Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Pre kandidátov-outsiderov je to opäť šanca „blysnúť sa“.

Ron DeSantis v predvečer diskusie vyzval neprijímať Ukrajinu do NATO a požaduje od Kyjeva skoré prímerie — inak hrozí blokovaním tranží.

DeSantis zostáva po Trumpovi druhým najpopulárnejším republikánom. Rozdiel medzi nimi sa však zväčšuje – 60% oproti 13% v prospech Trumpa. DeSantis preto musí vysielať čoraz populárnejšiu protivojnovú rétoriku – prezentujúc sa ako izolacionista.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Podobné reči má aj Trump – závislosť Ukrajiny od amerických tranží chce využiť ako páku, aby prinútil Kyjev súhlasiť s územnými ústupkami. Podobnú pozíciu má aj tretí republikánsky kandidát v primárkach Vivek Ramaswamy, ktorý mieni rozdeliť Ukrajinu podľa kórejského scenára a zrušiť sankcie voči Rusku.

V Kongrese tiež narastá kritické množstvo odporcov Kyjeva. Zvyšuje sa tlak na Biely dom, aby ukázal aspoň nejaký úspech na bojisku alebo uzavrel prímerie. To bol dôvod na vyslanie malého počtu rakiet ATACMS na Ukrajinu. Aj keď vzhľadom na rozkol sa Washington pri dodávkach munície začína čoraz viac spoliehať na Európanov.

Ak protiútok nakoniec zlyhá a ukrajinský front sa príchodom zimy zrúti, potom by to mohlo uvrhnúť Washington do situácie skutočného chaosu a dokonca prinútiť Bidena odstúpiť. Nie je prekvapujúce, že na to vsádza stále viac kandidátov, ktorí dúfajú, že uvidia skorú porážku na fronte, len aby podkopali pozíciu Demokratickej strany.

Malek Dudakov

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d