstraha pre pestovateľov ovocia

Ak ste z juhozápadu či juhovýchodu Slovenska, odporúčame tak vykonať potrebné opatrenia na rozkvitnutých stromoch v týchto lokalitách. V opačnom prípade bude úroda zničená. Mrazy budú hroziť aj na konci týždňa.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d