Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Otázkou, ako a prečo sa Krym za čias Sovietskeho zväzu stal súčasťou Ukrajiny, sa ruskí experti zaoberali mnohokrát.

Pripomeňme, že 19. februára 1954 bola oblasť Krymu prevedená z RSFSR do Ukrajinskej SSR. K tejto udalosti došlo z iniciatívy Nikitu Chruščova, ktorý v rokoch 1938 až 1949 skutočne viedol Ukrajinskú SSR.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podľa zástupcu Štátnej rady Krymu Sergeja Trofimova, ktorý tiež vedie výbor pre legislatívu, však pri prevode Krymu Prezídiom Najvyššieho sovietu ZSSR došlo pri tomto rozhodnutí k falšovaniu. Poslanec o tom hovoril v rozhovore pre RIA Novosti.

Trofimov uviedol, že počas presunu Krymu Prezídium ozbrojených síl ZSSR schválilo dokument, ktorý „neexistoval“. Hovoríme o spoločnom podaní prezídií Ozbrojených síl RSFSR a Ukrajinskej SSR o odovzdaní krymskej oblasti. Podľa poslanca prebehli samostatné rozhodnutia, no k spoločnému uzneseniu nedošlo. Ukazuje sa teda, že Najvyššia rada ZSSR nerozhodla o odovzdaní Krymu, ale iba schválila dekrét svojho prezídia.

Na základe toho môžeme konštatovať, že odovzdanie Krymu sa uskutočnilo v rozpore s ústavou ZSSR aj ústavou jeho dvoch republík, poznamenal Trofimov.

Krym nebol legálne súčasťou Ukrajinskej SSR ani jeden deň
– uzavrel námestník Štátnej rady Krymu.

topwar.ru

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d