Zmena Preambuly Ústavy Slovenskej republiky? Podľa predstáv liberálov a najmä politických subjektov maďarskej menšiny vraj nevyhnutnosť. Zo strany slovenskej politiky preto načim zaujať nekompromisný postoj,
pretože takéto voči slovenskému, autochtónnemu a štátotvornému národu scestné a urážlivé návrhy na zmenu preambuly by de fakto zmenili jediného oprávneného hegemóna a nositeľa práva na sebaurčenie (slovenský národ “My, národ slovenský”) na dva subjekty. Ten druhý si doplníte aj bez označenia.
Touto zmenou Preambuly by sa de fakto, aj de jure začal proces demontáže Slovenska v rozsahu a kompetenciách i zvrchovanosti nad celým územím ako ho doteraz poznáme a viedol by nakoniec k federalizácii so slovenskými Maďarmi, čo je oveľa vyšší stupeň separatizmu ako územná autonómia, ktorá je už dnes totálne neprijateľná.
Išlo by samozrejme len o prechodný stav ďalšieho kolieska veľkomaďarskej salámy. Nakoniec by bol totiž menšinový „federalistický“ subjekt, niečo ako “národné maďarské spoločenstvo na Slovensku”, oprávnený vystúpiť z takejto Slovensko-Maďarskej federácie a nasledoval by model Kosova – vyhlásenie samostatnosti tohto umelého etnického subjektu, ktorému by sme sami dali do rúk tromfy prípadnou samovražednou zmenou Preambuly.
O nejaký čas by sa na tomto odtrhnutom území usporiadalo referendum o pripojení k materskému štátu podobne ako v roku 1945 sme prišli o Podkarpatskú Rus… a bodka.
Slovensko by nakoniec pri tejto dopredu premyslenej operácii iredenty prišlo o cca 1,5 milióna obyvateľov, pričom by sa asi 500 až 800 tisíc Slovákov z južného územia zrazu ocitlo opäť pod čisto maďarskou jurisdikciou a dokonca aj v cudzom štáte…
Takže tu vôbec nejde o nejaké vyťahovanie maďarskej karty, ani o strašenie, ani údajné naťahovanie sa slovíčkami, ale ide o sofistikovaný možný plán na rozvrat štátu.
Tieto potenciálne procesy by mali príslušné orgány určené na ochranu ústavy a integrity Slovenskej republiky nielen sledovať, ale aj vyhodnocovať.
A konať by mala ex offo aj Generálna prokuratúra a na identifikované iredentistické subjekty by mala podávať návrhy na ich rozpustenie Najvyšším súdom SR.
Iste, ťažko sa bude dokazovať línia, ktorú som tu rámcovo načrtol, lebo iredenta postupuje salámovou metódou a skrýva sa za liberálnu ľudskoprávnu agendu.
Toto je aj sumárna odpoveď laxným, vlažným, slniečkárkym a liberálnym pochybovačom, čo za tým vidia zas len vyťahovanie “maďarskej karty”. Asi majú problém s lineárnym vnímaním, čiže časovou a príčinnou chronológiou javu: najskôr je totiž vždy zo strany maďarských subjektov akcia (napr. Spolupatričnosť, alebo teraz Aliancia), potom vyhlásenia, program, až potom prichádza moja/naša reakcia.
Pre chápajúcich to objektívne stačí, na hlbšie školenie idiotov žiaľ niet už čas. Je tu doba na poriadok aj pri ochrane integrity nielen územia SR, ale aj samotnej štátnosti. Lebo chlebové témy tu boli v každom režime a v každom štátnom útvare, v ktorom žili Slováci, ale nie vo všetkých sme boli doma a najmä štátotvorným národom vo vlastnom štáte. Tak si ten dar – mať vlastný štát – nepokazme vlastnou hlúposťou a liberálnou absenciou sebazáchovného vlastenectva.
Rafael Rafaj
O autorovi: Rafael Rafaj (Mgr.) je novinár, vyštudoval Katedru žurnalistiky na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Autor, publicista, analytik, mediálny a komunikačný poradca, lektor. Ako poslanec pôsobil šesť rokov vo Výbore NR SR pre kultúru a médiá. V parlamente, aj Inštitúte národnej politiky Ľ. Štúra, ktorý založil, sa aktívne venoval národným témam, menšinovej problematike, postaveniu štátneho jazyka a pôsobeniu ideológií. Inicioval prijatie viacerých uznesení NR SR: O nemennosti Benešových dekrétov, O negatívnych dopadoch inštitucionalizácie Fóra maďarských poslancov Karpatskej kotliny pri maďarskom parlamente, Vyhlásenie NR SR k prijatiu Základného zákona Maďarska (ústavy) či Vyhlásenie NR SR k riešeniu štatútu srbskej provincie Kosovo.
skspravy.sk
Premiér AKTUÁLNE o šírení slintačky a krívačky
Vláda uvoľnila 10 miliónov eur na boj so slintačkou a krívačkou
Výzva Ficovej vláde, aby sa zastavilo zabíjanie zdravých zvierat a o tom, ako v roku 2007 unikol vírus slintačky a krívačky priamo z bio-laboratória
Bývalý taliansky premiér Massimo D’Alema absolvoval „tajnú misiu“, ktorú na žiadosť Zelenského podnikol. Ukrajinský diktátor si chcel zaistiť pomoc Číny a Brazílie pre jeho režim, v obave pre klesajúcu podporu zo strany Západu
Dusno v ČT: Ukrajinka vystúpila proti vojne
Dmitrij Trenin o páde unipolárneho usporiadania sveta, ktorý predstavuje civilizačný štrukturálny zlom na planéte: Liberalizmus je mŕtvy, toto je to, čo príde po …
„USA Grónsko nezískajú. Svoju budúcnosť si určujeme sami,“ reagoval nový grónsky premiér na vyhlásenia amerického prezidenta Donald Trumpa
Donald Trump povedal, že je veľmi nahnevaný na Vladimira Putina za jeho návrh, aby Ukrajina prešla pod dočasnú správu OSN a usporiadala voľby
Utah ako prvý štát USA zakázal LGBTQ+ vlajky na vládnych budovách a školách
Nové informácie k prípadu slintačky a krívačky na Záhorí
Moskva a Washington začali diskusie o kovoch a projektoch v Rusku
NYT odhaľuje podrobnosti, kto bol pomáhal s úderom Ukrajiny na Krymský most
Musk opustí Trumpov vládny tím koncom mája
Belousovová: Od debilizácie k demoralizácii politiky
Európska mierová “vojenská” koalícia má za sebou prvý raketový útok na ruské územie
Rusi zmenili taktiku bombardovania, odniesol si to Charkov
VIDEO: V Moskvě explodovala limuzína, která má být součástí autoparku Kremlu.
VIDEO: Zoro Kollár o prípade človeka, ktorý pomohol odhaliť protizákonné praktiky ľudí z bývalej NAKA, ŠTS a prokurátorov z Lipšicovej zrušenej prokuratúry
Ultimátum francouzským firmám z Washingtonu: Zbavte se progresivismu, jinak nemáte zakázky
Vysokohorskí nosiči v Tatrách: Tradícia a význam pre slovenské hory
zo sekcie
Prečo sa nesmie zmeniť preambula Ústavy SR
Prečo sa nesmie zmeniť preambula Ústavy SR
Prečo sa nesmie zmeniť preambula Ústavy SR