Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár a šéf Smeru-SD Robert Fico sa zhodujú na tom, že treba obnoviť hraničné kontroly na hranici s Maďarskom

Skonštatovali to v diskusnej relácii TA3 V politike. Kollár avizuje, že v prípade účasti vo vláde bude presadzovať opatrenia voči nelegálnej migrácii. Fico zopakoval, že treba nasadiť policajné a vojenské jednotky a v prípade potreby použiť silu.

Kollár hovorí, že Sme rodina je solidárne hnutie, no má nulovú toleranciu voči ekonomickým migrantom. Tvrdí, že nelegálni migranti jedného dňa prestanú len prechádzať cez Slovensko. Okamžite treba podľa neho chrániť hranicu. Sľubuje preto opatrenia, „aby sme uzavreli hranicu, aby sa nám tu nepotulovali, a budeme veľmi tvrdí“.

Fico očakáva, že Nemecko zavedie hraničné kontroly s Českou republikou, čo podľa neho znamená, že Česká republika zavedie automaticky kontroly so Slovenskom. „Teraz treba začať chrániť slovensko-maďarské hranice,“ doplnil. Treba podľa neho na hranice postaviť hliadky a techniku, aby neprešiel žiaden migrant. Slovensko môže podľa neho odoprieť vstup každému nelegálnemu migrantovi. „Bude možno treba použiť aj silu,“ povedal.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-
Plán Smeru-SD podať po voľbách návrh na obžalobu prezidentky Zuzany Čaputovej označil Kollár za prehnanú reakciu

Ak by došlo k trestnému činu, Žilinka by podľa Kollára mal už v roku 2021 konať. Fico reagoval, že prezidentka má trestnoprávnu imunitu. Prezidentka nemá podľa neho žiadne práva vo vzťahu ku generálnemu prokurátorovi, nemôže od neho nič pýtať a ani vstupovať do živých vecí.

Šéf Smeru-SD zopakoval, že na Ukrajinu by Slovensko nemalo posielať žiadne zbrane. Tvrdí, že treba radšej desať rokov rokovať o mieri ako desať rokov posielať zbrane a napokon by aj tak došlo k mierovým rokovaniam. Doplnil tiež, že geopolitická situácia sa mení a nedá sa zostať v statických pozíciách. EÚ by mala podľa neho robiť všetko pre okamžité zastavenie vojenských operácií. Kollár varoval, že pokiaľ dovolíme, aby mohol ktokoľvek silný siahnuť na územie inej krajiny, začne sa „trhať“ celý svet.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d