Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Predávať chlieb s masťou a cibuľou za 8,90 eur je obyčajné zderstvo a ozaj hrubé chrapúňstvo, soptí riadne vytočený Farkašovský

Na dvere už klopú Vianoce a na námestiach mnohých miest sa otvárajú rozličné vianočné trhy. Obchodníci lákajú ľudí nielen na všakovaký vianočný tovar, ale aj na veľký výber občerstvenia. Jeho ceny sú však vyššie ako v „bežný“ trh. Niektoré ceny sú ale natoľko premrštené, že človek aj stráca chuť si niečo kúpiť pod zub.

Najhorší nepriateľ občana je nenažratý obchodník

S neľudovými cenami sa stretol aj národniar Karol Farkašovský, ktorý sa o svojom šokujúcom zážitku podelil so Slovákmi v statuse na sociálnej sieti. Hneď v úvode sa priznáva, že jeho príspevok nie je teraz o politike, aj keď trochu predsa… Je najmä o tom, čo ako človeka ešte aj v predvianočnej Bratislave svinstvo postretne.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Niektoré médiá si pred časom robili žarty z pojmu „národné menu“. Ako už mnohokrát aj teraz vytrhli veci z kontextu. Popritom samozrejme zosmiešňovali aj ešte len vznikajúce ministerstvo cestovného ruchu a športu. Vraj načo nám je,“ píše Farkašovský a odporúča ľuďom aby sa dobre pozreli na fotografiu – z Hlavného námestia v Bratislave.

„Ponúkajú tam vskutku staré ľudové jedlo našich predkov. Chlieb s masťou a cibuľou. Jeden krajec za 8,90 eur. Že vraj Bio. Nech stojí krajec chleba 0,20 centov, masť ďalších 0,20 centov a štvrtinka cibule detto. Výrobná cena približne 0,60 centov. Predávať ho za 8,90 eur je obyčajné zderstvo a ozaj hrubé chrapúňstvo,“ pohoršuje sa Farkašovský.

Najhorší nepriateľ občana i turistu je podľa národniara nenažratý obchodník. „A takíto robia Slovensku hanbu. Treba s nimi urobiť poriadok. A nové ministerstvo cestovného ruchu má byť okrem iného aj o nastolení poriadku, pravidiel a funkčného dlhodobého systému, aby niekto nemohol takto parazitovať. Nenažratí obchodníci nemôžu na úkor nás všetkých špiniť a kaziť dobré meno Slovenska,“ prízvukuje na záver poriadne „naštartovaný“ Karol Farkašovský.

ereport.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d